Panevėžio bendradarbiavimo iniciatyvų apdovanojimai

Panevėžio miesto bendradarbiavimo inciatyvų apdovanojimai „#PanevėžysJungiasi“ nuo 2022 metų organizuojama Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ inciatyva, kuria norima paskatinti pastebėti, drauge pasidžiaugti ir paskleisti žinią apie besijungiantį Panevėžį ir įkvėpti kitus.
Metiniai „#PanevėžysJungiasi“ skirti įvertinti skirtingas organizacijas apjungusias veiklas – padėjusias gerinti švietimo ir mokslo paslaugų pasiūlą mieste, miesto verslo aplinką, didinti bendrą miesto patrauklumą ir žinomumą bei skatinti tarpsektorinį bendradarbiavimą.

„Kiekvienas Panevėžio gyventojas yra savo miesto kūrėjas ir jo ryšys bei santykis su aplinka, žmonėmis, įvykiais, organizacijomis tampa vienu svarbiausių aspektų, lemiančių kaip Panevėžį mato kiti. Gyventojams labai įdomu ir aktualu kalbėti apie tai, kas panevėžiečius jungia – malonu pasidžiaugti gražiais pavyzdžiais, sėkmingomis skirtingų sektorių sintezėmis. Panevėžio strateginė plėtros vizija –  miestas vienijantis kūrybingus, įvairių patirčių, aktyvius, atvirus pokyčiams, bendradarbiaujančius ir pažangos kryptimi veikiančius miestiečius  – žingsnis po žingsnio virsta realybe“,  – sako „Panevėžys NOW“ direktorė Monika Miniotaitė.

„PANEVĖŽYS JUNGIASI“ 2023 M. NOMINACIJŲ NUGALĖTOJAI:

Metų bendradarbiavimo ambasadorius – UAB „Arginta Engineering“.

Apdovanojimas įteiktas praėjusiais metais naujos modernios gamyklos duris atvėrusiai įmonei – „Arginta Engineering“, kuri aktyviai įsitraukė į profesinio orientavimo projektus, stiprino miesto įvaizdį, miesto gimtadienio proga kūrė edukacinę erdvę bei inžinerinę šventę jauniesiems panevėžiečiams. Įmonė ne tik prisidėjo prie patrauklaus karjerai miesto įvaizdžio kūrimo, bet jungdamasi su miesto įstaigomis skatino jaunųjų inovatorių ugdymą. 

 

Metų bendradarbiavimo ambasadorius – Panevėžio švietimo centras.

Ambasadoriaus apdovanojimas įteiktas viešojo sektoriaus atstovui – Panevėžio švietimo centrui, aktyviai populiarinusiam įsitraukimą į inžinerinę kryptį ir karjerai šioje srityje reikalingų kompetencijų stiprinimą. Glaudžios jungtys tarp Panevėžio švietimo centro ir jo padalinių – robotikos centro „RoboLabas“, atviros prieigos STEAM centro  bei miesto verslo įmonių jaunuosius mieste inovatorius ne tik skatinimo domėtis inžinerija, bet ir kūrė naujas galimybes jų augimui. 

„PANEVĖŽYS JUNGIASI“ 2022 M. NOMINACIJŲ NUGALĖTOJAI:

Metų švietimo, mokslo bendradarbiavimo jungčių kūrėjai – „Uncommon.lt“, Panevėžio miesto savivaldybė, Panevėžio atviras jaunimo centras ir Panevėžio alumnai.

„Apdovanojimas už indėlį į miesto švietimo ir mokslo paslaugų STEAM, inžinerinės krypties populiarinimą ir karjerai šioje srityje reikalingų kompetencijų stiprinimą įteiktas programos „Uncommon.lt“ bendraįkūrėjai Ugnei Balčiūnaitei. „#PanevėžysJungiasi“ yra puiki iniciatyva, išryškinanti bendradarbiavimo reikšmę, kurią buvome kiek primiršę. Pavieniai apdovanojimai, konkursai ir konkurencija gal ir tinka laisvosios ekonomikos principams, tačiau bendradarbiavimas ir pagalba vieni kitiems augina atsparias ir netikėtumams bei pokyčiams pasiruošusias bendruomenes“, – teigia U. Balčiūnaitė.

„Uncommon.lt“ – tai informacinių technologijų įgūdžių programa, kuria norima suteikti daugiau galimybių regiono jaunimui žengti pirmuosius žingsnius į šios srities darbo rinką. Pernai pavasarį pirmoji „Uncommon.lt“ jaunuolių komanda, bendradarbiaudama su Panevėžio miesto savivaldybe ir Panevėžio atviru jaunimo centru, pradėjo savo šešių mėnesių edukacijos kelionę, kurios metu mokėsi skaitmeninių produktų dizaino, programavimo, SEO ir praktinio žinių panaudojimo. Tobulinti savo žinias jaunuoliams padėjo ir Panevėžio miesto alumnai, dirbantys informacinių technologijų srityje tokiose įmonėse, kaip „Vinted“, „Nasdaq“, „Oracle“ ir kt.  Programos įgyvendinimo metu dalyviai neatlygintinai sukūrė keturias interneto svetaines Panevėžio miesto ir rajono nevyriausybinėms organizacijoms. 

Metų verslo bendradarbiavimo jungčių kūrėjai – kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai ir miesto restoranai.

„Apdovanojimas už indėlį į patrauklaus dirbti miesto įvaizdžio kūrimą, verslo konkurencingumo didinimą įteiktas kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmams drauge su iniciatyvos „Čičinsko troškinys“ partneriais. „Labiausiai tokias iniciatyvas kurti skatina natūralus rezultatyvumas visoms bendradarbiaujančioms pusėms. Miesto bendruomenė neabejotinai sulaukė vertingų patirčių, gimusių iš mūsų bendradarbiavimo – ne tik galimybės paragauti naujų patiekalų, bet ir dalyvauti unikaliuose kultūriniuose renginiuose”, – sako iniciatyvos autorius, Renginių organizavimo skyriaus vedėjas Gintaras Kerbedis. 

519-ojo Panevėžio miesto gimtadienio šventės metu kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai kvietė miesto viešojo maitinimo įstaigas į gastronominį konkursą „Čičinsko troškinys“. Projekte dalyvavo restoranas „Vasaris“, viešbučio „Romantic“ restoranas „Déjà vu“, kavinės „Kafenhauz“, „Rojaus paukštė“, „Karčema Ružava“, restoranas „Čičinskas“, greitojo maisto restoranas „Amazonė“. Konkurso metu miestiečiai buvo kviečiami skanauti įvairių patiekalų, asocijuojamų su Panevėžio kraštui svarbiu XVII a. istoriniu asmeniu Vladislovu Viktorinu Sicinskiu. Konkurso apdovanojimams prizus įsteigė UAB „Arginta Engineering“. Gastronominiame konkurse dalyvavusiose įstaigose padidėjo klientų srautai, o šiandien gastronominė-edukacinė programa „Upytės baladė“ jau beveik metus rengiama konkursą laimėjusiame restorane „Vasaris“. Pasitelkiant bajoro Sicinskio istoriją ir jo literatūrinį personažą „Čičinską” programa supažindina su Panevėžio krašto istorijos ir kulinarijos paveldu.

Metų bendradarbiavimo jungčių, didinančių miesto žinomumą, kūrėjai – „Iškrovos Fest“ ir meno kūrėjai iš Lietuvos ir užsienio.

„Apdovanojimą už studentams, talentams, šeimoms patrauklaus miesto įvaizdžio stiprinimą atsiėmė „Iškrovos Fest“ komunikacijos atstovas Tomas Čižmakovas.  Pasak jo, bendradarbiauti ypač skatina maža, bet tarpusavyje pažįstama vietos bendruomenė. „Bendradarbiaujančių pusių vizijos ir lūkesčiai aiškūs – paversti Panevėžį viena iš pasaulio kultūros ir meno sostinių. Čia ir dabar laikas jungtis drauge, nes taip mes esame stipresni – didesnius iššūkius kartu įveikti yra lengviau“, – teigia T. Čižmakovas.

„Iškrovos Fest“ – netradicinė platforma, bendradarbiauti sujungianti alternatyvios muzikos ir meno kūrėjus iš Lietuvos ir užsienio.  2022 m. organizuotas festivalis buvo jau 7-tasis, truko net savaitę ir pasiūlė dalyviams unikalių meno sintezės patirčių. Kasmet dalyvių ir jame apsilankiusiųjų skaičiumi augantis vienintelis tokio pobūdžio ir masto renginys Panevėžyje suteikia galimybę miesto gyventojams susipažinti su profesionaliais kūrėjais ir atlikėjais iš visos Lietuvos, o svečiams pažinti Panevėžio meno ir kultūros atstovus.  Atgijusioje pramoninėje buvusios gamyklos teritorijoje festivalio dalyviams užtikrinama unikali tarpdisciplininė patirtis, supažindinanti su miesto industrijos istorija, kultūra ir muzika.   

Metų bendradarbiavimo ambasadoriai – Vaida Andrijauskaitė ir Tomas Prūsas.

„#PanevėžysJungiasi“ ceremonijos metu apdovanoti Metų bendradarbiavimo ambasadoriai, savo veikla labiausiai prisidėję prie tarpsektorinio bendradarbiavimo ir jo teikiamos naudos sklaidos. Apdovanojimas įteiktas Vaidai Andrijauskaitei – Stasio Eidrigevičiaus menų centro direktorei, tarptautinę patirtį sukaupusiai įvairių kultūrinių projektų iniciatorei ir sumanytojai, pademonstravusiai unikalių būdų bendriems projektams sujungti Panevėžio meną ir pramonę. Apdovanojimas taip pat įteiktas Tomui Prūsui, HARJU ELEKTER, UAB, vadovui, aktyviai reprezentuojančiam Panevėžį, dalyvaujančiam miesto švietimo sistemos gerinimo ir stiprinimo veiklose, bendroms pastangoms sujungiančiam plačią švietimo ir verslo bendruomenę.

„#PanevėžysJungiasi“ ekspertų komisijos sprendimu, už bendradarbiavimo vertybių sklaidą specialūs „Panevėžys NOW“ prizai skirti Užimtumo tarnybos Panevėžio skyriaus ir socialinių partnerių bendradarbiavimo iniciatyvai ir VšĮ „Septynios akimirkos“ vadovei Ievai Grigaitei.

Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento direktorės Audronės Biguzienės teigimu, nominacija „#PanevėžysJungiasi“ apdovanojimuose – įdėto darbo ir didelių pastangų įvertinimas. „Mus vienija bendras tikslas – sėkminga asmens integracija į darbo rinką. Tik susibūrę kartu, besikeisdami patirtimi ir idėjomis su Panevėžio miesto bei Panevėžio rajono savivaldybėmis, mieste veikiančiomis NVO bei kitomis institucijomis pasieksime, kad kliūtys, trukdančios asmenims grįžti į darbo rinką, butų operatyviai pašalintos. Susibūrusi, stipri ir orientuota į rezultatą bendruomenė – klestinčios valstybės pagrindas“, – sako A. Biguzienė.

„Bendradarbiaujančio miesto balsas“ – Panevėžio mokymo centro ir UAB „Daw Lietuva“ bendradarbiavimas

Šios nominacijos laimėtojus išrinko miestiečiai balsavę už, jų nuomone, reikšmingiausią įtaką miesto vystymuisi turėjusią bendradarbiavimo iniciatyvą. Apdovanojimas įteiktas daugiau nei 20 procentų visų balsų surinkusiai Panevėžio mokymo centro ir UAB „Daw Lietuva“ bendradarbiavimo iniciatyvai. Įmonės „Daw Lietuva“ Panevėžio regiono atstovai ir mokymo centras jau keletą metų drauge organizuoja įvairius mokymus Panevėžio regiono profesinių mokymo įstaigų statybos srities profesijos mokytojams, mokiniams ir verslo atstovams. UAB „DAW Lietuva“, atstovaujanti žinomam prekės ženklui „Caparol“, taip pat nuolat konsultuoja mokytojus, skiria įvairią paramą statybinėmis medžiagomis, kurios naudojamos praktinių mokymų metu.  

„Bendradarbiauti skatina bendri tikslai ir drauge pasiekiami rezultatai. Glaudus įvairių sričių atstovų bendradarbiavimas įgalina dalytis savo žiniomis ir patirtimi, o dirbant kartu pasiekti rezultatai džiugina ne tik bendradarbiaujančias šalis, bet ir visą bendruomenę“, – sako Panevėžio mokymo centro direktorius Donatas Bakšys.

Susipažinti su „Panevėžys Jungiasi“ 2022 metų apdovanojimų nominacijomis ir jų laimėtojais galite čia.

Bendradarbiavote ar žinote 2023 metais pradėtą inciatyvą, pasidalinkite ja su Panevėžio plėtros agentūros vyriausiąją verslo aplinkos projektų vadove Jūrate Raukštiene, jurate@panevezysnow.lt.

Panevėžio bendradarbiavimo iniciatyvų apdovanojimų nuostatai čia.