Naujienos

Kviečia padovanoti Panevėžiui tiek medelių, kiek miestui metų

2023 09 12


Panevėžio miesto savivaldybė drauge su organizacija VšĮ „Myliu mišką“ Panevėžio miesto gimtadienio proga organizuoja akciją – padovanok miestui tiek medžių, kiek jam metų. Prie akcijos organizatoriai kviečia prisijungti miesto įmones, organizacijas ir visus norinčius prisidėti prie žalio bei švaraus miesto kūrimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko, medžių sodinimu prisidedama ne tik prie oro kokybės gerinimo mieste, triukšmo mažinimo ar mikroklimato reguliavimo, bet ir prie globalių problemų sprendimo – klimato kaitos mažinimo.

„Mieste esantys medžiai – tai žaliasis miesto veidas, nauda aplinkai ir žmonėms. Nuosekliai siekiame, kad Panevėžys taptų dar žalesnis. Ši iniciatyva turės ir kitą prasmę – sodinsime medžius ten, kur jie padės efektyviai valyti užterštą teritoriją. Kviečiu miesto įmones, organizacijas ir visus panevėžiečius aktyviai dalyvauti akcijoje – dovanoti miestui medelius ir patiems juos pasodinti“, – sako Panevėžio miesto meras.

Dviejų hektarų ploto pievoje spalio 1 d. planuojama pasodinti 6000 medelių, kurie neutralizuos 1210 tonų anglies dioksido.

„Medeliais bus apsodinti Molainių filtracijos laukai, kurie yra vakarinėje miesto dalyje ir užima apie 62 ha ploto. Pastatų statyba šioje teritorijoje nenumatyta, kol kas ji negali atlikti ir rekreacinių funkcijų, tačiau jau šiandien turime galvoti apie ateitį – apie teritorijos pritaikymą visuomenės poreikiams“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Augustas Makrickas.

Su gimtadieniu Panevėžio miestą gali pasveikinti kiekvienas gyventojas ar miesto svečias, prie akcijos prisijungia ir savivaldybėje veikiantys verslai. Paramą galima skirti apsilankius svetainėje www.myliumiska.lt/pasodink ir įsigyti norimą kiekį – vieną, du, dešimt ar net šimtą medelių.

VšĮ „Myliu mišką“ projektų vadovė Skaistė Paišytė pastebi, kad prie tokių projektų jungiasi visi – tiek pavieniai asmenys, tiek įmonės. „Kiekvieną rudenį ir pavasarį organizuodami miškasodžius pastebime, kad miškai rūpi visiems. O dalyvavimas tokiose akcijose – puiki galimybė verslui mažinti savo neigiamą veiklos įtaką aplinkai, bei įtraukti darbuotojus ir jų šeimas į prasmingą laiko praleidimą kartu. Džiaugiamės, kad drauge su Panevėžio miesto savivaldybe turėsime progą parodyti pavyzdį visiems ir prisidėti prie medžių sodinimo akcijos“.

Vienas lietuvis, per metus vidutiniškai sugeneruoja apie 4,89 t CO2. Tai dujos, sukeliančios šiltnamio efektą ir darančios neigiamą įtaką tiek aplinkai, tiek ir žmogaus sveikatai.

„Šiuo metu pigiausias ir efektyviausias CO2 neutralizavimo būdas – miškų įveisimas ar jų atsodinimas. Nors šiuo metu tik 33,8 proc. Lietuvos teritorijos dengia miškai, šį skaičių galime padidinti įveisdami naujus miškus. Vienai tonai absorbuoti lietuviškame miške (iki medžių brandos) vidutiniškai reikia pasodinti bent 5,4 medžių“, – pasakoja VšĮ „Myliu mišką“ vykdančioji direktorė Rūta Gjerde.

Surinkus reikiamas lėšas medelių įsigijimui, gyventojai bus kviečiami į jų sodinimo akciją Molainių filtracijos laukuose, kuri planuojama spalio 1 dieną.

Padovanokime miestui tiek medelių, kiek miestui metų!

Kontaktai: mob. +370 674 44434; skaiste@myliumiska.lt