Naujienos

Panevėžio miesto centre duris atveria menininko Dan Hermouet atviros dirbtuvės-galerija

2021 11 19


Panevėžyje reziduojantis prancūzų menininkas Dan Hermouet miestui padovanojęs ne vieną meninį projektą šiandien pristato naujausius savo darbus, sukurtus rezidencijos Panevėžyje metu. Nuo lapkričio 20 d. lankytojai kviečiami užsukti į Vasario 16-osios g. 8 įsikūrusią laikiną menininko D. Hermouet galeriją ir atviras dirbtuves „Pramonės ir meno sintezė“.

Kelis mėnesius kūrėjas Panevėžyje vystė alternatyvius metodus fotografijoms kurti. Dan Hermouet tikslas buvo atrasti procesus, kurie vystytų šiuolaikinį istorinio foto proceso pritaikymą įtraukiant vietokūrą ir akcentuojant Panevėžio miesto pramoninį identitetą meninei raiškai.

Kūrėjo atlikti ieškojimai, eksperimentai ir tyrimai parodė, jog tai, ką turime lokaliai – tiek Panevėžio pramonės įmonių gaminama produkcija, tiek natūralūs gamtos resursai – gali būti pritaikomi fotografiniuose procesuose. Krakmolas, pieno baltymas, linas – visa tai tapo menininko įrankiais kuriant fotografijas. O kur dar neišsemiamas natūralios gamtos resursas kaip Nevėžio upė, įvairių spalvų uolienos, moliai, žemės, natūralūs dažantys augalai... Fotografijai ribų nėra, o potencialas tikrai beribis. 

Lankytojams atviros dirbtuvės

Menininko darbų galeriją ir dirbtuves lankytojai gali lankyti nuo 2021 m. lapkričio 20 d. iki gruodžio 30 d. Durys atviros antradieniais–šeštadieniais nuo 11 iki 16 val., tačiau projekto autoriai drąsina lankytojus į galeriją ir dirbtuves užeiti net ir neoficialiomis darbo valandomis. Jei languose dega šviesa – vadinasi menininkas pasiruošęs pasidalinti savo eksperimento patirtimi su jumis.

Užėję į vidų lankytojai galės ne tik apžiūrėti Dan Hermouet sukurtus darbus, bet ir susipažinti su pačiu menininku, pamatyti dirbtuves, kuriose jis kuria, užduoti rūpimus klausimus. 

„Jau kurį laiką ieškome būdų pramonę atverti visuomenei. Tikime, kad pramonės ir meno sintezės rezidencijos projektas leis miesto gyventojams ir svečiams į ją pažvelgti kitomis akimis. Mieste inicijuodami pramoninio turizmo kryptį, jau ne kartą bendradarbiavome su Dan Hermouet. Menininkas miestui yra padovanojęs ne vieną išskirtinį projektą. Džiaugiamės ir Panevėžyje veikiančiomis pramonės įmonėmis, kurios aktyviai įsitraukia į mūsų veiklas, o šį karta pasidalino savo produkcija. Šių unikalių, pirmą kartą Panevėžyje vykstančių dirbtuvių-galerijos metu galėsite pamatyti kaip mieste turimos žaliavos ir gaminama produkcija gali būti panaudojamos ne tik pramonei, bet ir menui. Kviečiame drąsiai užeiti, kartu eksperimentuoti ir tyrinėti – dirbtuvės ir galerija atviros visiems, – sako šio projekto kuratorė, Panevėžio plėtros agentūros turizmo projektų vadovė Vilanda Reikalienė. 

Miesto gyventojus ir svečius, norinčius išbandyti cianotipijos procesus ir daugiau sužinoti apie alternatyviąją fotografiją Dan Hermouet kviečia į atviras dirbtuves, kurių metu susijungs mokslas, pramonė ir menas. 

Dirbtuvių metu dalyviai turės galimybę iš arti susipažinti su unikalaus projekto procesais, cianotipijos pagrindais ir patys tapti jo dalimi – savo rankomis sukurti autentišką fotografinį spaudą bei į miesto pramonę pažvelgti giliau ir kūrybiškiau.

Registraciją į dirbtuves ir daugiau informacijos rasite čia: https://bit.ly/3qPDQ7N

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.