Atviros pramonės savaitgalis 2023

Panevėžyje įvyko ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALIS – milžiniškas susidomėjimas ir aktyviai įsitraukęs verslas

2023 metų spalis Panevėžiui įsimintinas – pirmą kartą miesto istorijoje organizuotas ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALIS. Per dvi dienas  ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALĮ aplankė net 1200 Panevėžio pramone susidomėjusių svečių.

11 modernių įmonių atvėrė gamybos užkulisius – Adax“, „Aukštaitijos vandenys“, „Panevėžio energija“, „Devold“, „Geld Baltic“ (žinoma kaip prekės ženklas „Supergarden“), „Kalnapilio-Tauro grupė“, „IOCO Packaging“, „Jutrix“, „Igis“, HARJU ELEKTER, „Schmitz Cargobull Baltic“.

Per dvi dienas įvyko daugiau nei 60 įtraukių ekskursijų, kurių metu dalyviai šiuolaikinę Panevėžio pramonę ir senąsias pramonės teritorijas. Organizuotos ekskursijos – „Panevėžio pramonės milžinai“ ir „Ekrano“ fenomenas“.

Renginys į kitus metus palydėtas išskirtinėje vietoje – Panevėžio siaurojo geležinkelio depe, kuriame šventinę nuotaiką kūrė panevėžiečiai muzikantai ir atlikėjai. Interaktyvią vaizdo instaliaciją pristatė muzikos ir meno festivalio „Iškrovos“ organizatorius Pauliaus Šaparnis. Muzikinę patirtį paįvairino Panevėžio muzikinio teatro styginio kvarteto profesionalai ir plataus spektro menininkas panevėžietis Mantas Varnas. Atmosferą kūrė grupė DDL PLK (Dideli Plaukai), vakarą palydėjo –  Justas Rutkauskas (Pozityvūs judesiai).

ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALIO DALYVĖS

ADAX

Įmonė, gaminanti įvairaus dizaino konvekcinius elektrinius šildytuvus, rankšluosčių ir batų džiovintuvus ir net 80 proc. produkcijos eksportuojanti į Skandinavijos šalis. Ji yra radiatorių su belaidžio ryšio termostatu, kuris be papildomo priedėlio prisijungia prie belaidžio namų interneto ir gali būti valdomas per mobiliąsias programėles („Google Home“, „Amazon Alexa“, „Homey“), pradininkė Lietuvoje.

Aukštaitijos vandenys

Vandens tiekimo, nuotekų surinkimo ir tvarkymo įmonė, kurios tikslas yra aprūpinti Panevėžio miesto ir dalį Panevėžio rajono gyventojų, įmonių, ir organizacijų geros kokybės geriamuoju vandeniu, tinkamai surinkti ir sutvarkyti susidariusias nuotekas. Įmonė mena visą Panevėžio miesto vandens istoriją. Ar žinojai, kad pirmas gręžinys, iš kurio ištryško maždaug 4 metrų aukščio vandens fontanas, išgręžtas 1950 metais?  

Devold

Net 170 veiklos metų skaičiuojantis Norvegijos tekstilės prekių ženklas. Dar 1998 metais įmonė mažą padalinį įkūrė Lietuvoje, o 2015-aisiais Panevėžyje įsteigė naują logistikos centru tapusią gamyklą, kurioje dabar sukuriama daugiau nei 90 proc. visos produkcijos. Čia beveik 350 ekspertų rūpinasi sertifikuotos tekstilės – aukščiausios kokybės merino vilnos, skirtos aktyvaus laisvalaikio ir darbo drabužiams, gamyba.  

Geld Baltic (dar kitaip žinoma kaip SUPERGARDEN prekių ženklas)

Plačiausią pasaulyje produktų asortimentą turinti įmonė, kurios veiklos pagrindas yra unikalūs šaltyje džiovinti produktai. Unikalūs, nes taip džiovinamos ne tik uogos, bet ir ledai, sūriai, net arbata! Jų produktai tiesiogine žodžio prasme galėtų būti NASA kelioniniame krepšyje ir kartu su astronautais pasiekti planetas ir žvaigždes.

HARJU ELEKTER

Inžinerinės pramonės atstovė, kurios darbuotojai projektuoja, gamina ir testuoja labai sudėtingas ir galingas elektrotechnines laivų ir pramonės sistemas. Būtent šioje gamykloje projektuotas, kurtas ir testuotas unikalus pirmojo pasaulyje elektra varomo autonominio laivo „Yara Birkeland“ įrenginys. Partnerių sąraše taip pat nestinga garsių vardų – „Kongsberg Maritime“, „United States Steel Corporation“, „General Electric“, „Siemens“ ir kt. HARJU ELEKTER įsteigė Mokymų akademiją, nes jų inžinerinių projektų pagrindas – kompetencija ir nuolatinis mokymasis. 

IGIS

Vienas didžiausių grunto, glaisto, dažų ir tinko gamintojų Lietuvoje. Tai vienas populiariausių glaisto prekės ženklų Lietuvoje, taip pat verslininkai vykdo ir užsakomąją gamybą privatiems prekių ženklams Šiaurės Europoje, aktyviai bendradarbiauja su Šveicarijos bei Suomijos laboratorijomis, pasaulyje pirmaujančiais žaliavų tiekėjais. Šiame šeimos versle veikia privati laboratorija ir robotizuota gamybos bazė, kur pagaminama apie 60 tonų produkcijos per dieną, nors dirba vos 39 darbuotojai. 

Jutrix

Daugiau nei 1 mln. detalių per mėnesį pagaminanti metalo apdirbimo paslaugų įmonė, kurios specializacija – aukštos kokybės štampuotos, lenktos, gilaus tempimo detalės. Savo istoriją pradėjo 1962 metais, kai pastatyta „Ekrano“ gamykla. Dabar daugiau nei 50 veiklos metų skaičiuojančios JUTRIX gamybos bazę sudaro per 40 presų ir kitų metalo apdirbimui reikalingų įrenginių.

Kalnapilio-Tauro grupė

120 metų skaičiuojanti darykla, vienintelė Lietuvoje nuo pat įkūrimo dienos nepakeitusi savo veiklos ir nė karto net per karus nenustojo gaminti alaus. Atkūrus šalies nepriklausomybę buvo visiškai modernizuota, rankų darbą pakeitė mašinos ir iki dabar diegiamos naujausios gamybos technologijos. Galinga daryklos istorija lėmė tai, kad šiuo laikotarpiu darbuotojai verda apie 40 alaus rūšių ir per metus pagamina net 100 mln. litrų gėrimo. 

IOCO Packaging

Polimerinių pakuočių su fleksografine spauda maisto produktams pakuoti gamintoja, skaičiuojanti 30-us veiklos metus ir turinti 122 darbuotojus, yra viena iš Baltijos šalių rinkos lyderių. Verslininkų akiratyje – pakuočių kokybė, verslo procesų ir jų skaitmenizacijos tobulinimas, darbo vietų automatizacija, LEAN filosofija ir ekologija, kurios siekia kiekviename gamybos cikle. 2022 m. „IOCO Packaging“ įsigijo „Uteco“ naujausią spausdinimo liniją CRYSTAL, kuriai naudojami ir aplinkai draugiški vandens pagrindo dažai.  

Panevėžio energija

Šiemet 60-ies metų  jubiliejų mininti regioninė šilumos, karšto vandens ir elektros energijos gamybos ir tiekimo įmonė, aprūpinanti ne vieną miestą šiluma, suteikianti  galimybę gyventojams be rūpesčių šildyti savo patalpas, turėti karštą vandenį ir kvėpuoti švariu oru. Jos šilumos ūkis – modernizuotas: rekonstruotos katilinės, kurioms pritaikomi atsinaujinančios energijos ištekliai, įdiegti pažangūs technologiniai įrenginiai, pastatytos saulės elektrinės ir išplėtoti centralizuoto šilumos tiekimo vamzdyno tinklai. Tai užtikrina patikimą ir kokybišką  šilumos tiekimo paslaugą vartotojams. 

Schmitz Cargobull Baltic

Vokietijos koncerno dukterinė įmonė, viena iš puspriekabių ir priekabų gamybos Europoje lyderių. Koncerne iš viso dirba apie 7 tūkst. darbuotojų ir per metus pagaminama apie 60 tūkst. transporto priemonių. Panevėžio gamykla pradėjo veiklą 1999 metais ir įgyvendindama novatoriškas gamybos idėjas toliau sėkmingai veikia. Šiuo metu čia dirba apie 600 darbuotojų. „Schmitz Cargobull Baltic“ šiemet įdiegė aplinkosaugos valdymo sertifikatą ISO 14001, kuriuo apibrėžia veiklos tvarumo ir ekologiškumo standartus.  

Rėmėjai: Panevėžio Laisvoji Ekonominė Zona, Arginta Engineering, Spalvota reklama.

Informaciniai partneriai: 15min, jp.ltSekundė.

Renginį finansavo Panevėžio miesto savivaldybė.