Naujienos

TOP10. Pandemija nesutrukdė: kaip ant mielių kylančios gamyklos žada tūkstančius naujų darbo vietų

2021 03 19


Dešimčių naujų gamyklų statybų startas žada ne tik nuo kelių iki kelių šimtų milijonų eurų investicijų, bet ir garantiją, kad Lietuvoje bus sukurta tūkstančiai naujų darbo vietų.

Penkios užsienio įmonės pernai metų išvakarėse ar pirmiaisiais šių metų mėnesiais pranešė apie ketinimus Lietuvoje artimiausiu metu pradėti naujų gamyklų statybas.

Nuo jų neatsilieka ir lietuviškasverslas, neretai savo investicijomis gerokai lenkiantis į Lietuvą koją įkėlusius ar bekeliančius užsienio gigantus.

Iššūkių būta, bet rezultatai džiugina

„Praėjusiais metais apie savo gamybinius projektus Lietuvoje paskelbė „Metso“, „Rehau“, „Harju Elekter“, plėtras – „Thermo Fisher Scientific“. Jau šiais metais apie savo plėtrą paskelbė ir „Continental“. Kitų investicinių projektų minėti negalime dėl konfidencialumo“, – teigė „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktorius Gediminas Koryzna.

Pasak jo, praėję 2020 m. buvo kupini iššūkių visiems, tačiau tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo (TUI) fronte Lietuva sugebėjo išlaikyti aukštas pozicijas.

Iš viso, per 2020 m. pritraukti 42 TUI projektai, planuojama sukurti 4 229 darbo vietas ir investuoti 106,6 mln. eurų į ilgalaikį turtą.

„Iš 42 projektų – 16 sudaro plėtros projektai, o 26 – naujos investicijos. Taip pat penkios užsienio kapitalo įmonės Lietuvoje nusprendė vystyti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektus, dar 16 įmonių šiuos projektus planuoja pradėti greta savo pagrindinės veiklos. Šalies regionuose suplanuoti devyni projektai, kuriuose numatoma sukurti 1233 naujas darbo vietas“, – komentavo G. Koryzna.

Kaip pažymi „Investuok Lietuvoje“, 2019 m. 8 užsienio investuotojai pranešė Lietuvoje statysiantys gamyklas, 2018 m. – 10, o 2017 m. – 8.

Be jau aukščiau minėtų užsienio investuotojų, apie planus Lietuvoje statyti ar plėsti gamyklas prabilo ir dar trys užsienio kapitalo įmonės – automobilinių kabelių pynių gamintoja „AQ Wiring Systems“ ir 105 mln. eurų į tepalų gamyklą ketinanti investuoti kazachų kapitalo bendrovė „Hill Group“.

Visą straipsnį skaitykite naujienų portale „Delfi“.