Naujienos

Ką veikti Panevėžyje? Nuo kultūrinių erdvių iki Senvagės fontano šou pasirodymų

2021 10 07


Turbūt daugeliui teko bent viena ausimi girdėti apie atsinaujinantį Panevėžio miestą, gražėjančias viešąsias erdves, kuriamus įdomius pramoninio turizmo produktus ir unikalų Senvagės fontaną su pramogine programa. 

Tikrai tiek ir dar daugiau vyksta Panevėžyje. Tad kviečiame susiplanuoti savaitgalinę išvyką į Panevėžį ir patiems savo akimis pamatyti ne tik šokantį fontaną, bet ir praleisti dieną pramonės miestu vadiname Panevėžyje. Pateikiame svarbiausių vietų sąrašą, ką būtina aplankyti viešnagės metu. 

TEATRAI

Panevėžys nuo seno garsėja teatrais. Jų mieste ne vienas. J. Miltinio dramos teatras, teatras „Menas“, muzikinis teatras, „Lėlių vežimo teatras“. Lankantis Panevėžyje bent vieną iš jų aplankykite ar bent suraskite šalia teatrų įsikūrusias  „Don Kichoto“, Hanso Kristijano Anderseno skulptūras ar paminklus Maestro Juozui Miltiniui, Lietuvos Didžiąjam kunigaiščiui Alenksandrui ar žymių Panevėžio asmenybių paminklus.  Tikrai nustebsite kiek daug skulptūrų ir paminklų galite surasti Panevėžyje.

ETNO SPA

ETNO SPA ─ tai vienintelis Lietuvoje SPA puoselėjantis lietuviškąsias tradicijas ir jų šaknis!

Unikaliame SPA centre stengiamasi sugrįžti prie savo ištakų. Jame atsispindi tūkstantmečių tradicijos. Kiekviena tauta suvokdavo supančią gamtą, jos galias ir principus. Kiekviena tauta turėjo ir savo kalbos ženklų sistemą bei išraiškos būdus, kuriais koduodavo turimas žinias. Tuo pačiu lietuviškasis ETNO SPA modelis remiasi šiuolaikiškomis, saugiomis bei tiksliomis žiniomis, leidžiančiomis efektyviai spręsti esamas klientų problemas.

Tai unikalus ETNO SPA, kuriame senovės baltų kerai užburia ir laikas tiesiog išnyksta. Šiame SPA pasijusite lyg kitoje visatoje, pamiršite jus varginančius rūpesčius: čia jus pasitiks svečius sveikinantis varpo garsai bei jauki, raminanti aplinka. 

ETNO SPA centre kiekvienas sau ras tinkamą procedūrą, kurios metu profesionalus personalas jūsų kūnui ir sielai suteiks malonių pojūčių. Svarbiausias mūsų tikslas – kad iš čia Jūs išeitumėte pailsėję, atgavę vidinę ramybę ir harmonijoje su savimi bei pasauliu.

Siūlomų procedūrų ir paslaugų sąrašas itin platus: masažai, veido procedūros, įvairūs ritualai, pirties procedūros bei grožio paslaugos.

„Romantic” Boutique Hotel & SPA

Kranto g. 24, Panevėžys LT-3517

Tel. +370 686 83 428, el. p. spa@romantic.lt

www.etnospa.lt

MENINIO STIKLO STUDIJA „GLASREMIS“ 

Meistrų g. 9, Panevėžys

Tel. +370 45 43 04 03, +370 686 66 844, el. p. info@glasremis.lt, www.glasremis.lt

Kūrybingų žmonių rankose ugnies ir karščio pagalba stiklas virsta meno kūriniais. 

Jau trečią dešimtį gyvuojanti meninio stiklo studija “Glasremis” savo veiklą pradėjo 2000 metais. Jos įkūrėjas – Remigijus Kriukas – gerai žinomas stiklo menininkas, kuris reprezentuoja savo miestą, Lietuvą visame pasaulyje jau nuo 1985 metų, dalyvaudamas ir laimėdamas ne vieną apdovanojimą prestižiškiausiuose tarptautiniuose simpoziumuose, parodose, mugėse. Studijoje gimusių kūrinių mintis gana plati – nuo abstrakcijų, dekoratyvumo iki emocijų, filosofijos, nuo gamtos formų iki individualių išgyvenimų. 

Remigijaus vizijas įgyvendinti padeda patyrę, savo profesiją išmanantys stiklapūčiai. Kiekvienas stiklo dirbinys yra išskirtinis, kadangi nuo pradžios iki pabaigos yra formuojamas savo darbą mylinčių meistrų rankomis. 

Studijoje yra unikali galimybė pamatyti kūrinio gimimą, susipažinti su įvairiomis naudojamomis gamyboje technologijomis (laisvas stiklo formavimas, pūtimas, liejimas) vienintelėje meninio stiklo studijoje Lietuvoje . Meninio stiklo studija yra žymi tuo , kad nuo 2014 metų kas du metus čia suburia pačius žymiausius stiklo menininkus iš viso pasaulio dalyvauti, kurti, improvizuoti išskirtiniame, vieninteliame tokiame Lietuvoje, Europoje ir gal net pasaulyje tarptautiniame meninio stiklo simpoziume „GlassJazz“. 

PAMINKLAS JUOZUI MILTINIUI

100-ųjų gimimo metinių proga 2007 m. Laisvės aikštėje šalia Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro pastatyta jo įkūrėjo, miesto Garbės piliečio, legendinio lietuvių režisieriaus Juozo Miltinio skulptūra. Autorius – Regimantas Midvikis.

Laisvės a. 5, Panevėžys

SKULPTŪRA „DON KICHOTAS“

2003 m. „Meno“ teatro kiemelyje, priešais Juozo Masiulio knygyną, centrinėje Vasario 16-osios gatvėje, atidengta Henriko Orakausko sukurta bronzinė legendinio ispanų literatūros herojaus skulptūra.

Vasario 16-osios g. 19, Panevėžys

„EKRANO“ MARIŲ PAKRANTĖ

Sutvarkyta „Ekrano“ marių pakrantė jau tapo traukos vieta leisti laisvalaikį. Pakrantė pritaikyta šeimoms su vaikais, jaunimui, senjorams ir specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Palei marių pakrantę vingiuojantis pėsčiųjų dviračių takas apjungia sporto ir poilsio infrastruktūros elementus. Veikia vandenslidžių parkas, įrengtos pikniko ir sporto zonos, vaikų žaidimų aikštelės, lauko instrumentai ir kita poilsio infrastruktūra. Šiltuoju metų laiku yra galimybė pasigrožėti mariomis plaukiant pramoginiu laivu ar vandens dviračiu. Marių pakrantė puiki vieta leisti laisvalaikį gryname ore.

J. Biliūno g. 55.734210, 24.384943 (WGS)

„DABARTIES EKRANAS“

Šį rudenį buvusi legendinės kineskopų gamyklos „Ekranas“ teritorija virto didžiausia galerija po atviru dangumi Lietuvoje, pavadinta „Dabarties Ekranas“.

Ant beveik 600 kvadratinių metrų pramoninių pastatų sienų nugulė didelio formato fotografinės freskos, su jas papildančiomis garsinėmis istorijomis, kurios kviečia leistis į Panevėžio pramonės praeities ir dabarties sankirtas, iš naujo pažinti miestą per industrinę ir kūrybinę transformaciją.

Galerija po atviru dangumi lankytojams atvira visą parą.

Tinklų g. 2, Panevėžys

AUKŠTAITIJOS SIAURASIS GELEŽINKELIS

„Siaurukas” Aukštaitijoje pradėtas tiesti 1891 m. Traukiniai iki Panevėžio ėmė kursuoti 1899 m. rudenį. Iš pradžių siauruku buvo gabenami įvairūs kroviniai, netrukus vežami ir keleiviai. Tarpukariu ši transporto priemonė pasidarė itin paklausi įvairiose ūkio šakose. Vėliau krovinių pervežimas mažėjo, o nuo 2001 m. siaurukas pakeitė veiklos pobūdį ir tapo istoriniu-turistiniu traukiniu ir unikalia atrakcija.

„Siauruko” stotelėje įrengta istorinių riedmenų stoginė, kurioje eksponuojami riedmenys: kelio greideris, medinis krovinių vagonas, cisterna, platforma, sniego valytuvas, vagonas – ledainė. Taip pat stovi stoties viršininko namelis, bilietų kasa. Užlipkite ant pėsčiųjų tilto ir iš viršaus apžvelkite teritoriją.  

Iš Panevėžio miesto geležinkelio stoties galima Siauruku galima keliauti pasirinkus šventinę ar edukacinę kelionę, kurios skelbiamos svetainėje www.siaurukas.eu. Kita galimybė – užsisakyti individualaus plano kelionę senuoju traukinuku pageidaujamu maršrutu.

Geležinkelio g. 23, tel. +370 45 46 35 27, +370 610 36 085, el. p. info@siaurukas.euwww.siaurukas.eu

55.7460168, 24.3586332

DRIFT CART PANEVĖŽYS

Panevėžyje galima išbandyti vidaus patalpose įsikūrusią elektrinių drift kartingų trasą. Tai unikalūs ir vieninteliai tokio tipo kartingai Lietuvoje sukurti ne lenktynėms, o driftui. Tai bus išties įdomi ir įsimintina pramoga aktyvių pramogų mėgėjams.

Nemuno g. 77, Panevėžys 

driftcartpanevezys@gmail.com (8-643) 87461

J. MASIULIO KNYGYNAS

Panevėžio miesto centre esantis Juozo Masiulio knygynas – seniausias lietuviškas knygynas visoje Lietuvoje. Knygnešys ir knygininkas J. Masiulis priklausė Garšvių knygnešių draugijai, spaudos draudimo metais jis platino uždraustas lietuviškas knygas. Spaudos draudimą panaikinus, 1905 m. J. Masiuliui atsirado galimybė knygyną atidaryti legaliai. Tarpukariu čia buvo miesto kultūros židinys, knygyno įkūrėjas garsėjo kaip mecenatas, visuomenės veikėjas. Šiame pastate galima pamatyti prieškario metais tapytą J. Masiulio portretą bei tarpukariu knygyną puošusį Vytauto Didžiojo paveikslą, išlikusius iki šių dienų. Net ir praėjus daugiau nei šimtui metų nuo knygyno įkūrimo, dabartiniai jo savininkai – knygyno įkūrėjo palikuoniai.

Respublikos g. 21, Panevėžys

PLAUKIMAS PRAMOGINIU LAIVU

Šalia puikiai sutvarkytos „Ekrano“ marių pakrantės Jūsų laukia pramoginis laivas, siūlantis pasigrožėti mariomis nuo vandens, apžvelgti žaliuojančias marių pakrantes.

Laivas talpina 12 žmonių, plaukimo metu galima ne tik grožėtis matomais vaizdais, bet ir pasivaišinti savo atsineštomis vaišėmis bei išsikepti ant žarijų kepsnių pačiame laive. Laivo antrame aukšte galima pailsėti mėgaujantis saulės voniomis.

Planuokite kelionę laivu iš anksto. 

Vidmantas Karalevičius

Tel. +370 686 26981

DISKGOLFO PARKAS

Diskgolfas panašus į tradicinį kamuoliukų golfą, tik žaidėjai nemuša kamuoliukų lazdomis į duobutes, o meta diskus į specialius krepšius. Diskgolfą pradėta žaisti apie 1970 JAV. Žaidimo tikslas yra, kaip ir įprastame golfe, pataikyti į taikinį (krepšį) ir įveikti trasą per kuo mažiau bandymų (metimų). Lietuvą diskgolfas pasiekė 2002 m., kai Lietuvos kūno kultūros mokytojus aplankę skriejančio disko entuziastai iš Švedijos surengė seminarą apie įvairius skriejančio disko sportus.

Kultūros ir poliso parke 2019 metų spalį Panevėžio savivaldybės užsakymu įrengtas 18 krepšių parkas.

Kultūros ir poilsio parkas, Parko g., Panevėžys

Parkingas 55.736286, 24.330877 (WGS)

VANDENLENČIŲ PARKAS „WAKEPANEVĖŽYS“

Šalia „Ekrano“ marių įkurtas „WakePanevėžys“ parkas – erdvė vandens pramogų mėgėjams. Čia galima išbandyti vandenlenčių trasą, paplaukioti irklentėmis, vandens dviračiais ir maloniai leisti laiką, mėgaujantis dinamišku vaizdu ant vandens.

Pajuostės pl. 27A, Panevėžys

+370 690 55553

www.wakepanevezys.business.site

55.73059, 24.39200

PANEVĖŽIO MIESTO DAILĖS GALERIJA

Panevėžio miesto dailės galerija, įkurta 1990 m., yra stambiausias vizualiojo meno centras Aukštaitijos regione. Pagrindinės jos veiklos kryptys – parodų organizavimas, meno kūrinių rinkinių kaupimas, edukacija, koncertų ir kitų kultūrinių renginių organizavimas, leidyba. Galeriją sudaro trys dideli skyriai: Dailės galerija, Keramikos paviljonas ir Fotografijos galerija. Kasmet Galerijoje surengiama apie 20 įvairių žanrų solo, grupinių, vienos meninės koncepcijos parodų, pristatančių Panevėžio, Aukštaitijos regiono, Lietuvos ir užsienio menininkus. Kas dveji metai Galerija rengia Panevėžio tarptautinę fotografijos bienalę „Žmogus ir miestas“.

Keramikos paviljone eksponuojami kūriniai iš Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kolekcijos. Galerija šiuos simpoziumus rengia nuo 1990 m. Tai didžiausia šiuolaikinės keramikos kolekcija Rytų Europoje. Joje – daugiau kaip 600 kūrinių ir kompozicijų. Šiuos darbus kūrė daugiau kaip 160 menininkų iš 35 pasaulio šalių. 2017 m. galerija tapo Tarptautinės keramikos akademijos Šveicarijoje nare.

Respublikos g. 3, Panevėžys

+370 45 58 48 03, +370 45 58 48 04

infogalerija@arspanevezys.lt,  www.arspanevezys.lt

55.72814, 24.35990 (WGS)

JUOZO BALČIKONIO GIMNAZIJOS ISTORIJOS MUZIEJUS

1972 m. įsteigtame mokyklos muziejuje – beveik 13 000 eksponatų. Tai – dokumentai, nuotraukos, mokytojų ir mokinių parašytos knygos, prisiminimai ir gausybė kitokios medžiagos apie turtingą ir įvairialypę 1727 m. įkurtos mokyklos, kuri 1915 m. tapo pirmąja lietuviška vidurine mokykla Lietuvoje, istoriją.

Respublikos g. 47, Panevėžys

tel. +370 45 46 14 21

balcikoniogimnazija.muziejus@gmail.com

55.73297, 24.35753

JUOZO MILTINIO PALIKIMO STUDIJŲ CENTRAS

Autentiškoje režisieriaus Juozo Miltinio namų aplinkoje 1996 m. įkurtas Juozo Miltinio palikimo studijų centras – kultūrinio ir istorinio paveldo objektas. Centre – visas Miltinio palikimas: asmeninė biblioteka, rankraščių, dailės kūrinių kolekcija, repeticijų garso įrašai, videoteka, nuotraukos, asmeniniai daiktai; taip pat saugomas teatro metraštininko Kazimiero Vitkaus Panevėžio dramos teatro archyvas.

Moderniai įrengta ekspozicija Juozo Miltinio gyvenimas ir teatras sukuria teatrinės aplinkos įspūdį. Inovatyvioje chronologinėje laiko juostoje pristatoma informacija apie režisieriaus gyvenimą ir teatrą, išlaikant kūrybišką paveldo dermę su šiuolaikinėmis technologijomis.

J. Miltinio centro erdvėse rengiamos parodos, kameriniai vakarai, susitikimai, organizuojamos ekskursijos, vedamos edukacinės programos.

Algirdo g. 54-19, Panevėžys

+370 45 43 69 89, +370 616 19168,

miltinis@pavb.ltwww.miltinis.lt

55.7250903, 24.3739181 (WGS)

SENIAUSIAS MIESTO PASTATAS

Muziejui priklauso seniausias mūrinis miesto pastatas Kranto gatvėje – buvęs Upytės pavieto teismo archyvas, pastatytas 1614 m. Tai seniausias išlikęs archyvo pastatas Lietuvoje. Jame veikia originali istorinė ekspozicija „Upytės bajorai“. Čia susipažinsite ne tik su Panevėžio regiono dvarų istorija, bet ir garsiuoju užkeikto Upytės dvaro savininku Čičinsku.

Kranto g. 21, Panevėžys

+370 45 59 61 81

www.paneveziomuziejus.lt

Ekspozicija lankoma iš anksto susitarus

55.7321650, 24.3608510 (WGS)

PANEVĖŽIO KRAŠTOTYROS MUZIEJUS

Vienas seniausių Lietuvos regioninių muziejų – įsteigtas 1925 m. Įsikūręs pačiame miesto centre, pasiturinčių miestiečių bajorų Moigių namuose. Veiklos pradžioje jame saugota 2000, 1939 m. – daugiau kaip 12 000, o 2019 m. sukaupta per 114 000 eksponatų. 2019 m. vykdoma dviejų pagrindinių muziejaus pastatų renovacija. Nuo 2020 m. duris atvers 5 naujos ekspozicijos, pristatančios Panevėžio regiono etnografiją, istoriją nuo pirmųjų gyventojų iki sovietinio laikotarpio žlugimo. Jūsų laukia interaktyvi gamtos ekspozicija „Gamtos medija“ su įspūdinga pasaulio vabzdžių kolekcija. Naujas Edukacinis centras pasiūlys smagias edukacines programas.

Vasario 16-osios g. 23, Panevėžys

+370 45 59 61 81

informacija@paneveziomuziejus.lt

www.paneveziomuziejus.lt

55.7300717, 24.3583988 (WGS)

KULTŪROS IR POILSIO PARKAS

Palei modernizuotą Kultūros ir poilsio parką driekiasi Nevėžio krantinė, čia aktyviai laisvalaikį leidžia tiek miesto gyventojai, tiek svečiai. Didelis parkas yra puikiai pritaikytas dviratininkams, riedutininkams ir pėstiesiems. Čia taip pat įrengtas 18 krepšių diskgolfo parkas bei didelė žaidimų aikštelė vaikams.

Parko g., Panevėžys

55.7376117, 24.3356039

JAUNIMO SODAS

Atsinaujinęs vienas seniausių Panevėžio parkų. Jaunimo sode sukurta patraukli vieta bendrauti, aktyviai leisti  laisvalaikį visiems, tiek miesto gyventojams, tiek atvykstantiems į miestą svečiams. Sutvarkyti pėsčiųjų-dviračių takai, įrengtos poilsio zonos, krepšinio aikštelės su danga, vaikų žaidimų aikštelė.  

A. Jakšto g., 55.73841950157905, 24.361200469512987 (WGS) 

LAISVĖS AIKŠTĖ

Čia verda miesto gyvenimas! Panevėžio širdyje esanti Laisvės aikštė – bendruomeninių renginių, susibūrimų ir laisvalaikio centras. Čia įkurtos erdvės renginiams, jaukios kavinukės ir parduotuvės kviečia gėrėtis miesto vaizdais ir kasdienybe.

SENVAGĖS FONTANAS

Naujasis plaukiojantis Senvagės fontanas, stebinantis įvairiais šviesų ir muzikos šou, išties įspūdingas.

Atėjusius pasigrožėti plaukiojantis fontanas stebina 30 min. spektakliu, kurį sukuria skirtingos fontano srovės, šviesos ir muzika.

Nors Senvagės teritorija dar tvarkoma, naujasis miesto fontanas veikia kiekvieną dieną nuo 7.30 iki 21 val., muzikinis šviesų ir projekcijų fontano pasirodymas vyksta kiekvieną penktadienį ir šeštadienį nuo 21 iki 21.30 val.

Senvagė, A. Jakšto g. 18