Naujienos

Panevėžys – šiuolaikinės pramonės ir tarptautinis robotikos centras?

2022 11 15


Nustatytos strateginės krypties besilaikančio miesto pavyzdys Lietuvoje – Panevėžys. Išsikėlus ambicingą tikslą tapti vienu stipriausių Šiaurės-Rytų Europos regiono robotikos centrų, miestas kryptingai juda tikslo link. Panevėžyje sėkmingai veikia ir gyventojų įsitraukimo sulaukia neformalaus ugdymo centras „RoboLabas“, taip pat naujai įkurtas Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras.  

„Panevėžys – vienas stipriausių Šiaurės-Rytų Europos regiono robotikos centrų! Tokį ambicingą tikslą išsikėlė miestas, pasirinkęs robotiką ir automatizavimą kaip pagrindinę kryptį regiono plėtrai, todėl itin svarbu, kad mūsų miesto įmonės gautų pačią naujausią ir aktualiausią informaciją apie visas galimybes verslui, kad šiuos tikslus pasiektume sklandžiai ir efektyviai” – teigia Panevėžio mokslo ir technologijų parko direktorė Neringa Trinskienė.  

Panevėžio įmonėms pristatytos verslo skaitmeninimo galimybės  

Lapkričio 9 d. Lietuvos inovacijų centras kartu su partneriais Panevėžio įmones pakvietė į renginį, kuriame buvo pristatytos ne tik nacionalinės ir tarptautinės galimybės verslo plėtrai, tačiau ir studija „Suminis pramonės skaitmeninimo indeksas 2022”, pateikianti išsamias įžvalgas apie Lietuvos pramonės skaitmeninimo lygį ES kontekste. Viena iš tokių įžvalgų – jog robotika yra viena iš nedaugelio technologinių sričių, pagal kurias Europos Sąjungos atžvilgiu Lietuva labai ženkliai atsilieka skaitmeninimo kontekste. Todėl čia viltys dedamos į Panevėžio miestą, kurio pagrindinis tikslas – tapti ne tik šiuolaikinės pramonės, tačiau ir vienu stipriausių Šiaurės-Rytų Europos robotikos centrų.  

„Šiuolaikinė pramonė – negalima be inovacijų, o jos visada susijusios su tam tikra rizika. Todėl žinios apie numatomas valstybės investicijas bei kitokią pagalbą yra gera paspirtis sprendimų priėmėjams įmonėse” – pažymi Lietuvos inovacijų centro ekspertas Rimantas Serva. Šiuo tikslu renginyje „Skaitmeninė verslo transformacija – misija (ne)įmanoma?” dalyviams buvo pristatytos ES finansavimo bei Enterprise Europe Network (EEN) galimybės verslui, Europos skaitmeninių inovacijų centrų teikiamos paslaugos, taip pat ir tarptautinė iniciatyva ADMA Trans4mers.  

Tarptautinė iniciatyva padės gamybinėms MVĮ tapti ateities gamyklomis  

ADMA Trans4mers pažangiosios gamybos srityje veikiančioms MVĮ jau artimiausiu metu siūlys visą paketą paslaugų: galimybę nuotoliniu būdu atlikti įmonės diagnostiką, įsivertinti stipriausias bei silpniausias įmonės veiklos sritis, pagal tai, kartu su ekspertais, sudaryti detalų transformacijos planą, naudotis įvairiomis konsultacijomis ir įrankiais, kurie padės pasiekti norimo rezultato.     

Renginys „Skaitmeninė verslo transformacija – misija (ne)įmanoma?” organizuotas įgyvendinant tarptautinę iniciatyvą ADMA TranS4MErs. Šio tarptautinio projekto tikslas – konsultuoti mažas ir vidutines įmones pažangios gamybos ir skaitmeninimo procesų klausimais. Iniciatyvos pagrindu kuriamas platus įmonių transformacijos ekspertų tinklas, kuris turės pajėgumus ir galimybes teikti greitas, lanksčias ir itin specializuotas mentorystės paslaugas. Šios paslaugos bus orientuotos į tikslą padėti įmonėms spręsti ekologinius, skaitmeninius ir socialinius iššūkius bei transformuoti jas link modernių, ateities gamybos įmonių.    

Renginio prezentacijos:  

Šaltinis: inovacijos.lt