Naujienos

Panevėžio mokinių bendrovė sukūrė unikalų produktą

2024 04 19


Parodoje apsilankiusi Panevėžio miesto savivaldybės vicemerė Loreta Masiliūnienė apžiūrėjo mokinių įkurtų bendrovių stendus ir džiaugėsi, kad miesto mokyklose vykdoma ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo iniciatyva įtraukia vis daugiau moksleivių.

„Mokomųjų mokinių bendrovių mugė yra puikus komandinės lyderystės ir įkvėpimo pavyzdys. Kiekvienas iš jūsų esate ypatingas – su savo unikaliais talentais, įžvalgomis ir įkvepiančiais siekiais. Jūs jau nuveikėte daug – esate drąsūs, pristatote per mokslo metus išgrynintas idėjas ir sukurtus produktus. Žinokite, kad bendradarbiavimas per tokius susitikimus veda į naujas ir neįkainojamas patirtis. Dalykitės, mokykitės, tobulėkite ir džiuginkite bei garsinkite mūsų miestą savo darbais ir atradimais“, – komandas sveikino vicemerė L. Masiliūnienė.

Dirbdami bendrovėse mokiniai išbando realaus verslo patirtį: įkuria įmonę, kaupia pradinį kapitalą, planuoja, analizuoja vartotojų poreikius, kuria savo paslaugą arba produktą ir jį parduoda, vykdo rinkodaros kampaniją, o po mokymosi proceso įmonę uždaro. Šiemet mokinių bendrovės išsiskyrė originaliomis idėjomis ir produktais.

Mokinių sukurtus verslus vertino komisija, sudaryta iš Panevėžio viešojo ir verslo sektorių atstovų.

Komisijos sprendimu, geriausia pripažinta „Minties“ gimnazijos mokinių įkurta bendrovė „Frostiq“, kuri užšaldė šaltibarščius ir moksleivių rankomis sukurtą vasaros iškylos rinkinį pavertė suvenyru. Komanda gavo kelialapį į gegužės 17-ą dieną vyksiančią Nacionalinę mokomųjų mokinių bendrovių eXpo mugę Vilniuje, kur varžysis dėl geriausios Lietuvos mokomosios mokinių bendrovės titulo.

Gimnazistų sėkme džiaugėsi ir jų ekonomikos ir verslo mokytoja Rita Tėvainienė.

„Svariausia, kad mokinių projektas pavyko! Turime savo išskirtinį produktą – kosminius šaltibarščius. Dabar tikro lietuvio vasaros iškylos rinkinį galime nusiųsti į bet kurį pasaulio kraštą ir supažindinti su lietuviško identiteto dalimi. Šaltibarščiai šiemet nominuoti pasaulyje šalta sriuba Nr. 1. Mūsų komandos šaltibarščiai gali būti ir puikus Lietuvą reprezentuojantis suvenyras“, – teigė „Minties“ gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja R. Tėvainienė.

Panevėžio regiono mokinių verslų paroda jau antrus metus rengiama kartu su Panevėžio švietimo centru ir yra Lietuvos Junior Achievement programos „Accelarator_x“ dalis.

Informacija: Panevėžio miesto komunikacijos skyriaus ir Panevėžio švietimo centras.

Nuotraukos autorius: Gediminas Kartanas