Naujienos

Panevėžio mieste pirmą kartą buvo švenčiamas inžinerijos mėnuo

2023 04 17


„Panevėžys švenčia inžineriją“ – tokiu šūkiu Panevėžio miestas pasitiko Pasaulinę inžinerijos dieną, kurios minėjimui skyrė viso mėnesio trukmės renginių ciklą. Tai – pirmoji mieste organizuojama edukacinė šventė, vieningai sujungusi įmones ir įstaigas, prisidėjusias prie bendro tikslo – garsinti Panevėžį, kaip inžinerijos miestą.

„Panevėžys – inžinerinės pramonės miestas, todėl svarbu garsiai apie tai kalbėti. Mieste turime pažangių, aukštą pridėtinę vertę kuriančių inžinerinės pramonės įmonių, kurių produkcija eksportuojama į visą pasaulį. Norime padėti miesto gyventojams, o ypač moksleiviams, jas geriau pažinti, paskatinti dar labiau didžiuotis savo miestu, taip pat pasvarstyti apie savo karjeros galimybes šiose įmonėse. Svarbu, kad visuomenė suprastų, ko tikėtis artimiausią dešimtmetį: kaip kinta profesijos, verslo procesai, technologijos ir kaip tai pakeis mūsų gyvenimus, tad pokyčius turime matyti kaip galimybes, o ne kliūtis. Renginių ciklas „Panevėžys švenčia inžineriją“ padeda atkreipti dėmesį būtent į tai“, – sako Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ direktorė Monika Miniotaitė.

Suorganizuoti šeši renginiai

Prie pirmąjį kartą organizuoto renginių ciklo „Panevėžys švenčia inžineriją“ prisijungusios miesto įstaigos ir verslo įmonės kvietė susipažinti su inžinerijos, technologijų svarba, naujausiomis tendencijomis, pažinti inžinieriaus profesiją, karjeros galimybes ar išbandyti save praktinėse užduotyse.

„Renginiai buvo orientuoti į skirtingas auditorijas, todėl galime teigti, jog įtraukėme visą miestą. Veiklos praplėtė akiratį ir žinias apie tai, kaip šiais laikais veikia inžinerinės pramonės įmonės, o moksleiviai galėjo susipažinti, kokias realizacijos galimybes siūlo gimtasis miestas, kokią studijų kryptį pasirinkti ir kokios įmonės jų laukia, kaip busimų darbuotojų“, – teigia M. Miniotaitė.

„Panevėžys švenčia inžineriją“ ciklo metu organizuojami renginiai įtraukė tiek jaunimą, tiek suaugusiuosius. Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centras 7–12 klasių moksleivius kvietė į veiklas keturiose STEAM centro laboratorijose. Renginio „Nuo idėjos iki startuolio“ metu mokiniai dalyvavo ir atvirose prekės rinkodaros dirbtuvėse – išbandė programos „Sales Pitch“ žingsnius. Jaunuolių taip pat laukė susitikimas su verslo atstovais bei pažintis su inžinerijos profesija, verslo kūrimo ir karjeros pasirinkimo galimybėmis.

Panevėžio regioninio karjeros centro „KARJERAS“ organizuotoje diskusijoje „Inžinieriaus profesija: dabartis, ateitis ir iššūkiai“ karjeros specialistai bei fizikos mokytojai turėjo galimybę ne tik pasidalinti įžvalgomis, bet ir sudalyvauti ekskursijoje po įmonės „HARJU ELEKTER“ inžinerinę gamyklą.

Panevėžio mokymo centro mokiniai, jų mokytojai ir visi besidomintys suvirinimo technologijomis buvo pakviesti dalyvauti įmonės „Serpantinas“ organizuotame seminare, kur galėjo susipažinti su naujausiomis tendencijomis ir darbo saugos priemonėmis. Kitame vykusiame renginyje, ši įmonė visiems suteikė progą pamatyti naujausias suvirinimo technologijas ir patiems jas išbandyti - ESAB DEMOBUS (demonstracinio autobuso) ekspozicijos metu visi norintieji galėjo išmėginti pažangią suvirinimo įrangą, naujus įrankius. Panevėžio kolegija kvietė apsilankyti atvirų durų dienoje, kur lankytojai galėjo pasijausti tikrais studentais vienai dienai: sudalyvauti dėstytojų paskaitose, rungtyniauti protmūšyje, apsilankyti Taikomųjų tyrimų ir inovacijų centre bei kitose laboratorijose, užduoti dominančius klausimus apie studijas kolegijoje.

Inžinerija iš arti

Galimybę susipažinti su Panevėžio regioninio STEAM centro veikla, laboratorijomis, inovatyvia įranga bei STEAM ugdymu turėjo ir mokinių tėvai. Tris dienas iš eilės panevėžiečiai buvo kviečiami apsilankyti centre, dalyvauti veiklose „Kam tas STEAMas?!“, užduoti klausimus čia dirbantiems ir praktines veiklas mokiniams siūlantiems metodininkams.

Miesto mokiniai buvo kviečiami dalyvauti konkurse, kurio metu galėjo kurti inžinerijos mėnesio simbolį ir teigti siūlymus jo pavadinimui. Moksleiviai, mokytojai ir miesto verslo įmonių atstovai išrinks geriausią darbą, kuris bus toliau tobulinamas su profesionaliu grafikos dizaineriu. Tikima, kad ateityje jis taps oficialiu inžinerijos šventės Panevėžyje simboliu. 

Nors inžinerijos mėnuo Panevėžyje minimas pirmą kartą, aktyvus gyventojų ir įstaigų įsitraukimas džiugina organizatorius, tad tokią šventę planuojama kartoti ateityje, įtraukiant dar didesnę miesto bendruomenės dalį.

Inžinerijos mėnesio renginius organizavo: UAB „Serpantinas“, UAB „Arginta Engineering“, UAB „3M  Lietuva“, UAB „ HARJU ELEKTER“, Panevėžio regioninis karjeros centras „KARJERAS“, Panevėžio švietimo centras, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras,  Panevėžio kolegija, Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“.