Naujienos

Dailės galerija kviečia į naujas parodas

2021 05 07


Panevėžio miesto dailės galerija kviečia apsilankyti naujose parodose.

Dailės galerijoje (Respublikos g. 3)

Panevėžio krašto tautodailės paroda

2021 05 07–06 12

Po dvejų metų pertraukos į atnaujintą galeriją sugrįžusi Lietuvos tautodailininkų sąjungos (LTS) Panevėžio regiono meistrų metinė paroda šiemet skiriama sąjungos gyvavimo 55-mečiui.

Tautodailininkai laikosi tradicijos metinę parodą surengti itin gausią: 160 autorių tautodailės mylėtojams pristato 490 darbų. LTS Panevėžio bendrijos pirmininkas Saulius Kronis džiaugiasi, kad dėl pandemijos apribotas socialinis gyvenimas nenuslopino tautodailininkų noro kurti ir dalyvauti parodose.

„Parodoje dalyvauja visų tautodailės žanrų meistrai: kūrinius eksponuoja medžio drožėjai, keramikai, juvelyrai, sodų pynėjai, audėjai, kalviai, verbų rišėjai, odininkai, tapytojai, pynėjai, grafikai, akmens meistrai ir kitų sričių kūrėjai“, – sako S. Kronis.

Šioje metinėje tautodailininkų parodoje savo darbus pristato visų LTS Panevėžio bendrijos skyrių meistrai – Panevėžio, Ukmergės, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio, Anykščių ir Biržų. Gausiausiai parodoje dalyvauja panevėžiečiai – 63 meistrai rodo 162 kūrinius.

Fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11)

Panevėžio fotomenininkų metų paroda „Sugrįžimas“

2021 05 07 – 06 05

Parodoje pristatoma keturiolikos panevėžiečių, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narių, kūryba. Tai Stanislovas Bagdonavičius, Kęstutis Čepėnas, Marija Šileikaitė-Čičirkienė, Irena Giedraitienė, Evaldas Ivanauskas, Liucija Karalienė, Petras Kaupelis, Žilvinas Kropas, Gediminas Kudirka, Valentinas Pečininas, Stasys Povilaitis, Andrius Repšys, Arūnas Švelna ir Edita Voverytė.

Panevėžio fotomenininkus vienijančios metų parodos pradėtos rengti 1997-aisiais, Fotografijos galerijai minint penkerių metų sukaktį. Jų atidarymas vykdavo kiekvienų metų gruodžio mėnesį, tarp Kūčių ir Naujųjų Metų, taip pažymint galerijos atidarymo dieną – gruodžio 30-ąją.

Pasak šios idėjos autorės ir ilgametės kuratorės, daugiau nei du dešimtmečius Fotografijos galerijai vadovavusios Marijos Šileikaitės-Čičirkienės, jos visada buvę vienos iš laukiamiausių parodų ne tik patiems autoriams, bet ir labiausiai mėgstamos lankytojų, šios parodos – kaip savotiška metinė kūrybinė kiekvieno fotografo ataskaita sau, kolegoms ir žiūrovams.

„Nors metų parodos visuomet turėdavo temines kryptis, tačiau kiekvienas autorius į pasaulį žvelgia savaip ir įamžina akimirką neprarasdamas unikalaus stiliaus ir savito, tik jam būdingo braižo. Taip ir „sugrįžtantieji“ šįkart žiūrovui atveria savuosius vaizdų pasaulius, gausius įvairia tematika, technikų, stilistikos įvairove“, – parodos anotacijoje  rašo dr. I. Stulgaitė-Kriukienė.