Naujienos

Paminėtas Panevėžio plėtros agentūros 3-iasis gimtadienis: „mes galime vieni kitus pastiprinti”

2023 06 05


Birželio 2-ąją dieną, penktadienį, Panevėžio plėtros agentūra paminėjo 3-iąjį veiklos gimtadienį. Į šventę sugužėjo gražus būrys svečių – draugai, partneriai ir miestiečiai. Kiekvienas negailėjo sveikinimų ir idėjų, kaip miestą padaryti dar geresne vieta gyventi. „Panevėžys NOW“ direktorės Monikos Miniotaitės manymu, „agentūros šerdis – bendradarbiavimas“, todėl ir šis susibūrimas buvo itin svarbus vienas kitam pažinti ir dialogui sustiprinti.

Šventinė gimtadienio nuotaika svečius pasitiko nuo pat įėjimo – skambėjo puiki saksofonisto Danieliaus Laurecko muzika, o pasipuošę svečiai iškart galėjo įsiamžinti polaroidinių nuotraukų fotobūdelėje. Svečių laukė įvairios vaišės: gėrimai, skanėstai ir tortai, kuriais pasirūpino agentūros partneriai ir draugai „Vasaris“, Rasajana“, „Morenginė“, „Bakin“,„Čičinskas“ ir „Kalnapilio-Tauro grupė“. Vaikai žaidė specialiai jiems sukurtoje, pramogų kupinoje erdvėje, o suaugę tuo metu domėjosi įrengtu mažu muziejumi, supažindinančiu su agentūros darbais, projektais ir sėkmingais rezultatais.

„Panevėžys NOW“ komandoje yra 12 žmonių ir visi labai dėkingi, kad sulaukė tiek daug gražių sveikinimų, linkėjimų ir idėjų. Apie agentūros veiklą ir tolesnę viziją tądien trumpam interviu papasakojo agentūros direktorė Monika Miniotaitė.

Į Panevėžį atvykote 2018 m., kai dalyvavote programoje „Kurk Lietuvai“ ir Panevėžio miesto savivaldybei padėjote sukurti Pramonės 4.0 vystymo strategiją. Koks pirmasis prisiminimas apie Panevėžį sugrįžta atmintin?

„Kurk Lietuvai“ programos vadovė, panevėžietė, vesdama mane po miestą pasakė: „Nors Lietuvoje iš regionų daugelis gyventojų keliasi į Vilnių, Panevėžys yra tas miestas, kuriame tikrai dar galima daug ką sukurti, šis miestas dar tikrai gali suskambėti“. Šie žodžiai mane taip įkvėpė, kad nuo tada kasdien miestą tokį – pilną galimybių, suteikiantį laisvę kurti – ir matau. Manau, jei sutelktume jėgas, atvertume milžiniškų šio miesto perspektyvų.

Kas įkvepia agentūrą „Panevėžys NOW“ kurti miestą?

Agentūrai „Panevėžys NOW“ sukako treji, todėl vis dar žiūrime į didžiuosius brolius ar seses, t. y. tiek Lietuvos, tiek užsienio miestų agentūras. Pavyzdžiui, mus įkvepia Kauno ir Vilniaus pavyzdžiai, taip pat Danijos Odensė. Kadaise buvęs laivų statybos miestas transformavosi į robotikos centrą. Mat kažkuriuo metu jis prarado savo stiprybę – laivų statybą – ir turėjo atrasti naują nišą, dabar ten veikia dešimtys pasaulinio garso robotikos įmonių, nors pats miestas nėra toks jau didelis. Šis pavyzdys įkvepia ir parodo, kad buvusias ir esamas stiprybes galima įveiklinti naujai miesto vizijai, tereikia nuosekliai visiems drauge dirbti.

Kaip manote, kas sudaro „Panevėžys NOW“ veiklos šerdį?

Kuriant miestą, manau, galima taikyti formulę 1 + 1 = 3. Turime dvylika porų rankų, tačiau tiek nepakanka miestui pastatyti, kiekvieno žinios, kompetencijos, investicijos, patirtys čia yra svarbios. Taigi mūsų tikslas – padėti vieniems kitus atrasti ir rasti būdų dirbti kartu. Stengiamės pradėti net ir nuo bazinių dalykų, pavyzdžiui, informacijos mainų. Mieste yra daug įstaigų, kurios imasi veiksmų profesinio orientavimo srityje, bet galbūt reikia susivienyti, susėsti prie bendro stalo ir pagalvoti, ką drauge galėtume sukurti bendra, didesnio mastelio ir paveikesnį.

Taip pat stengiamės matyti bendrą miesto vaizdą, ateinančias investicijas, numatytus naujus statinius, kultūros premjeras, o gal tiesiog reikia išspręsti gyventojams kilusią problemą kraustantis atgal į Panevėžį. Aišku, nesame visagaliai, bet bent stengiamės matyti visas jungtis, o jei jų nėra –sukurti. Taigi mūsų veiklos pagrindas ir šerdis yra bendradarbiavimas.

Į ką dėmesys bus nukreiptas ketvirtaisiais agentūros gyvavimo metais?

Dabar priėjome etapą, kai jau galime pažiūrėti, ką nuveikėme, ir pasvarstyti, kur judėti toliau, kad sukurtume didžiausią pridėtinę vertę ir poveikį. Miesto įvaizdžio ir žinomumo komandos prioritetas šiais metais yra didinti miesto matomumą nacionaliniu mastu, tam svarbu užbaigti kurti miesto vizualinį identitetą. Turizmo skatinimo komanda šiemet dar labiau stengsis sujungti miesto turizmo bendruomenę. Jei norime, kad Panevėžys būtų matomas kaip įdomi, patraukli stotelė turistui, turime sukurti jiems veiklų, todėl reikia didelių projektų, išskirtinių traukos taškų. Jau kelerius metus iš eilės verslo aplinkos gerinimo prioritetas yra išlaikyti ir pritraukti talentus, kurie dirbtų miesto įmonėse, padėtų joms būti pažangioms ir konkurencingoms. Šis klausimas kuo toliau, tuo bus svarbesnis, tad labai stengsimės Panevėžyje sukurti palankias sąlygas talentams.

Taip pat norisi stiprinti agentūrą kaip organizaciją, gerinti jos, kaip patrauklaus darbdavio, įvaizdį, sukurti puikias sąlygas darbuotojams, nes stengiamės pritraukti stiprius, profesionalius, galinčius įgyvendinti sudėtingus, didelius projektus. Mums svarbu, kad jie čia gautų įrankius sėkmingam miesto pokyčiui kurti.

O ką jums pačiai reiškia auginti miestą?

Inicijuoti pokyčius, reiškiančius, kad miestas šiandien yra bent truputį pažangesnis, patrauklesnis, patogesnis gyventi nei buvo vakar. Galbūt padaryti renginį, kokio niekad iki šiol nebuvo, ar inicijuoti paslaugą, kuri labai svarbi investuotojui...

Miestas auga skirtingomis kryptimis, bet, pageidautina, kad visomis augtų vienodai. Nes jei sukursime puikią infrastruktūrą investuotojams, bet žmonės nenorės čia gyventi, rezultatų nebus. Privalome judėti labai sistemiškai.

O man pačiai turbūt svarbiausia, ar susėdo prie bendro stalo ir kavos puodelio įstaigos, įmonės, asmenys kurie iki šiol nesikalbėjo. Net jei šiandien, rytoj ar kitą savaitę jie nieko bendra nenuveiks, bent pažins vienas kitą ir iš to pokalbio ar pažinties, besikuriančios bendruomenės užaugs ne tik empatija, bet ir gražūs bendri projektai.

Panevėžio plėtros agentūra dėkoja visiems partneriams ir draugams, miestiečiams, neplanuotai užsukusiems svečiams, kurie padėjo sukurti nuostabią gimtadienio šventę. Ypač ačiū: saksofonistui Danieliui Laureckui; restoranams, kavinėms, kepykloms „Rasajana“, „Morenginė“, „Vasaris“, „Bakin“, „Čičinskas“; „Istorijų dekorui“, teatrui „Menas“, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės ir Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosioms bibliotekoms.