Naujienos

Panevėžyje pristatomas naujas virtualios realybės žaidimas: kosminiu laivu kviečiama apsilankyti miesto pramonės įmonė

2022 11 18


Pramoninį turizmą vystanti Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“ miesto pramonę smalsuolius šį kartą kviečia pažinti inovatyviu būdu – žaidžiant virtualios realybės (VR) žaidimą „Pramoninis Panevėžys“. VR įrangos pagalba nukels į kosminį laivą ir tris Panevėžyje veikiančias įmones – čia jų laukia interaktyvios užduotys bei galimybė pasižvalgyti po gamybos patalpas.  Tokią pramogą nemokamai jau galima išbandyti „Panevėžys NOW“ agentūroje, adresu Laisvės a. 11.

Pramoninio turizmo kryptį Panevėžyje agentūra vysto jau trečius metus: kviečia į ekskursijas po pramonės rajoną, pasakoja istorijas ir legendas apie įmonių praeitį, gamyklų pastatuose kartu su partneriais organizuoja renginius ar parodas. Anot organizatorių buvusiems pramonės milžinams nenusileidžia ir šiuolaikinės įmonės – agentūra sulaukia vis daugiau užklausų apie ekskursijas į veikiančias miesto gamyklas – turistai nori pamatyti, kaip atrodo įmonių procesai, gamyba ir darbuotojų kasdienybė. 

„Miesto įmonės po truputį vis dažniau atveria savo duris lankytojams – miesto gimtadienio metu organizavome ekskursijas įmonėje „Kalnapilis“, ne viena turistų grupė jau apsilankė „Panevėžio stikle“. Kadangi besidominčių apsilankymu gamyklose vis daugėja, kaip puikią galimybę pavieniams smalsuoliams pasitelkiame inovacijas – VR akinius, kurių pagalba žaidėjai gali būti „nukeliami“ į kokią tik nori erdvę, mūsų atveju – net tris skirtingas miesto pramonės įmones“, – sako „Panevėžys NOW“ turizmo projektų vadovė Vilanda Reikalienė. 

Pažintis su trimis skirtingomis įmonėmis

Žaidimo „Pramoninis Panevėžys“ metu, žaidėjui uždedami VR akiniai, kurių pagalba žaidžiantis asmuo atsiduria sudužusiame kosminiame laive, kurį reikia remontuoti. Laivą suremontuoti ir teisingai atlikti užduotis padeda virtualus žaidimo gidas-robotukas, kuris veda per skirtingus žaidimo etapus, įmones, kaip tikras gidas pasakoja lankomų įmonių istoriją, įdomius faktus, aprodo, kas vyksta aplink.

Su stiklo gamykloje vykstančiais procesais žaidėjai susipažįsta įmonėje „Panevėžio stiklas“, apie puspriekabių gamybą sužino „Schmitz Cargobull Baltic“ gamykloje, o kaip gimsta kosmonautų maistu vadinami šaltyje džiovinti užkandžiai, papasakojama įmonėje, kurioje gaminami „Super Garden“ produktai. 

Žaidimas visiškai pilnai valdomas žaidėjo rankomis, todėl jokia papildoma įranga, daugiau nei virtualios realybės akiniai nėra reikalinga, žaidimas gali būti perkeliamas vis į kitas erdves, plačiai naudojamas ir kasdienybėje, ir Panevėžį pristatant įvairių renginių ar parodų metu.  

Įgyvendinti kūrybines idėjas ir apsilankymą įmonėse perkelti į virtualią erdvę agentūros komandai padėjo virtualios ir alternatyvios realybės sprendimus kurianti įmonė „Iron Cat“. 

„Pramoninis Panevėžys“ žaidimo kūrimas – mums patiems visiškai nauja patirtis, pirmas pasibandymas turistams aktualią informaciją perteikti virtualios realybės pagalba. VR kambarių ar specialiai tam pritaikytų patalpų mieste neturime, todėl pirmiausiai turistus kviesime atvykti ir žaidimą išbandyti pas save – Laisvės aikštėje, agentūros patalpose, tačiau neatmetame galimybės ateityje pakviesti jį sužaisti ir kitose mūsų miesto įstaigose“, – teigia V. Reikalienė.
 
Viskas, ką reikia žinoti norintiems išbandyti pramogą

Vieta: „Panevėžys NOW“, Laisvės a. 11, Panevėžys

Žaidimo trukmė: apie 30 min. vienam asmeniui

Rekomenduojamas amžius: 10 m. +

Būtina registracija: bit.ly/3Tts4uq

Kaina: nemokamas

SVARBU! Žaidimą vienu metu gali žaisti vienas asmuo. Pramoga nėra pritaikyta grupėms, į vieną pasirinkto laiko langelį galima registruotis tik vienam žaidėjui. Visi atviri laikai skelbiami registracijos formoje. Jeigu tinkamo laiko neradote – nenusiminkite, patikrinkite vėliau, nes laikų pasirinkimas bus palaipsniui papildomas. Dėl atvirų datų ir laiko prašome pasitikrinti registracijos formoje: bit.ly/3UCzsEH

Žaidimas „Pramoninis Panevėžys“ organizuojamas įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Panevėžio turistinis potencialas: pamatyk, pažink, pasidalink“.