Naujienos

Kalėdos Panevėžyje: veiklų gausybė švenčių belaukiant

2023 12 01


Sparčiai artėjant didžiajai Kalėdų karštinei, Panevėžys ruošiasi spalvingam šventiniam laikotarpiui. Nuotaiką mieste kuria ne tik po mažu sužibančios erdvės bei pastatai, bet ir veiklų įvairovė, kviečianti dalytis idėjomis, kūryba, bendryste ir įsisukti į magiškus įspūdžius. Pirmąją žiemos dieną Laisvės aikštėje sužibės kalėdinė miesto eglė, o šventinį laukimą sužadins kūrybinės dirbtuvės, parodos ir kiti renginiai – kalėdinių veiklų nestygs tiek mažiesiems, tiek suaugusiems!

„Kalėdų garsai“ – eglės įžiebimas ir šventinės veiklos

Gruodžio 1 d., 18 val. Panevėžys paskelbs šventinio laikotarpio pradžią – Laisvės aikštėje bus įžiebta pagrindinė kalėdinė eglė. Po pertraukos miesto centre sužibės 13 metrų aukščio natūrali žaliaskarė, kurią nušvies net 15 tūkst. lempučių. Šių metų eglės ir miesto puošybos tema „Kalėdų garsai“ – siekiant sukurti šventinę nuotaiką bei pratęsti 520-ojo gimtadienio temą „Panevėžys skamba gerai“ miestas gražinamas skambančiais papuošimų elementais.

Kalėdų eglės įžiebimo renginyje nuotaiką kurs ir muzika džiugins atlikėjas Vidas Bareikis, scenoje judesiais užburs šokio ir gimnastikos studija „Academia“, o mažieji sulauks ir Kalėdų Senelio.

Ir tai dar ne viskas – šventinė oazė miesto centre kvies pasigrožėti balerinų snaigių šokiu Laisvės aikštės fontane bei akomponuoti joms fortepijonu, Senvagėje visus pasitiks natų arka, kur bus galima nusifotografuoti ir pasidalinti šventiniais linkėjimais su artimaisiais, o Nepriklausomybės aikštėje bus įkurtas jaukus natūralių eglučių parkas.

Kalėdinės mugės

Pasirūpinti dovanomis iš anksto ir gražiausią metų šventę pasitikti be rūpesčių gruodžio 17 dieną kviečia Panevėžio „Kalnapilio arenoje“ vyksianti „Didžioji Kalėdinė Panevėžio mugė“. Joje pasitiks daugiau nei 100 kūrėjų ir gamintojų su plačiu prekių asortimentu: dovanų idėjomis, puošmenomis namams, gurmaniškais maisto produktais, rankų darbo papuošalais ir aksesuarais, naujausiomis aprangos kolekcijomis bei prekėmis vaikams. Patekti į mugės šurmulį galima nemokamai!

Ypatingų dovanų, į kurias įdėta daug širdies ir šilumos galima rasti ir Panevėžio jaunuolių dienos centro rengiamoje Kalėdinėje mugėje – čia bus galima išgerti ne tik puodelį arbatos, bet ir įsigyti pačių jaunuolių sukurtus unikalius kūrinius.

Kalėdinės pramogos ir veiklos

Ypatingą švenčių laukimo dvasią skleis mieste vyksiančios kalėdinės veiklos. Išskirtinė pramoga, kuri pradžiugins tiek mažuosius, tiek suaugusius – šventinė programa ir nuotaikinga kelionė pas Kalėdų senelį su Aukštaitijos siauruoju geležinkeliu. Čia visus pasitiks ir kelionėje lydės nuotaikingi nykštukai, kurie padės seneliui parašyti laišką bei papasakos įdomių istorijų apie laukiamiausią metų šventę. Nuvykę į Kalėdinį miestelį keleiviai persikels į švytinčias erdves, kur lauks ne tik vaikų mylimas Kalėdų senelis su dovanomis, žaidimais ir linksmybėmis, bet ir Kalėdų žaisliuko dirbtuvės bei pirmą kartą Lietuvoje sukurtas kalėdinių eglučių labirintas.

Gruodžio 16 ir 17 d. „Gatvės gyvos“ kvies visas šeimas su vaikais leistis į kūrybišką vakaro ekskursiją tyrinėti kalėdine magija apgaubto Panevėžio. Organizatoriai užsiminė, kad laukia ne tik netikėčiausios Kalėdų istorijos, tačiau ir užduotys, skoniai ir net gi kvapai.

Kalėdas muzika, menu ir pokalbiais nuspalvins meno platforma IŠKROVOS, kviečianti ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pasimėgauti vienas kito draugija gruodžio 25 d. renginyje „KALĖDOSKOPAS @IŠKROVOS x Bustè“. Šventiniu laikotarpiu skambės ir Panevėžio „Kalnapilio“ arena. Gruodžio 25–26 d. muzika dalinsis ir nuotaiką kurs grupė „Hyperband“ ir Saulius Prusaitis koncerte „Diskoteka“. Vokalinių ir šokių kolektyvų pasirodymai spindės Panevėžio bendruomenių rūmuose, šventiniame vaikų ir jaunimo koncerte „Švęskim Kalėdas kartu“, o  muzikinę nuotaiką kurs tikrasis „Kalėdų džiazas“, vyksiantis Panevėžio muzikiniame teatre.

Mieste įsikūrusi neeilinė – kalėdinė vaikų kavinė, kurios darbuotojai – debesų kiemo vaikai ir katinas Souvlaki. Gruodžio 1-22 d. jie laukia Panevėžio gyventojų bei svečių paskanauti įvairių skanumynų, išgerti kavos ar arbatos, o grupėms ir sudalyvauti edukacijoje.

Spektaklių magija

Kalėdiniu laikotarpiu, kuomet pildosi svajonės ir vyksta stebuklai, miesto teatrai dalinasi šiluma ir mažuosius stebina spektaklių įvairove. J. Miltinio dramos teatras 9-13 m. vaikus kviečia į spektaklį „Vaiduoklių laivas“, kuriame pasirodys ir Kalėdų senelis. Panevėžio bendruomenių rūmuose kalėdiniu interaktyviu spektakliu šeimas džiugins „Kalėdų bobutės pasakaitė“, o Panevėžio lėlių vežimo teatras spektakliu H. K. Anderseno pasakos motyvais „Sniego karalienė“ bei Kalėdų senelio programa. Galimybė pasimėgauti ne tik spektakliais, bet ir kinu bus galima gruodžio 25 d. 19  val. kino centro „Garsas“ kalėdiniame renginyje „Kalėdinė kino naktis“.

Kūrybiškumo pasisemti į parodas ir dirbtuves

Kalėdinį laukimą mieste praturtins šventinės parodos ir kalėdinės dirbtuvės. Jau tradicija tapusi Panevėžio krašto tautodailinkų darbų paroda „Lietuviškos Kalėdos“ šventes pasitiks ir šiemet – Panevėžio bendruomenių rūmuose, vitražais puoštame hole, prie didžiosios renginių salės, jau gruodžio 1 d. įvyks parodos atidarymas, o meno kūriniai džiugins iki pat sausio 30 d.

Nors Kalėdos – gerumo ir šilumos šventė, Sibire šis metas pats šalčiausias. Į to meto išgyvenimus laiku atgal perkels nemokama pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicija – nauja fotografijų paroda „Kalėdos tremties sniegynuose“. Respublikos g. 17 vaizdais praeities istoriją pasakojanti paroda veiks iki 2024 m. sausio 6 d.  

O kaip gi Kalėdos be kruopščiai su meile padarytų rankdarbių? Kalėdinės dirbtuvės mieste, šiuo magišku laikotarpiu padės ne tik išlaisvinti kūrybiškumą, bet ir patiems susikurti šventinių dekoracijų ar net gi dovaną artimajam. Dėžučių puošimas, kalėdinis žvakių dekoravimas, eglės žaisliukų, kalėdinių vainikų kūrimas ir dar daugiau – kiekvienas išsirinks sau mėgstamą!

Gruodžio 2 d. kalėdinės dirbtuvės – dėžučių meduoliams, šokoladui ar kitoms smulkmenoms puošimas, kalėdinių dekoracijų dirbtuvėse – advento vainiko, eglutės žaisliukų ar kalėdinių puokščių gamyba. Gruodžio 9 d. ir 16 d. Panevėžio kraštotyros muziejuje – kalėdinės edukacinės programos šeimoms, o gruodžio 8 d. nemokamos Kalėdinės edukacijos miesto centre – atvirų durų diena vaikų užimtumo studijoje. Į nemokamas kalėdines dirbtuvėles šeimoms su vaikais nuo 6 m. kviečia ir vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ –Panevėžio E. Mezginaitės viešoji biblioteka. Net trys kalėdinių vainikų dirbtuvės – gruodžio 3 d. organizuojamos tapybos studijos „DRUSKA“ bei „Dream Deco. Gėlių namai“, kuri dar vieną rengs ir gruodžio 6 d. O štai galimybė susikurti papuošalą – kalėdinėse juvelyrikos dirbtuvėse gruodžio 13 d.

Šventinės nuotaikos Panevėžio rajone

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Panevėžio rajone taip pat nestygs kalėdinės nuotaikos, šviesų ir įtraukiančių veiklų. Jau gruodžio 10 d. Piniavoje įvyks Panevėžio rajono Kalėdų eglės įžiebimo šventinis renginys. Žaliaskarės tema „Skanios Kalėdos“ – tai atspindinčius žaisliukus padėjo gaminti savanoriškai susirinkę bendruomenės nariai. Įžiebimo metu koncertuos Piniavos mokyklos-darželio vaikai, Laura Rameikienė bei grupė „Trys draugai“ – pasirodys ir pats Kalėdų Senelis. Taip pat žiūrovai galės apsipirkti mugėje bei įsiamžinti specialiuose fotokampeliuose.

Šventiniu laikotarpiu kalėdinę nuotaiką kaip mat sužadins apsilankymas eglutės žaisliukų muziejuje, kuriame galima išvysti vietos gyventojų pagalba suneštus posovietinius, senovinius kalėdinius žaisliukus, atspindinčius to meto ekonominę, kultūrinę ir politinę situaciją šalyje. Susiburti šventinėms edukacijoms siūlo amatų rezidencija „Savos erdvės“ – kurti ledo snaiges, dekoruoti meduolius, prisiminti protėvių Šv. Kūčių stalo tradicijas. Į kūrybinių dirbtuvių ciklą „Namų puošyba Kalėdoms“ kviečia Upytės tradicinių amatų centras, kuriame vyks „Puodeliavimai su Nomeda“. O štai šventinį laikotarpį praleisti su muzika ir gera nuotaika – į solinį KATAŽINOS koncertą „Švęsim Kalėdas kartu“, vyksiantį gruodžio 27 d. Bistrampolio dvare.

Daugiau vykstančių renginių Panevėžyje galite rasti vienoje vietoje – renginių platformoje renginiai.panevezysnow.lt

Organizuojate parodą, edukaciją, koncertą, veiklas ar kitokio tipo renginį? Kviečiame pasidalinti informacija el. paštu info@panevezysnow.lt ir Jūsų renginį patalpinsime renginių platformoje.