Naujienos

Įvyko 21-oji studentų mokslinė konferencija „Technologijų ir verslo aktualijos 2021“

2021 04 30


Balandžio 23 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (PTVF) įvyko studentų mokslinė konferencija „Technologijų ir verslo aktualijos – 2021“. Dvidešimt pirmąjį kartą vykstanti konferencija sukvietė magistrantūros studijų studentus paklausyti ir pristatyti savo straipsnius.

KTU PTVF dekanė profesorė, sekcijos „Ekonomika, finansai ir marketingas“ pirmininkė Daiva Žostautienė, konferencijos atidarymo metu visiems linkėjo puikių pranešimų, žinių lavinos, šilto bendravimo ir pačio geriausio laiko. Ji džiaugėsi, kad kaip ir kiekvienais metais, visi susitiko pasidalinti savo mokslinėmis įžvalgomis, nuveiktais darbais ir aptarti galimus ateities projektus: „Noriu jus visus padrąsinti aktyviai bendrauti, pasidalinti savo patirtimi ir žiniomis. Kuo daugiau įdedame darbo, kuo daugiau įgyjame patirties, tuo daugiau ir sėkmės.“

Jau antrus metus iš eilės konferencija vyko kitaip nei įprasta – nuotoliniu būdu. Darbai buvo pristatinėjami „Statybos“, „Automatikos, mechanikos ir transporto“, „Vadybos“ bei „Ekonomikos, finansų ir marketingo“ srityse. Konferencijoje iš viso pristatyta 60 pranešimų.

Studentai, užėmę sekretorių pareigas, dalijasi neįkainojama patirtimi.

Vadybos magistrantūros pirmojo kurso studentė, sekcijos „Ekonomika, finansai ir marketingas“ sekretorė Gaiva Kažemėkienė džiaugiasi dalyvavimu konferencijoje ne tik kaip dalyvė, bet ir kaip sekretorė, nes galėjo pabūti tarpininke tarp dėstytojų ir studentų.

„Kadangi žinojau, jog dauguma labai jaudinasi, stengiausi kolegas šiek tiek padrąsinti. Ši patirtis pasitarnavo ir lavinant viešąjį kalbėjimą, diskusijos moderavimo įgūdžius. Mano nuomone konferencija labai naudinga ir įdomi – kolegos pristato savo darbus, papasakoja plačiau apie numatomą tyrimą, galima užduoti klausimus ir padiskutuoti. Dėstytojai pataria, į ką vertėtų atkreipti dėmesį ruošiant baigiamąjį darbą“, – sako ji.

Pasak G. Kažemėkienės, informacija straipsniui paruošti buvo puikiai pateikta, paruoštas aiškus šablonas: „Mielai pakartočiau šią patirtį, būti ne tik pranešėja, bet ir sekretore universiteto konferencijoje.“

Magistrantūros studijų programos „Valdymo technologijos“ pirmojo kurso studentas, sekcijos „Automatika, mechanika ir transportas“ sekretorius Darius Basevičius pabrėžia, jog dalyvavimas tokio tipo konferencijoje bei pareigose jam labai patiko. Jis įgijo neįkainojamos patirties, kuri pasitarnaus tiek atsiskaitymuose, tiek tolimesnėje veikloje.

„Likau labai patenkintas tiek dalyvavimu, tiek atliekant sekretoriaus vaidmenį šioje konferencijoje. Įgyjau nemažai žinių srityse apie kurias nežinojau ar buvau mažai susidūręs. Su malonumu sudalyvaučiau ir kitoje konferencijoje“, – džiaugsmo neslėpė D. Basevičius.

Vadybos magistrantūros pirmojo kurso studentė, sekcijos „Vadyba“ sekretorė Rasa Jučienė, džiaugiasi galėjusi prisidėti prie sklandžios konferencijos eigos.

„Mano manymu konferencija praėjo sklandžiai bei sėkmingai. Tikrai naudinga susipažinti su šių dienų aktualijomis, pasitikrinti viešojo kalbėjimo įgūdžius bei kompetencijas. Patirtis moderuojant sekcijos darbą, pravers ateityje“, – sako R. Jučienė.

Konferencijoje dalyvavę kiti pranešėjai – studentai – taip pat yra patenkinti joje sudalyvavę ir teigia, jog gera jaustis KTU bendruomenės dalimi.

„Labai įdomi ir jaudinanti patirtis. Tai drąsa dalintis savo įžvalgomis ir klausytis kolegų atradimų. Ypač vertingas dėstytojų, profesorių dėmesys ir pastebėjimai, patirtis, kaip turi būti rengiami pranešimai, pristatymai, publikacijos“, – pagyrimų negailėjo vadybos papildomų studijų studentė Šarūnė Leikienė.

Vadybos magistrantūros studijų pirmojo kurso studentės Agnės Gruodienė, džiaugiasi sklandžia konferencijos eiga.

„Dalyvavau pirmą kartą, dėkoju už įdomų renginį. Turėjau puikią progą praplėsti akiratį ir išgirsti daug naudingos informacijos“, – už pagalbą ir skirtą laiką dėkojo vadybos papildomų studijų studentė Daiva Petkevičienė.

Šiais metais konferencijoje dalyvavo studentai iš kitų KTU fakultetų bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM). Dalyviai aptarė naujausias technologinių mokslų tendencijas, pristatė eksperimentų rezultatus, analizavo šių dienų aktualiausias socialines, verslo ir ekonomines problemas.

Darbai pavadinti: „BIM programinės įrangos skirtos modeliavimui ir 3D geometrijos vaizdavimui efektyvumo daugiakriterinis vertinimas“, „Logistinio jungiamumo darnios alternatyvos uosto krovinių gabenimui per Klaipėdos teritoriją“, „Saulės fotovoltinių modulių individualiuosiuose namuose efektyvumo kompleksinis vertinimas“, „Automobilio „Tesla CyberTruck“ aerodinaminių savybių tyrimas“, „Slaugos administratorių kompetencijos slaugos darbuotojų mikroklimato gerinimo aspektu“, „Gliukozės sirupų gamybos proceso perprojektavimo sprendimai“ ir kiti.