Naujienos

Panevėžio įmonės ir organizacijos kviečiamos vienai dienai atverti duris žmonėms, turintiems negalią

2022 05 25


Panevėžio įmonės ir organizacijos jau antrą kartą kviečiamos vienai dienai atverti duris darbuotojams, turintiems negalią, ir jungtis prie Jaunuolių dienos centro organizuojamos tarptautinės darbo šešėliavimo iniciatyvos „DUOday’22“.

„DUOday“ – tai diena, kai  įmonės ir organizacijos vienai dienai atveria duris žmonėms, turintiems negalią. Žmogus, turintis negalią, ir įmonės darbuotojas  šią darbo dieną praleidžia kartu: susipažįsta su įmone iš vidaus, išbando įprastas darbuotojų užduotis, dalyvauja susitikimuose, bendrauja su kolegomis. Tokia diena suteikia galimybę įmonėms susipažinti su darbuotojais, kurių gebėjimai darbo rinkoje nepagrįstai nuvertinami, tuo metu žmonės, turintys negalią, gauna vertingos darbinės praktikos patirties, susipažįsta su skirtingų organizacijų darbo kultūra.

 Džiuginantys „DUOday 2021“ iniciatyvos rezultatai 

Galime pasidžiaugti, kad praėjusiais metais Panevėžyje „DUOday 2021“ iniciatyvoje dalyvavo 25 neįgaliesiems draugiškos įmonės ar organizacijos, kurios pasiūlė net 37 skirtingas darbo vietas.  Jaunuolių dienos centro lankytojai galėjo išbandyti platų spektrą profesijų: virėjo, floristo, automechaniko, pardavėjo-konsultanto, inžinieriaus ir pan. Džiaugiamės, kad žmonių, turinčių negalią, galimybėmis patiki vis daugiau darbdavių – nuo mažų šeimos verslų iki tarptautinių kompanijų ar net svarbiausių valstybės institucijų. Ir jie neklysta – žmonės, turintys negalią, gali dirbti įvairius darbus ir kurti vertę skirtinguose kolektyvuose. Tai buvo puiki proga verslo įmonėms pamatyti kitokius žmones ir įsitikinti, kiek daug mes galime padaryti kartu. Trumpame vaizdo klipe galite pažiūrėti apie Daivos dalyvavimą „DUOday“.

Šiais metais „DUOday 2022“ vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Biržuose ir Ukmergėje. „DUOday‘22“ visoje Lietuvoje planuojama birželio 2 d.

 Kodėl įmonėms verta dalyvauti? 

  • Suteiksite galimybę žmogui, turinčiam negalią, praleisti vieną darbo dieną realioje darbo vietoje.
  • Prisidėsite prie savo įmonės socialinės atsakomybės tikslų įgyvendinimo.
  • Geriau pažinsite neįgaliuosius ir galėsite užduoti rūpimus klausimus apie darbo vietų pritaikymą.
  • Suprasite, kokių talentų turi neįgalieji.

Norite ir galite atverti savo įmonės duris žmogui, turinčiam negalią?

Informuokite mus apie savo norą dalyvauti „DUOday’22“ iniciatyvoje.

Smulkesnę informaciją apie renginį rasite duoday.lt puslapyje ir mielai papasakosime patys.

Informacija: Panevėžio miesto savivaldybės Komunikacijos skyrius