Naujienos

Pamokos Panevėžyje bus inovatyvesnės: mokytojai stiprins STEAM ugdymo kompetencijas

2020 01 20


Panevėžio mokyklose gamtos ir tiksliųjų mokslų pamokos turėtų tapti inovatyvesnės. Visiems miesto fizikos, biologijos, chemijos, matematikos ir informacinių technologijų mokytojams pradedamas organizuoti pusmečio trukmės mokymų ciklas. Mokytojai gilinsis į inovatyvius STEAM ugdymo metodus ir jų taikymą pamokose.

„Mokymų tikslas – padėti mokytojams organizuoti šiuolaikiškus, aktualių šiandienos iššūkių sprendimu pagrįstus užsiėmimus. Tikimės, kad pedagogų kompetencijų stiprinimas padės jiems paskatinti mokinius domėtis gamtos ir technologiniais mokslais, rinktis šių sričių studijas ir būti ne pasyvius technologijų naudotojus, o kūrėjus“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės Miesto plėtros skyriaus projektų vadovas Vytautas Kalinauskas.

Pirmasis mokymų ciklo seminaras vyko „Vyturio“ progimnazijoje, jį vedė ilgametę patirtį sukaupę lektoriai dr. Paulius L. Tamošiūnas ir dr. Ramūnas Skaudžius. Visą dieną trukusiame renginyje 64 mokytojai susipažino su būdais aktualizuoti, integruoti gamtos ir tiksliųjų mokslų disciplinas, organizuoti inžinerinių modelių kūrimo metodais paremtas veiklas, stiprinti moksleivių komandinio darbo ir problemų sprendimo įgūdžius.

Teorinę medžiagą papildė interaktyvūs, lengvai mokykloje pritaikomi užsiėmimai. Mokytojai konstravo popierinius modelius, išbandė mobiliuosiuose telefonuose esančių jutiklių galimybes, pavirto detektyvais, tiriančiais tariamo nusikaltimo įkalčiais tapusias žiedadulkes.

Panevėžio švietimo centro metodininkė Virginija Juknienė sako, kad praktinių dirbtuvių vertė neabejotina: „Mes, mokytojai, buvome tarsi atradėjai. Išbandėme visiškai naujus ugdymo metodus – naujomis akimis pažvelgėme ir į laboratorinę įrangą, ir į mobiliąsias programėles. Atradome netikėtų būdų integruoti gamtos ir tiksliuosius mokslus, tai galėsime pritaikyti pamokose“.

Kita mokymų dalis, kada mokytojai išbandys dar daugiau naujų ugdymo priemonių ir metodų, įskaitant dizainu grįstą mąstymą (angl. design thinking), planuojama vasario 17 d. Mokymų ciklą birželio pabaigoje turėtų vainikuoti STEAM sprendimų mugė, pakviesianti miestiečius įsitikinti mokinių gebėjimais ir kūrybiškumu.

Mokymų ciklą organizuoja Panevėžio miesto savivaldybė, Panevėžio švietimo centras, Gamtos mokslų ugdymo centras.