Naujienos

Nepriklausoma meno platforma IŠKROVOS: kultūros, meno ir alternatyvos uraganas Panevėžyje

2023 05 25


Panevėžio miesto pramonės istorija – nepaprastai įdomi, o ją plėsti bei išreikšti padės liepos 22-29 dienomis vyksiantis muzikos ir meno festivalis „IŠKROVOS“. 

Savaitę laiko Panevėžys išdidžiai neš kultūros sostinės vardą, o atvykėliai galės įsitikinti, kad festivalį glaudžiančios gamyklos rūsiuose, įspūdingo dydžio meno galerijose, menininkų rezidencijose ir trijose muzikos scenose tūno ištisi lobiai. Jau aštuntą kartą vyksiantis renginys lauks ne tik su daug muzikos, maisto ir visais kitais privalomais vakarėlio atributais, bet taip pat kvies į ekskursijas, filmų peržiūras ir dirbtuves. Berlynas? Detroitas? Panevėžys!

Nuo tiekimo įmonės iki nepriklausomos meno platformos

Panevėžys, anksčiau buvęs pramonės centru, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę susidūrė su demografijos ir industrijos nykimo problema. Daugelis didžiųjų gamyklų stovi apleistos. Visgi, nors daugiausia gyventojų pritraukia Vilnius, Panevėžys neatsilieka ir čia traukia talentus, kurie kuria miestą iš naujo. Neseniai Panevėžyje duris atvėrė kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“, Stasio Eidrigevičiaus menų centras, o (post)industrinį miesto rajoną iš betoninės komos gaivina ir alternatyvus festivalis IŠKROVOS.

2014 metais bičiulių rate susikūrusi kultūrinė iniciatyva išaugo į nepriklausomą meno platformą Ji buria įvairių sričių kūrėjus ir tyrėjus iš viso pasaulio ir kviečia prikelti naujam gyvenimui apleistą tiekimo įmonės administracinį pastatą.

„IŠKROVOS – tai vieta, skirta trinti ir transformuoti atminties krūvį. Kuriame netradicinę erdvę, veikiančią savivaldos ir bendruomeniškumo principais, ir siekiame, kad užmirštas Panevėžio gatves sugrąžinsime į miesto žemėlapį.”, teigia organizatoriai.

Atidarymo renginyje Liepos 22d. trijose elektroninės ir gyvos muzikos scenose pasirodys solidūs Lietuvos muzikos vardai: Jaroška, Acidless, Ement, Girių Dvasios, Shkema, DDL PLK, Timid Kooky, Kedro Stuburas, Skaptetas, Ira Hose (UA), Mario Exterminantor (DE). Festivalio lankytojams taip pat bus atvertos įspūdingo dydžio galerijos bei meno rezidencijų durys, o kūrėjams suteikta galimybė eksponuoti savo darbus ir/ar įsilieti į kūrybinį platformos gyvenimą, reziduoti ir kurti.

IŠKROVOS kviečia į kūrybines rezidencijas ir įsitraukti į festivalio programą

Šiemet festivalis pirmąkart kviečia į meno rezidencijas - jos atviros Lietuvos ir užsienio menininkams, kuratoriams, architektams, dizaineriams ir kitų sričių profesionalams. Rezidentai, kartu su organizatoriais, dvi savaites kurs ir gyvens IŠKROVŲ pastate ir savo darbus galės rodyti festivalio lankytojams.

Įvairių sričių menininkai kviečiami aplikuoti. Tai – puiki proga išvesti savo meną pasivaikščioti, rasti bendraminčių ir leistis atrandamam, išsikrauti ir pasikrauti teigiamų emocijų.

Visa festivalio programa bei paraiškų formos: https://iskrovos.com