Naujienos

KTU studentė panevėžietė E. Stankevičienė: inžineriniai mokslai nėra skirti tik vyrams

2021 05 25


Visuomenėje vis dar vyrauja nuomonė, jog moterys dažniau turėtų būti namų šeimininkėmis ar dirbti „moterišką“ darbą. Tačiau Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) magistrantė Eglė Stankevičienė tokiai nuomonei nepritaria ­– šiuo metu Eglė vienintelė moteris KTU PTVF studijuojanti Valdymo technologijų studijų programoje ir siejanti savo karjerą su inžinerija.

– Esate Valdymo technologijų magistrantūros studentė. Turbūt sulaukiate nemažai klausimų dėl studijų krypties pasirinkimo?

– Taip, tikrai dažnai sulaukiu tokio tipo klausimų ir jie nebestebina. Atsakymas beveik visada būna toks pat – norėjau studijuoti perspektyvią specialybę ir turėti perspektyvų, gerai apmokamą, nemonotonišką darbą, todėl šios studijos tapo geriausiu pasirinkimu.

– Ar šių studijų pasirinkimas buvo spontaniškas sprendimas, ar šio tikslo siekėte kryptingai?

– Mano tikslas buvo inžinerines krypties studijos. O tiksliau – statybos inžinerija. Tačiau aplinkybės susiklostė kitaip. Niekada to nesigailėjau ir džiaugiuosi jog išėjo taip, kaip yra.

– Ar susiduriate su stereotipiniu požiūriu, kad merginoms technologijose ne vieta? Kuo tai pasireiškia?

– Taip, tikrai yra tekę susidurti. Ypatingai iš vyrų pusės kartais jausdavosi toks nuvertimas, kad esi moteris ir nieko neišmanai. Nors požiūris tikrai keičiasi. Manau, jog šiandien atskirtis tarp vyriškų ir moteriškų darbų sparčiai mažėja. Juk pilna kirpėjų vyrų ir moterų vairuojančių autobusus ar didelių gabaritų automobilius. Mano aplinkoje daug draugių, kurios renkasi vyriškomis laikytas specialybes – architektūrą, programavimą, inžineriją. Nors tai gal labiau neįprasta senosios kartos arba senamadiško požiūrio žmonėms.

– Galbūt jau siejate ir toliau siesite savo karjerą su technologijomis, jų kūrimu?

– Šiuo metu dirbu darbą susijusį su savo specialybe. Labai džiaugiuosi, kad galiu pritaikyti universitete įgytas žinias darbe ir toliau tobulėti. Ateities svajonės ir tikslai – dideli. Tikiuosi niekada nenustoti tobulėti.

– Ar sunku moteriai įsitvirtinti inžinerijos srityje?

– Manau, tai priklauso nuo daugelio dalykų. Visų pirma, nuo savo paties noro. Jei bus noro – bus ir ryžto. Taip pat reikia pabrėžti savo moteriškus privalumus, tokius kaip kruopštumas ir atidumas detalėms, mokėjimas atlikti kelis darbus vienu metu. Be to, daug kas priklauso nuo darbdavių požiūrio. Kai kuriems atrodo, jog atsakingas inžinierius gali būti tik vyras. Kiti priešingai – mielai priima ir moteriškos lyties atstoves. Jeigu kažkur turi mažesnį pranašumą, turi ieškoti būdų išsiskirti savitais privalumais.

– Kaip vertinate studijas Universitete?

– Studijos universitete nustebino kokybe ir dėstytojų bei bendruomenės palaikymu. Skirtingai negu didžiuosiuose miestuose, KTU PTVF dėmesys ir pagalba skiriama kiekvienam individualiai. Dėstytojai palaiko ir supranta. Tikrai rekomenduočiau studijas šiame fakultete.

– Ko palinkėtumėte merginoms, norinčioms, bet nedrįstančioms studijuoti technologinių mokslų?

– Linkiu turėti drąsos. Ryžtis ir siekti svajonių, jeigu tai yra susiję su šios srities mokslais. Mano asmeninis varikliukas yra dukra. Noras rodyti jai pavyzdį, kad moteris gali turėti gerą darbą, užimti aukštas pareigas ir siekti svajonių karjeros, visada įkvepia nesustoti ir eiti dar toliau.

Informacija ir nuotrauka: „Jūsų Panevėžys“