Naujienos

Panevėžio jaunimas prisideda prie pramogų kūrimo mieste

2021 03 26


Nors pastaraisiais metais gyvenimo ritmas truputį sulėtėjo, dauguma miesto įstaigų kuriam laikui užvėrė duris, o renginiai persikėlė į virtualią erdvę, miesto jaunimas išliko pozityvus ir iniciatyviai pats ėmėsi kurti pramogas mieste – organizuoti renginius, koncertus, orientacines varžybas. Vienas aktyvių Panevėžio jaunuolių, neformalios grupės „Panevėžio savanoriai“ lyderis Daugvydas Staniūnas nuoširdžiai džiaugiasi, kad savanoriškai organizuodamas veiklas net ir karantino metu jomis gali pradžiuginti miesto gyventojus. 

Ankstyva pažintis su savanoryste

Pirmą kartą gavęs galimybę savanoriauti triatlono varžybų metu, D. Staniūnas savanoriavimą išbandė būdamas vos dvylikos metų. Nuo to laiko, pajutęs aistrą šiai veiklai, Daugvydas vis dažniau ėmė savanoriauti įvairiuose miesto kultūros ir sporto renginiuose ir jau ketvirtus metus sėkmingai tęsia šią veiklą. 

„Savanoriaudamas galiu išreikšti save, susipažinti su bendraminčiais ir daryti tai, kas man patinka“, – pasakoja D. Staniūnas. 

Aktyvią jaunuolio veiklą ir iniciatyvumą pastebėjo ir aplinkiniai. Vaikinas savanorystei įkvėpė ir kitus savo bendraamžius, kvietė juos jungtis prie savanoriavimo renginiuose, būrė bendruomenę. Daugvydas džiaugiasi, kad bendraminčių ratas vis auga, o Facebook grupėje „Panevėžio savanoriai“, kurioje aktyviai komunikuojama apie galimą savanorišką veiklą mieste, jau daugiau nei 600 narių. 

Nuo savanorio iki organizatoriaus 

Aktyvus miesto jaunimas savanorystės neapleidžia net ir karantino metu. Nors šiuo laikotarpiu renginių mieste beveik nevyksta, į pagalbą pasitelkiant kitus savanorius Daugvydas ėmė pats organizuoti veiklas, į kurias kviečia įsitraukti miesto gyventojus. 

„Viskas prasidėjo nuo savanorystės, o vėliau kilo noras pabandyti kažką suorganizuoti pačiam. Organizuojant pirmąjį renginį, žinoma, buvo sunkiausia, bet dabar viskas vyksta daug greičiau ir paprasčiau“, – patirtimi dalijasi D. Staniūnas. 

Lietuvą vos užplūdus pirmajai karantino bangai, Daugvydas Panevėžyje vykdė akciją „Paplokime medikams“. Jis taip pat organizavo „Savanorių apdovanojimus“, akciją „Karantinas linksmiau“, virtualų renginį „Susitik su žvaigžde jau šiandien“. 

Dar šių metų kovo mėnesį, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, Daugvydas panevėžiečiams organizavo orientacines varžybas „Orientacinės tavo mieste“. Šešiose skirtingose miesto vietose, lauke, varžybų dalyviams buvo paruoštos įvairios užduotys, dalyviai buvo apdovanojami rėmėjų prizais. Daugvydas džiaugiasi, kad miesto verslas prisideda prie šių iniciatyvų rėmimo, o miesto gyventojai noriai ir aktyviai jose dalyvauja. 

„Orientacinių varžybų organizavimo mintis man kilo visai spontaniškai, sėdint automobilyje. Dar tą patį vakarą savo idėja pasidalinau Facebook grupėje „Panevėžio savanoriai“ ir suradau norinčiųjų prisidėti prie organizavimo. Kitą rytą viešai paskelbiau registraciją į renginį ir vos per porą dienų sulaukėme daugybės norinčiųjų dalyvauti. Registraciją teko sustabdyti anksčiau nei planuota“, – prisiminimais dalijasi organizatorius.

Perspektyvos ateičiai 

Po sėkmingai surengtų orientacinių varžybų, D. Staniūnas ir toliau noriai imasi renginių organizavimo. Nors karantino suvaržymai stipriai apriboja galimas organizuoti veiklas, vaikinas turi idėjų ateityje rengti labdaros koncertus ir kitus miesto bendruomenę įtraukiančius renginius.  

Daugvydas ketina tęsti savanoriavimą ir burti dar didesnę bendruomenę. Visus panevėžiečius jis kviečia ne tik aktyviai dalyvauti veiklose, bet ir patiems jungtis prie Panevėžio savanorių. Kaip teigia jis pats, savanoriauti gali visi – geriems darbams ir aktyviai veiklai amžiaus cenzo tikrai nėra.