Naujienos

Panevėžio plėtros agentūros darbuotojų pasiūlymai atvykstantiems: Panevėžys – vieta gyventi, studijuoti ir dirbti

2021 12 31


Panevėžys sparčiai atsinaujina, keičia savo veidą ir gyventojus bei investuotojus traukia tiek verslo plėtros, tiek patogaus gyvenimo kūrimo galimybėmis. Panevėžio plėtros agentūros komanda įsitikinusi, kad Panevėžys yra puiki vieta gyventi, studijuoti ir dirbti bei siekia, kad sukauptos žinios apie miestą pasitarnautų tiek jo plėtrai, tiek naujų, įdomių ir praktiškų iniciatyvų kūrimui. Į klausimus kas toji Panevėžio plėtros agentūra ir kuo ji naudinga į Panevėžį persikeliantiems gyventi asmenims, šiame interviu atsako agentūros direktorė Monika Miniotaite.

Šiandien šalyje ir atskiruose miestuose veikia ne viena programa, skirta paskatinti ir padėti išvykusiems lietuviams grįžti gyventi į Lietuvą. Kokias galimybes ir privalumus grįžtantiesiems siūlo Panevėžys?

Didelis Panevėžio privalumas yra tas, kad mūsų miestas yra kompaktiškas, bet savyje talpinantis viską, ką turi ir didieji šalies miestai: kokybiškas studijų programas, perspektyvias darbo galimybes, skirtingiems poreikiams pritaikytas laisvalaikio erdves ir renginius. Dažnai Panevėžį įvardijame kaip šeimų miestą. Išties, Panevėžyje yra puikiai išvystyta infrastruktūra, patogus susisiekimas su mokyklomis, darželiais, miesto centru ir miegamaisiais rajonais. Čia galima rinktis iš didelės gausos įvairių būrelių ir užsiėmimų moksleiviams ir ikimokyklinio amžiaus vaikams. Ugdymas ir popamokinės veiklos yra kokybiškos, o užsiėmimų kainos yra gerokai mažesnės nei Vilniuje ar Kaune. Kainų konkurencingumą įžvelgiame kalbant ne tik apie būrelius vaikams, bet ir lyginant nekilnojamojo turto, sporto klubų ar pramogų kainas.

Neretai girdime, kad Panevėžys –  pramonės miestas, todėl darbą čia gali rasti tik tam tinkamą kvalifikaciją įgiję specialistai. Ar sutiktumėte su šia nuomone?

Šiemet mūsų agentūra atliko Panevėžio regiono darbdavių apklausą ir parengė ilgalaikę darbo rinkos poreikių prognozę 2021–2025 metams. Jos rezultatai rodo, kad įgijusieji miestui aktualią inžinerinės pakraipos kvalifikaciją turės puikias įsidarbinimo galimybes tiek mieste, tiek visame regione, tačiau šalia to miestui labai reikia ir pedagogų, medicinos darbuotojų. Verta pastebėti, kad apklausos rezultatai rodo numatomą įmonių augimą ir kitose nei pramonė srityse – per ateinančius 5 metus regiono verslo įmonės numato priimti daugiau kaip 15 tūkst. naujų darbuotojų, o jų spektras apima daugiau nei 150 įvairių profesijų. Taigi galime teigti, kad miestas gali pasiūlyti plačias įsidarbinimo galimybes.

Kokią veiklą vykdo Panevėžio plėtros agentūra ir kuo ji gali būti naudinga svarstančiam persikėlimą į Panevėžį?

Panevėžio plėtros agentūros dėmesio centre – verslo aplinkos gerinimas, turizmo skatinimas ir miesto privalumų rinkodara. Matome mieste daug potencialo ir norime, kad apie jį sužinotų kuo platesnis žmonių ratas. Bendram darbui jungiame suinteresuotas šalis: verslo įmones ir asociacijas, viešojo sektoriaus institucijas, švietimo įstaigas, miesto ir jo išeivių bendruomenes. Esame įsitikinę, kad tik apjungę žinias, laiką ir entuziazmą galime pasiekti reikšmingų rezultatų kuriant patrauklų gyventi ir dirbti miestą.

Esame sukaupę daug žinių apie miestą, gerai jaučiame jo pulsą, todėl teikiame aktualią informaciją verslininkams, potencialiems investuotojams, turistams, esamiems ir būsimiems Panevėžio gyventojams. Be to, patys įgyvendiname naujas iniciatyvas, skirtas ne tik turizmo ir verslo plėtrai, bet ir naujiems gyventojams pritraukti. Dar pernai pradėjome organizuoti virtualių renginių ciklą „Panevėžys kviečia“, kurio metu aptariame įvairius grįžtantiesiems į Panevėžį aktualius klausimus – nuo pagalbos mažai lietuviškai kalbantiems vaikams iki karjeros Panevėžyje galimybių. Bendradarbiaudami su paslaugas grįžtantiems gyventojas teikiančiomis įstaigomis ruošiame straipsnius ir leidinius su grįžtantiesiems svarbia informacija. Jei svarstantiems apie grįžimą į Panevėžį kyla papildomų klausimų, visada esame pasirengę padėti tiek patys, tiek nukreipdami į specialistus, galinčius pateikti išsamiausius atsakymus.

Kokias įdomesnes, aktualias jau čia gyvenantiems, iniciatyvas vykstančias Panevėžyje galite išskirti?

Norėtųsi akcentuoti tai, kas mieste vykdoma švietimo ir profesinio orientavimo srityse. Panevėžyje itin daug dėmesio skiriama patirtiniam mokymuisi, techninės kūrybos įgūdžių ugdymui. Labai džiaugiamės, kad Panevėžyje turime šiuolaikišką, inovatyvų, ką tik atsidariusį regioninį STEAM centrą. Jo laboratorijose moksleiviai pasitelkdami naujausią įrangą ir padedami entuziastingų mokytojų komandos gali gilinti savo žinias dirbtinio intelekto, inžinerijos, gamtos mokslų srityse, atlikti įvairius bandymus, įgyvendinti asmeninius projektus. Mažieji panevėžiečiai nuo penkerių metų taip pat kviečiami užsukti ir į robotikos centrą „RoboLabas“, kur gali išbandyti įvairius kūrybiškumą skatinančius konstravimo ir programavimo užsiėmimus, dalyvauti varžybose ir konkursuose.

Jau antrus metus iš eilės miesto moksleiviai, mokytojai ir įmonės dalyvauja iniciatyvoje „Pamokos matuojasi Panevėžį“. Jos metu mokytojai ir moksleiviai lankosi miesto įmonėse ir įstaigose, susipažįsta su jų veikla, darbuotojais, o įgytas žinias pritaiko pamokose spręsdami įmonių kartu su mokytojais pasiūlytas užduotis. Taip mokiniams suteikiama galimybė suprasti, kaip vadovėliuose aprašoma teorija gali būti pritaikoma praktikoje, čia pat jų mieste veikiančiame versle.

Miesto gyventojai jau turbūt spėjo pastebėti ir tai, kad apie Panevėžį vis garsiau kalbama kaip apie pramoninio turizmo traukos centrą. Šiemet „Keliauk Lietuvoje“ organizuojamuose rinkimuose „Turizmo sėkmingiausieji 2021“ Panevėžys dėl šios pasirinktos krypties pretenduoja tapti sėkmingiausia 2021 metų turizmo traukos vietove. Naudos iš to turi ne tik miesto svečiai, bet ir gyventojai – pradėtos organizuoti ekskursijos, padedančios atrasti miesto pramoninį paveldą, buvusios „Ekrano“ gamyklos teritorijoje įsikūrė didžiausia šalyje galerija po atviru dangumi. Nors ir ne pramoninio, bet labai daug žiūrovų sulaukusio naujojo Senvagės fontano įspūdingi pasirodymai taip pat paįvairina gyventojų ir svečių vakarus šiltuoju metų sezonu.

Ne vienas ilgesniam laikotarpiui išvykęs panevėžietis po kiek laiko apsilankęs pastebi, kad miestas sparčiai keičiasi, modernėja. Ką norėtumėte akcentuoti norintiems plačiau susipažinti su pokyčiais mūsų mieste?

Pokyčiai mieste išties dideli ir akivaizdūs – džiaugiamės tiek atsinaujinančia miesto infrastruktūra, tiek vis įdomesniais renginiais, unikaliais lankytinais objektais. Informacija apie įvairias mieste vykdomas iniciatyvas, naujoves ir kitus įdomius Panevėžyje vykstančius dalykus kasdien dalijamės Panevėžio plėtros agentūros „Facebook“ puslapyje @panevezysNOW ir internetinėje svetainėje panevezysnow.lt. Tad informacijos tikrai yra, telieka ją pasekti ir sužinoti visas naujienas apie tai, ką gali pasiūlyti Panevėžys. O gali tikrai daug – gal net nustebsite.

Kokius Panevėžio privalumus ir svarbiausius pokyčius įvardija patys miestiečiai?

Kaip tik prieš kelis mėnesius šį klausimą uždavėme panevėžiečiams ir kitų Lietuvos miestų gyventojams. Mums rūpi jų nuomonė, atsižvelgiant į ją planuojame vienas ar kitas iniciatyvas, todėl tokią apklausą vykdome jau antrus metus iš eilės. Apibendrinus internetinės apklausos atsakymus galime daryti išvadą, kad panevėžiečiai ir miesto svečiai pastebi ir džiaugiasi gerėjančiu miesto įvaizdžiu, tvarkomomis viešosiomis erdvėmis, augančiu poilsiui ir laisvalaikio praleidimui pritaikytų vietų skaičiumi, kultūrinio gyvenimo įvairove. Dažnai akcentuojamos puikios sąlygos mieste gyventi šeimoms su vaikais, taip pat pozityviai vertinamas gerėjantis susisiekimas ir dėmesys saugesnių eismo sąlygų sudarymui ne tik miesto vairuotojams bet ir pėstiesiems, dviratininkams.

Vilnius, Kaunas – Lietuvos miestai, kuriuose vyksta aktyvus kultūrinis gyvenimas, siūloma daug įvairaus laisvalaikio pramogų. Ką rekomenduotumėte norintiems susipažinti su laisvalaikio praleidimo galimybėmis Panevėžio mieste?

Kultūrinis gyvenimas ir Panevėžyje tikrai aktyvus. Mieste veikia keturi teatrai, Kultūros centre Panevėžio bendruomenių rūmuose nuolat vyksta įvairūs koncertai ir spektakliai, daug renginių jaunimui organizuojama Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. O kur dar parodos galerijose ir muziejuose, nacionalinio ir tarptautinio lygmens sporto varžybos… Smagu matyti, kad karantino metu renginių išsiilgę žmonės aktyviai leidžia laisvalaikį kultūros ir laisvalaikio erdvėse. Neseniai sukūrėme ir platformą „Ką veikti Panevėžyje?“ (renginiai.panevezysnow.lt), kurioje talpinama informacija apie daugybę mieste vykstančių renginių. Visgi jeigu ko nors specifinio penktadienio vakarui pritrūko – didesnieji miestai vos už valandos ar dviejų kelio nuo Panevėžio. Kuo Panevėžys tikrai gali pasigirti, tai puikiu susisiekimu.

Kodėl panevėžiečiams ar planuojantiems persikelti į Panevėžį būtų verta užsukti į Panevėžio plėtros agentūrą?

Agentūroje laukiame visų, kurie turi konstruktyvių idėjų ir pasiūlymų, kaip Panevėžys galėtų būti dar patrauklesnis miestas gyventi, mokytis, dirbti, kurti ar plėsti verslą, keliauti. Mūsų durys visuomet atviros ir mes labai džiaugiamės, kai turime progą susipažinti su Panevėžio entuziastais, padėti jų idėjoms tapti realybe arba net imtis bendrų iniciatyvų. Jeigu jokia idėja šiuo metu nešauna į galvą, tuomet kviečiame jungtis į mūsų veiklas kaip dalyvius, pradėti sekti Panevėžio plėtros agentūros renginių platformos ar socialinių tinklų paskyras, papasakoti draugams  ar giminaičiams apie tai, kaip šiandien atrodo ir kuo gyvena Panevėžys. Taip po žingsnį visi ir kuriame savo pačių miestą.

Informacija ir nuotrauka: jp.lt