Naujienos

Įjungti poveikį: visuomenės problemas gali padėti išspręsti socialinis verslas

2021 07 20


Šį savaitgalį vykusiame „Įjunk poveikį“ socialinio verslo sprinte susibūrė Panevėžio apskrities socialiniai verslininkai, kurie beveik 3 dienas intensyviai tobulino savo socialinių verslų idėjas ir verslo modelius. Šiose kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavusi „Dūšios“ komanda, kuri pristatė santykių gerinimo žaidimą, buvo pripažinta stipriausia ir turinčia didžiausią potencialą daryti teigiamą poveikį visuomenei. Komanda pateko į antrąjį etapą, kuriame toliau stiprins savo socialinį verslą ir gaus net 15 000 eurų vertės finansinį krepšelį ekspertų konsultacijoms ir reikalingai įrangai įsigyti.

Šiemet į Panevėžyje vykusį „Įjunk poveikį” socialinio verslo sprintą užsiregistravo per 20 potencialių Panevėžio apskrities socialinių verslų, iš kurių buvo atrinkta 12 komandų, kurių planuojamas socialinis poveikis pasirodė didžiausias. Visą savaitgalį socialinio verslo sprinto dalyvius konsultavo 20 įvairių sričių ekspertų, padėjusių socialiniams verslininkams patobulinti jų kuriamus produktus ir paslaugas.

„Socialinio verslo sprintas vyksta jau trečiąjį kartą ir į šiuos renginius subūrėme dešimtis socialinių verslininkų ir kitų žmonių, norinčių kurti teigiamą poveikį visuomenei. Mūsų tikslas – paskatinti socialinių verslų kūrimąsi, kadangi tokio tipo verslo modelis yra vienas efektyviausių būdų sprendžiant visuomenės problemas ir socialines krizes. Tikiu, jog šį savaitgalį ištobulintos socialinių verslų idėjos toliau bus vystomos ir padės siekti teigiamų socialinių pokyčių“, – sako Simona Šimulytė, renginio organizatorė, Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų instituto vadovė, „ChangeMakers‘ON“ iniciatorė.

Kaip „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorė Inga Juozapavičienė pažymi, dabartiniu pandemijos laikotarpiu socialinis verslas yra ypač svarbus.

„Socialiniai verslininkai ne tik pasiūlo teigiamą poveikį visuomenei darančius sprendimus, bet ieškodami naujų būdų, kaip išspręsti socialines problemas, diegia inovacijas, kurių šiuo metu ypatingai reikia“, – sako I. Juozapavičienė.

Socialinio verslo sprinte dalyvavę socialiniai verslai pasiūlė įvairias idėjas, kaip spręsti visuomenės problemas. Komandos pristatė sprendimus negalią turintiems vaikams, rado būdą, kaip padidinti moksleivių užimtumą, spręsti tarpusavio santykių ir ekologines problemas.

Sprintą laimėjusi komanda „Dūšios“ sukūrė žaidimą, kuris santykiuose esantiems žmonėms padeda atvirai kalbėtis apie jausmus, poreikius, prisideda prie emocinio intelekto ugdymo. Žaidimas leidžia pažinti savo artimą bei suprasti, kaip partneriai mato vienas kitą. Žaidimas skirtas ne tik poroms – jis gali padėti palaikyti ir užmegzti artimus santykius su tėvais, draugais ar vaikais.

Visą straipsnį skaitykite „Versli Lietuva“ puslapyje.