Naujienos

Atvirų durų šeimadieniai kviečia į pažintį su Panevėžio rajonu

2024 07 02


Panevėžio rajonas tęsia  šeimadienų tradiciją – liepos ir rugpjūčio mėnesių pirmaisiais sekmadieniais kviečia į atvirų durų dienas. Jau liepos 7 dieną, trys Panevėžio rajono lankytinos vietos pakvies į atradimų kupiną pažintį ir suteiks galimybę lankytojams nuo 11 iki 15 val., nemokamai išmėginti jų siūlomas veiklas. 

„Panevėžio rajonas yra unikali vieta, kur susipina prasminga istorija, kultūrinis paveldas ir nuostabi gamta. Atvirų durų dienos – tai puiki proga ne tik pažinti mūsų krašto istoriją bei kultūrą, bet ir pasimėgauti įvairiomis pramogomis. Nuo aktyvių laisvalaikio veiklų gamtoje iki gyvūnų ūkių – kiekvienas atras kažką ypatingo. Kviečiame visus aplankyti ir patirti Panevėžio rajono žavesį bei svetingumąׅ“, – teigia Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ vyriausioji turizmo projektų vadovė Vilanda Reikalienė.

Šio šeimadienio metu savo duris atvers Klemento Sakalausko privatus muziejus, Panevėžio alpakų ūkis ir daržinėje įsikūrusi laipiojimo salė „Boulder Barn“.

Pažinti praeitį, gyvūniją ir judėjimo meną

Klemento Sakalausko etnografinis muziejus pakvies lankytojus į  pažintį su unikaliu senovinių daiktų pasauliu. Akį patrauks XVII a. monetos, senoviniai traktoriai, gramofonai ir kiti praeitį menantys eksponatai. Kiekvienas daiktas muziejuje turi savo pasakojimą, kuris patiks ne tik istorijos entuziastams, bet ir visiems, ieškantiems įdomių ir edukacinių patirčių.

Pažinus praeitį visų šeimų su mažaisiais laukia Panevėžio rajone įsikūręs alpakų ūkis. Šiame ūkyje lankytojai galės susipažinti su švelniavilnėmis alpakomis, stebėti jų kasdienį gyvenimą, jas pamaitinti ir sužinoti apie jų kilmę bei vilnos ypatumus. Taip pat turės galimybę išbandyti įvairias edukacines programas ir pramogas, skirtas vaikams bei suaugusiems. Ši vieta ne tik suteiks galimybę pabėgti nuo miesto šurmulio, bet ir leis pasimėgauti ramybe bei natūraliu gamtos grožiu.

Dar viena neįprasta ir nauja vieta, kurią verta aplankyti liepos 7 dieną, yra Gustonių kaime, daržinėje įsikūrusi laipiojimo salė „Boulder Barn“. Ši netradicinė laipiojimo erdvė pakvies visus, nuo mėgėjų iki laipiojimo entuziastų išbandyti savo jėgas ir įgūdžius bei suteiks saugią ir smagią aplinką aktyviam poilsiui. Šis laipiojimo sportas padės prajudinti kūną ir galvą, siekiant įveikti įvairaus sunkumo trasas.

Kelionė po Panevėžio rajoną

Aplankę įspūdžius garantuojančias šeimadienio vietas, puiki galimybė atrasti Panevėžio rajono įdomybes iš naujo. Objektai sudaro patogų maršrutą, leidžiantį aplankyti ir kitas rajone įsikūrusias vietas: telefonų medį, Berčiūnus, Naudvario dvarą bei Nauradų akmenį.

Vasarą keliaujantys atsigaivinti gali paplūdimiuose: Piniavos paplūdimyje, Sanžilės upės maudykloje, Berčiūnų maudykloje bei įvairiausių paukščių apsuptame Liberiškio tvenkinyje.

Visą informaciją apie Šeimadienį – atvirų durų dieną rasite ČIA.

Norintiems dar geriau pažinti Panevėžio kraštą, paruoštas pasiūlymas „Pažink Panevėžio rajoną“ kviečia net kelių dienų veikloms ir pramogoms. Pasiūlymą galite rasti internetinėje svetainėje Panevėžys NOW arba knygų skirtuko formatu „Panevėžys NOW“ agentūroje adresu Laisvės a. 11, Panevėžys.

Atvirų durų diena „ŠEIMADIENIS Panevėžio rajone“ organizuojama Panevėžio rajono savivaldybės lėšomis.