Naujienos

Stasio Eidrigevičiaus menų centras: sėkmės istorijos kūrybos procese

2022 09 07


Menų centras sparčiai auga – šiuo metu ruošiamas interjero projektas, pradedami pastato vidaus apdailos darbai. Lygiagrečiai toliau vystoma ir įstaigos turinio koncepcija, skelbiamas konkursas į direktoriaus poziciją.

Daugiau nei 3700 kv. m. ploto SEMC pastate suprojektuotos daugiafunkcės erdvės yra modifikuojamos ir lengvai pritaikomos skirtingiems scenarijams, tad jų panaudojimo galimybės išties plačios. Planuojama, jog SEMC bus eksponuojama ne tik menininko, kūrėjo Stasio Eidrigevičiaus dovanota miestui kūrinių kolekcija, bet ir kita modernioji ir šiuolaikinė Lietuvos bei užsienio menininkų kūryba.

Itin svarbus vaidmuo toliau kuriant įstaigos sėkmės istoriją tenka pagrindinei jos varomajai jėgai – vadovui. Šiuo metu paskelbtas konkursas SEMC direktoriaus pozicijai užimti. „Stasio Eidrigevičiaus menų centras – ambicingas, veržlus, daug novatoriškų idėjų bei sprendimų reikalaujantis projektas, tuo pačiu suteikiantis retai pasitaikančią tokios apimties savirealizacijos galimybę. Tikimės, kad naujasis įstaigos vadovas savo polėkiu ir vizija sukurs naują standartą ne tik Lietuvos, bet ir Europos kultūros ir meno įstaigų veikloje“, - sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Menų centro erdvės – kryptingai formuojama vertė miestui bei jo svečiams

Modernios, jaukiai įrengtos SEMC poilsio erdvės, atviro tipo skaitykla, dailės, menų studijos, interneto terminalas, universali multifunkcinė salė-forumas, kavinė ir k.t. – tai tik dalis planų, kurie užtvirtina centro, kaip atviro bendruomenei, lankytojams bei orientuoto į jų poreikius, įvaizdį.

Pastatą sudaro keturi antžeminiai ir vienas rūsio aukštas, kuriame suplanuotas vestibiulis, moderni meno kūrinių saugykla, įvairios ūkinės paskirties zonos, automobilių stovėjimo aikštelė. Pirmajame SEMC aukšte pasitiks atvira erdvė su informacijos centro, meno knygyno zonomis. Antrasis pastato aukštas skirtas transformuojamai erdvei, kuri, esant poreikiui bus pritaikoma įvairiems renginiams, edukacijoms, konferencijoms. Šalia patalpose su antresoliniu aukštu įsikurs SEMC administracija. Trečiasis pastato aukštas - nuolatinė Stasio Eidrigevičiaus kūrinių ekspozicijos vieta. Ketvirtojo SEMC aukšto ekspozicijų salėje bus eksponuojamos įvairių meno krypčių kintančios parodos. Menų centro pastatas išsiskiria eksploatuojamu stogu, nuo kurio apžvalgos aikštelės atsiveria miesto panorama iš 30 m aukščio, čia sudaryta galimybė rengti sezonines ekspozicijas bei kamerinius renginius.

Integralumas – viena iš svarbiausių menų centro koncepcijos dalių

Stasio Eidrigevičiaus kūryba rezonuoja vos tik įžengus į SEMC teritoriją. Pastato erdvinio rezultato kodas yra menininko išreikštas trijų žodžių raktas: paprastumas, logika ir fantazija. Remiantis šiomis dedamosiomis sukurtas tiek menų centro eksterjeras, tiek interjeras. Tačiau projekto integralumas slypi ir ryšyje su aplink esančiomis teritorijomis, įstaigomis. SEMC – tarsi kokybinė jungtis tarp miesto centrinėje dalyje esančių kultūrinių centrų.

Su informacija apie SEMC direktoriaus poziciją kviečiame susipažinti ČIA.

Panevėžio miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija