Kodėl Panevėžys?


Panevėžys – patogioje gegrafinėje lokacijoje išsidėstęs kompaktiškas miestas. Čia esamas tinkamas gatvių išdėstymas leidžia greitai pasiekti bet kurį norimą objektą mieste. Miesto įmonės pasižymi nuosekliai augančiomis materialinėmis ir tiesioginėmis užsienio investicijomis. Didžiausias miesto įmonių skaičius renkasi didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto veiklos sektorių. Apdirbamosios gamybos įmonės čia turi tvirtas pozicijas steigiant darbo vietas, didinant investicijas bei kuriant reikšmingą bendrojo vidaus produkto indėlį mieste. Šie miestą apibūdinantys skaičiai atskleidžia pagrindinius Panevėžio verslo aplinkos ypatumus.

„Natūralus lūkestis būtų, kad savivalda žinotų viziją – ko ji nori. Lietuvoje mes turime puikių pavyzdžių ir, tiesą sakant, aš noriu išskirti Panevėžį, kuris gerai žino, ko jis nori, yra iššūkių, bet yra įsivardinęs – Pramonė 4.0. Galbūt ir tradicinės pramonės įmonės, bet suinvestavusios į tam tikras technologijas, žino, kad reikia vienokių ar kitokių sričių darbuotojų. Štai taip žinančioms savivaldybėms Vyriausybė padės viskuo, kuo galės.“ – Aušrinė Armonaitė, LR Ekonomikos ir inovacijų ministrė, Seimo vakarinis posėdis, 2020 12 08

Panevėžys – ateities talentų centras, kuriems mieste skiriamas ypatingas dėmesys. Veikiantis robotikos centras „RoboLabas“ bei STEAM centras kuria šiuolaikiškas ir patrauklias galimybes  (iki)mokyklinio amžiaus vaikams praktiškai susipažinti su technologijomis ir pasirinkti ateities profesiją. Daugiau nei 100 mokymo programų ir šiuolaikiška mokymo bazė, skirta įgyti kompetencijų reikalingų diegti ir taikyti inovatyvius verslo sprendimus, yra siūloma šešiose regiono profesinėse mokyklose, kolegijoje ir universitete. Bendrą miesto talentų bazę sudaro jauni aukštųjų ir profesinių mokyklų absolventai bei patyrę specialistai, kurių dėka Panevėžys nuo seno garsėja kaip inžinerinių kompetencijų centras.

Miestas kviečia čia gyventi ir dirbti kurdamas šeimai patogų paslaugų spektrą. Čia teikiamos kokybiškos ir prieinamos priešmokyklinio ir mokyklinio ugdymo paslaugos, yra plati pomėgių ir talentų ugdymo, edukacinių veiklų pasiūla. Panevėžyje esančios žaliosios erdvės siūlo tvaraus poilsio galimybes. Mieste taip pat yra didelis aktyvaus laisvalaikio, kultūros erdvių ir veiklų pasirinkimas. Miestas pasižymi konkurencingomis patalpų nuomos ir išlaikymo kainomis, paslaugų prieinamumu, taip kuriant patrauklias gyvenimo ir darbo sąlygas.  

„Panevėžys – kompaktiškas, patogus ir žalias didmiestis, turintis stiprią ir draugišką bendruomenę. Dabartinė Panevėžio pramonė yra įvairiausia ir stipriausia per visą miesto istoriją. Miestas turi modernias, sparčiai augančias, tarptautines darbo galimybes siūlančias inžinerinės pramonės įmones, kokybišką paslaugų sektorių.“ – Daumantas Simėnas, Lietuvos robotikos asociacijos vadovas

Savo stiprybes ir galimybes verslui išsigryninęs ir Panevėžio rajonas. Čia ypač išvystytos žemės ūkio ir baldų gamybos veiklos. Šalia patogios geografinės padėties, rajonas siūlo pasinaudoti čia plytinčiomis derlingomis žemėmis bei jų sukuriamu potencialu čia vystyti žaliavinės produkcijos perdirbimo ir gamybos verslus. Ekspertai palankiai vertina savivaldybėje kuriamas sąlygas bei valdymo efektyvumą ekonominės laisvės gyventojui ir investuotojui. Panevėžio rajone teikiama parama smulkiajam ir vidutiniam verslui, siūloma investicijoms tinkama infrastruktūra. Ugdymo įstaigų, profesinių mokyklų ir aukštųjų mokyklų tinklas sudaro galimybę užtikrinti kintančius verslo žmogiškųjų išteklių poreikius.

Platesnis Panevėžio regiono ekonomikos potencialas aprašomas VšĮ „Versli Lietuva“ parengtoje Panevėžio apskrities ekonomikos struktūros ir raidos apžvalgoje (2020 m. rugpjūtis). Regiono vertės pasiūlymas investuotojui – VšĮ „Investuok Lietuvoje“ parengtame informaciniame leidinyje (anglų k., 2020 m. rugpjūtis).