Kodėl Panevėžys?

Panevėžys – sparčiai atsinaujinantis, gyvas, kompaktiškas miestas, puikiai pritaikytas šeimoms. 

Mieste sudarytos puikios sąlygos gauti aukštos kokybės švietimo paslaugas. Galite rinktis iš 29 valstybinių darželių bei 24 mokyklų. Tai padeda užtikrinti, kad jose vaikams visuomet būtų laisvų vietų, namai, darbas ir darželis būtų išsidėstę kelių kilometrų atstumu, o laiką praleistą automobilių kamščiuose galėtume iškeisti į kokybišką laisvalaikį. Panevėžyje gausu įvairaus spektro būrelių. Kiekvienas vaikas, norintis turiningai leisti laisvalaikį, gali surasti veiklą pagal savo pomėgį. Pramonės 4.0 keliu kryptingai einančiame Panevėžio mieste ruošiami ateities kūrėjai: mieste veikia didžiausias Lietuvoje robotikos varžybų centas „Robolabas“ bei regioninis atviros prieigos STEAM centras. 

Būdamas vienu didžiausių Lietuvos pramonės centrų miestas gali pasiūlyti perspektyvias darbo vietas ir konkurencingus atlyginimus. Panevėžys užima 4 vietą pagal darbo užmokestį didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Įsigyti nuosavą būstą čia galima greičiau ne tik dėl palankaus darbo užmokesčio ir nekilnojamo turto kainos santykio. Panevėžys yra vienintelis iš didžiųjų Lietuvos miestų, kuriame galite pasinaudoti finansine paskata pirmąjį būstą įsigyjančiomis šeimoms. 

Panevėžyje vystoma aplinkai draugiško miesto infrastuktūra, skatinant darnaus judumo principus. Mieste nutiestų dviračių takų ilgis siekia daugiau nei 100 kilometrų. Tiek ramų, tiek aktyvų laisvalaikį mėgstantys miesto gyventojai ir svečiai džiaugiasi visiems gyventojais draugiškais, atnaujintais miesto parkais, juose įrengtomis sporto ir vaikų žaidimų aikštelėmis bei miesto simboliais tapusiomis atsinaujinusiomis erdvėmis. 

Šiltuoju metu laiku miestiečiai užplūsta „Ekrano“ marių pakrantę. Čia nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtos maudyklos, pikniko ir poilsio zonos, sporto ir vaikų žaidimų aikštelės, veikia vandenlenčių parkas. Norintys pasigrožėti dinamišku vaizdu ant vandens gali pasiplaukioti irklentėmis, vandens dviračiais ar pramoginiu laivu. Šaltuoju metu laiku šurmulys nenurimsta po mieste veikiančios ledo arenos stogu.

Panevėžys dosnus ir kultūros mylėtojams – čia įsikūręs legendinis J. Miltinio dramos teatras, šeimų pamėgtas vienintelis toks Europoje – Lėlių vėžimo teatras. Paskutiniais metais Panevėžio miesto istorija atgimusi drąsiuose pramonės ir meno projektuose, kurie sulaukia didelio ne tik gyventojų, bet ir miesto svečių susidomėjimo.