01/12
Kiek metų bėgiais per Panevėžį darda Siaurukas?
Panevėžio Siaurukas turi išties gilią istoriją. Siauruko geležinkelis pradėtas tiesti 1891 metais, juo gabenti nedideli kroviniai ir keleiviai. Bėgant laikui, keleiviniai Siauruko reisai išpopuliarėjo kaip patogi vietinių gyventojų susisiekimo priemonė. Tačiau vėliau Siauruko poreikis ėmė mažėti ir, galiausiai, 2001 metais, jis perdarytas į istorinį-turistinį traukinį. Dabar Aukštaitijos siaurasis geležinkelis siūlo edukacines programas ir pramogines keliones.
Toliau
01/12
02/12
Kiek Panevėžyje yra lopšelių-darželių?
Mieste yra 29 valstybiniai ir 2 privatūs darželiai. Prašymus į darželius patogiai galima pateikti per elektroninę sistemą. Informacija apie laisvas vietas skelbiama svetainėje darzeliai.panevezys.lt.
Toliau
02/12
03/12
Ne kiekvienas miestas gali pasigirti tikru paplūdimiu beveik pačiame centre. Šalia kokio vandens telkinio yra paplūdimys?
„Ekrano“ marių pavadinimas šiam vandens telkiniui suteiktas dėl šalia buvusios didžiulės kineskopų gamyklos „Ekranas“. Nors gamykla jau nebeveikia, „Ekrano“ marios tapo bene populiariausia panevėžiečių susibūrimų ir maudynių vieta. Atnaujintoje „Ekrano“ marių pakrantėje įrengtos žaidimų ir sporto aikštelės, vietos maudynėms ir iškyloms, gamtos stebėjimo erdvės. Palei visą tvenkinio pakrantę vingiuoja pėsčiųjų ir dviračių takas. Šalia tako išdėstyti suolai ir stalai, laužavietės, persirengimo kabinos, lauko žaidimų, treniruoklių ir gimnastikos erdvės, diskgolfo aikštelės. Veikia Vandenlenčių parkas. Šiltuoju sezonu mariomis grožėtis galima plaukiant pramoginiu laivu, vandens dviračiu ar irklentėmis.
Toliau
03/12
04/12
Kaip ant mielių! Kiek naujų darbo vietų planuojama sukurti Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje 2022 metais?
Panevėžyje sparčiai kuriasi naujos, konkurencingos darbo vietos – mieste veikiančios užsienio kapitalo įmonės sparčiai plečia savo veiklą, statomos naujos gamyklos, pritraukiama naujų investuotojų. Ne be reikalo Panevėžys žinomas kaip vienas stipriausių pramonės miestų Lietuvoje. Darbdaviai siūlo patogias darbo vietas, vakarietišką darbo kultūrą, motyvacines sistemas, nuoseklaus kopimo karjeros laiptais galimybes. Vien Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje ateinančiais metais planuojama sukurti daugiau kaip 1000 naujų darbo vietų. O kur dar visa likusi miesto dalis!
Toliau
04/12
05/12
Prisipūskite padangas, nes dviračių takais Panevėžyje galima numinti?
Mieste aktyviai tiesiami ir atnaujinami dviračių takai, o bendras mieste esančių dviračių takų ilgis siekia net 107 kilometrus. Naujais dviračių takais jau galima riedėti per Laisvės aikštę, Jaunimo sodą, palei „Ekrano“ marių pakrantę, pramonės rajonu, Kultūros ir poilsio parku, palei Nevėžio pakrantę, centrinėmis miesto gatvėmis.
Toliau
05/12
06/12
Kiek aukštųjų mokyklų yra Panevėžyje?
Pabaigus mokyklą mokslus toliau sėkmingai tęsti galima stojant į Panevėžio kolegiją arba KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetą. Siūloma rinktis iš įvairių studijų krypčių, pasinaudoti teikiamomis stipendijomis, rinktis įvertinimą „Investors‘ spotlight“ turinčias studijų programas. Pabaigus šias aukštąsias mokyklas lengvai galima įsidarbinti mieste veikiančiose įmonėse.
Toliau
06/12
07/12
Kiek spektaklių per metus parodoma Panevėžio teatruose?
Panevėžio miesto teatras „Menas”, Panevėžio muzikinis teatras, Lėlių vežimo teatras – kultūros ir teatro mylėtojams Panevėžyje tikrai yra kur nueiti. Vien Lėlių vežimo teatras per metus vidutiniškai parodo apie 270 spektaklių.
Toliau
07/12
08/12
Kokiame centre panevėžiečiai nuo mažų dienų mokosi inovacinių triukų?
Labas panevėžiečiams sako „RoboLabas“! Tai – didžiausias Lietuvoje robotikos varžybų centras. Moderniame robotikos centre vykstančių varžybų metu, vaikai mokosi kurti bei diegti technologijas, susipažįsta su robotizacija, ugdomas jų kūrybiškumas ir imlumas inovacijoms. Nuo mažumės ugdant technologinius įgūdžius, vaikams atveriamos puikios galimybės tapti paklausių sričių specialistais ir įgytas žinias pritaikyti įsidarbinant sėkmingiausiose įmonėse. Robotikos centras vis labiau populiarėja ir plečia savo veiklas.
Toliau
08/12
09/12
Kaip vadinasi legendinis kepsnys, kuriuo garsėja Panevėžio virtuvė?
Panevėžiečiams ne paslaptis, kad „Čičinsko kepsnys“ – miesto vizitinė gastronominė kortelė. Šis unikalus patiekalas sukurtas būtent Panevėžyje. Dabar jį galima paragauti įvairiose miesto vietose, o panevėžiečiai dažnai „čičinskus“ gaminasi patys namuose. Tačiau autentiškas, originalus kepsnys, išlaikęs tikrąjį tradicinį receptą, gaminamas tik restorane tokiu pačiu pavadinimu – „Čičinskas“. Jau 2022 metais bus minimas šio legendinio kepsnio 50-metis, jį siekiama įrašyti į kulinarinio paveldo sąrašą.
Toliau
09/12
10/12
Kokiame savaitgalio turguje žmonės nuperka daugiausiai dviračių ir sendaikčių?
Nors vadinamas automobilių turgumi, ši turgavietė daugumą lankytojų traukia sendaikčių gausa. Tai turgus, kuriame galima gauti beveik visko – čia gausu vintažinių drabužių ir indų, vinilinių plokštelių, baldų, aksesuarų, dviračių, riedučių...
Toliau
10/12
11/12
Kurios legendinės gamyklos teritorijoje rudenį bus surengta fotografijų paroda?
Jau šį rudenį buvusios „Ekrano“ gamyklos teritorijoje, 49 hektarų plote, planuojama surengti įspūdingą fotografijų parodą, kuri taps didžiausia įvažiuojama meno galerija Lietuvoje. Ant istorinių, legendomis apipintos gamyklos pastatų sienų, bus eksponuojamos didžiulės freskos, pasakojančios buvusių „Ekrano“ darbuotojų, dar vadinamų „ekraniečiais“, ir čia dabar dirbančių žmonių istorijas. Projektą kuria Dan Hermouet ir Vaida Andrijauskaitė kartu su Všį Panevėžio plėtros agentūra. Panevėžyje aktyviai vystoma pramoninio turizmo kryptis, kuriama pramonės ir meno sintezė. Šis projektas – puikus pramoninio turizmo produkto pavyzdys.
Toliau
11/12
12/12
Kas gali gauti paramą įsigyti būstą Panevėžio mieste?
Jaunos šeimos Panevėžio mieste gali gauti paramą įsigyti pirmajam būstui. Miestas puikiai pritaikytas jaunoms šeimoms su mažais vaikais. Čia patogus susisiekimas, atnaujinama infrastruktūra, darželiuose ir mokyklose – užtektinai vietų. Taip pat atnaujintos miesto viešosios erdvės, švietimo, sporto įstaigos. O nekilnojamojo turto, vaikų užimtumo būrelių, transporto kainos yra gerokai žemesnės nei didžiuosiuose Lietuvos miestuose.
Toliau
12/12