Naujienos

Panevėžio regiono verslininkus sukvietė tradicinis ekonomikos forumas

2021 09 30


Šiandien Panevėžyje vyko tradicinis ekonomikos forumas „Panevėžys 2021: Pramonė 4.0, žiedinė ekonomika ir tvari plėtra“, kuriame buvo aptartas Panevėžio regiono ekonominės plėtros scenarijus ir galimybės. Forumą su britų savaitraščio „The Economist“ partneriu Lietuvoje žurnalu IQ organizavo Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Tradicinis forumas kurį laiką vykdavo kartu su paroda „EXPO Aukštaitija“, tačiau šiemet, kai paroda dėl siautėjančios koronaviruso pandemijos nebuvo organizuota, forumas vis dėlto įvyko.

„Tradiciškai rudenį su forumo dalyviais aptariame tiek Lietuvos, tiek regiono ekonominę situaciją, globalius ir svarbius Panevėžio miesto ir regiono klausimus. Ypatingai tai svarbu šiemet, kai pasaulį apėmusi pandemija“, – kalba Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius.

Susirinkusiems verslo ir valdžios atstovams Panevėžio plėtros agentūros direktorė Monika Miniotaitė pristatė Panevėžio verslo aplinką, Europos Komisijos Atstovybės Lietuvoje laikinoji vadovė Agnė Kazlauskaitė kalbėjo apie Europos padėtį šiandien ir ko galime tikėtis ateinančiai 2022-aisiais metais.

Lietuvos banko Ekonomikos departamento vyriausiasis ekonomistas Modestas Stukas kalbėjo apie šiandienos Lietuvos ekonomikos tvarumą ir iššūkius, SEB banko tvarumo vadovas Audrius Rutkauskas susirinkusiems pristatė žaliąją (r)evoliuciją.

Susisiekimo ministerijos viceministrė Loreta Maskaliovienė su į forum susirinkusiais verslininkais ir valdžios atstovais diskutavo apie vieną didžiausių šių dienų projektą „Rail Baltica“.

Po lektorių pranešimų vyko diskusiją apie tai, kaip Panevėžio regione sukurti tvarų, efektyvų, didelės pridėtinės vertės verslą. Diskusijoje dalyvavo Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas, „Kalnapilio“ alaus daryklos vadovas Tomas Stonkus, „AQ Wiring systems“ vadovas Nerijus Olšauskas, bendrovės „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius Raimundas Petrauskas.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas S. Gailiūnas pasidžiaugė, kad šiemet tradicinis verslo forumas vis dėlto įvyko.

„Forumo geografija plečiasi ir jame dalyvauja įvairūs lektoriai, kurie pristato aktualias temas. Forumo temos įvairios: sportas, ekonomika, investavimas, regionų plėtra. Smagu, kad šiųmečiame forume kalbėta apie Panevėžio regioną, jo galimybes, iššūkius ir ambicijas globaliame pasaulyje“, – sakė S. Gailiūnas.

Informacija ir nuotrauka: JP.lt