Naujienos

Panevėžietis rekordo sieks važiuodamas rankine drezina

2021 04 17


Aplink pasaulį su namais ant ratų keliavęs, bet dėl karantino nutraukęs šią ekspediciją, panevėžietis Audrius Sutkus ėmėsi naujų idėjų įgyvendinimo – sieks naujo rekordo. 47 metų vyras išbandys geležinkelio technikos entuziastams puikiai pažįstamą pramogą – pasivažinėjimą rankine drezina – savaeigiu geležinkelio vežimėliu, skirtu važiuoti bėgiais ir pervežti žmones. A. Sutkus drezina važiuos 69 kilometrus.

„Rekordo idėja gimė visiškai netikėtai. Pasikalbėjom su rekordus registruojančia organizacija ir jie sakė gerai, darykit. Tokio rekordo registruota dar nėra, todėl kas norės, tas galės gerinti”, – kalbėjo A. Sutkus.

Kelionė tokia transporto priemone tęsis nuo Panevėžio geležinkelio iki Rubikių geležinkelio stoties. Drezina gali važiuoti maždaug 20 kilometrų per valandą greičiu, bet tai priklauso nuo rankų stiprumo. Atstumą planuojama įveikti maždaug per 4 valandas.

Panevėžietis sako, kad važiuoti drezina bandė lygiai 150 metrų: „Pabandžiau, pažiūrėjau, kad viskas gaunasi, ko daugiau reikia“.

Į šią kelionę A. Sutkus leisis kartu su kolega, „Auto Bild“ žurnalo redaktoriumi Vitoldu Miliumi. Šių vyrų komanda kartu rekordo siekia jau ne pirmą kartą. Pernai jie į Lietuvos rekordų knygą įsiregistravo kaip greičiausiai vandens dviračiu perplaukę Kuršių marias. Tada iš Nidos uosto į Ventės uostą jie nuplaukė per 2 val. 26 min. 53 sek.

Planuojama, kad netradicinė kelionė vyks balandžio 24 dienos rytą.

Visą straipsnį skaitykite portale jp.lt

Nuotrauka ir informacija: jp.lt