Naujienos

Iniciatyva „Pamokos matuojasi Panevėžį“ sulaukė tarptautinio įvertinimo – tapo nominuota „Emerging Europe“ apdovanojimuose

2023 04 26


Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“ ir Panevėžio švietimo centras sulaukė tarptautinio įvertinimo „Emerging Europe“ (liet. Kylančios Europos) apdovanojimuose. Įstaigų trejus metus įgyvendinama iniciatyva „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ – tarp trijų pretendentų laimėti „Metų tvaraus gyvenimo būdo iniciatyvos“ (ang. Sustainable Lifestyles Initiative of the Year) nominaciją.

Apdovanojimų organizatoriai „Emerging Europe“ – bendradarbiavimo ir žinių dalijimosi platforma, padedanti atskleisti Centrinės ir Rytų Europos regione veikiančių organizacijų potencialą, skatinanti inovacijomis grįstą jų vystymąsi. Organizacija rengia kasmetinius apdovanojimus, kurių metu įvertinami šalių pasiekimai tvarumo, inovacijų, verslumo ir socialinės atsakomybės srityse. Apdovanojimuose išskiriamos novatorišką požiūrį atstovaujančios organizacijos, bendruomenės ir jų iniciatyvos. 

„Emerging Europe“ apdovanojimų nugalėtojai bus išrinkti komisijos ir visuomenės balsavimu. Susipažinti su nominuotomis iniciatyvomis ir atiduoti savo balsą už iniciatyvą „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ (angl. „Lessons Are Measuring Up Panevezys - Challenge Series“) galima ČIA. Nominacijos „Metų tvaraus gyvenimo būdo iniciatyva“ (ang. „Sustainable Lifestyles Initiative of the Year“) numeris – 11. Balsuoti galima iki gegužės 7 dienos. 

„Didžiuojamės, kad mūsų mieste vykdoma patirtinio ugdymo iniciatyva sulaukė tokio reikšmingo tarptautinio įvertinimo. Iš kitų iniciatyvų ji išsiskiria tuo, kad padeda moksleiviams ugdyti problemų sprendimo įgūdžius, ieškoti tvarių sprendimų versle patiriamiems iššūkiams. Jei norime, kad mokiniai savo talentą, žinias ir gebėjimus paskirtų gimtajam miestui, būtina iš anksto skatinti įsitraukimą į vietos verslo procesus. Toks ir yra iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ tikslas – padėti mokiniams, jų mokytojams užmegzti ryšį su miesto įmonėmis, geriau suprasti, kokius pažangius produktus kuria šiandien veikiančios įmonės, skatinti dar labiau didžiuotis savo miestu ir jo pramonės pasiekimais“, – sako „Panevėžys NOW“  direktorė Monika Miniotaitė. 

Profesinės galimybės ir verslo iššūkiai dar mokyklos suole

Tarp 48 pretendentų į apdovanojimus patekusios iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ idėja suvienija miesto mokyklas ir verslą. Mieste veikiančios įmonės pasiūlo su jų praktine veikla susijusius iššūkius. Juos moksleivių komandos „nusiperka“ aukciono metu. Lankydamiesi iššūkius pasiūliusiose įmonėse, rinkdami duomenis, pritaikydami pamokų metu išmoktas žinias, pasitelkę kūrybiškumą mokiniai kelias savaites sprendžia iššūkius, o sprendimus pristato įmonių atstovams ir komisijai baigiamojo iniciatyvos renginio metu. Spręsdami verslo pateiktus iššūkius mokiniai susipažįsta su žiedine ekonomika, antrinių žaliavų, energetinių resursų panaudojimo ir kitomis šiuolaikiniam verslui aktualiomis temomis. 

„Pati didžiausia šios iniciatyvos nauda, kuria itin džiaugiamės – tai užsimezgusi švietimo ir verslo bendrystė. Ugdymo įstaigos šiandien suteikia moksleiviams stiprų teorinį pagrindą, tačiau ne visuomet sugeba parodyti, kaip tokios žinios gali būti pritaikomos praktiškai. Mieste veikiančios įmonės mums stipriai talkina suteikdamos patirtinio ugdymo(si) galimybių: įtraukiančiai supažindina mokinius su įmonės veikla, tikslais ir patiriamais iššūkiais, padeda atsakyti į dažnai mokytojų girdimą klausimą „O kur aš tai pritaikysiu?“, – teigia Panevėžio švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė.

Itin didelio mokinių įsitraukimo sulaukusi iniciatyva Panevėžio mieste įgyvendinama jau trejus metus. Šiemet ji pirmą kartą buvo organizuojama ir Panevėžio rajono moksleiviams.

Ne vienintelis tarptautinis įvertinimas

Panevėžio plėtros agentūra ir Panevėžio švietimo centras ne vienintelės miesto organizacijos, pretenduojančios į apdovanojimą. Įvertinta ir praėjusiais metais Panevėžyje įgyvendinta unikali IT įgūdžių ugdymo programa „Uncommon.lt“, kuri yra viena iš trijų pretendenčių tapti „Metų jaunimo įgalinimo“ (angl. „Youth Empowerment“) iniciatyva. Programos metu Panevėžio regiono jaunimas nuo 17 iki 29 metų, padedamas mentorių ir koordinatorių komandos, 6 mėnesius mokosi kurti internetines svetaines, vartotojų patirties ir dizaino elementų (UX/UI), socialinių tinklų rinkodaros bei komandinio darbo subtilybių. „Uncommon.lt“ komandai nominacija skirta už indėlį stiprinant jaunimo skaitmeninius įgūdžius.

„Emerging Europe“ apdovanojimų nominacija –  ne pirmasis tarptautinis įvertinimas Panevėžio miestui. Aukštaitijos sostinė „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ sudaromame reitinge „Europos ateities miestai ir regionai“ (angl. „European Cities and Regions of the Future“) 2022 m. buvo įvertinta investicijų atsiperkamumo kategorijoje, o šiemet pateko net į tris geriausiųjų dešimtukus. Tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje kategorijoje Panevėžys užėmė ketvirtąją vietą, taip pat pateko į geriausią investicinį atsiperkamumą siūlančių miestų penketuką ir į draugiškiausių verslui miestų dešimtuką.