Naujienos

Panevėžyje vyks „Studijų diena 2023“: dalyvių laukia studijų ir karjeros galimybių pristatymai, pranešimai bei diskusijos

2023 09 21


Jau antrus metus po vienu, „Kalnapilio“ arenos, stogu Panevėžio miesto savivaldybė suburs šalies aukštąsias ir profesines mokyklas. Rugsėjo 27 d. aštuntokai, visų gimnazijų klasių mokiniai ir kiti besidomintys studijų galimybėmis kviečiami į susitikimus su bene 30 didžiausių universitetų, kolegijų bei profesinių mokyklų. Atrasti sprendimą savo karjerai renginyje padės ir karjeros konsultantai, verslo atstovai, dalyvių laukia pranešimai bei įtraukiančios diskusijos.

 

Susitikimai su bene 30 didžiausių šalies aukštųjų bei profesinių mokyklų

„Studijų dienoje 2023“ lauks Lietuvos aukštųjų bei profesinių mokyklų atstovai. Jų stenduose renginio dalyviams bus suteikiama informacija bei patarimai apie siūlomas studijų programas, priėmimo tvarką ir pasirengimą studijoms.

„Mokiniams ateities profesijos pasirinkimo etape labai svarbu turėti kuo daugiau informacijos,  padėti pažinti galimybes ir priimti argumentuotus sprendimus. Šiam tikslui jau antrus metus organizuojame „Studijų dieną“ ir tikimės, kad renginys padės apsispręsti dėl laikomų valstybinių brandos egzaminų bei priimti teisingus sprendimus sudarant individualius ugdymosi planus“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė.

Renginyje numatytos ir pranešimų bei diskusijų erdvės. Mokinius įkvėps lektoriai iš įvairiausių sričių: marketingo specialistai, žurnalistai, finansų, studijų užsienyje ekspertai, sėkmingus verslus į priekį vedančios asmenybės.

Pirmojoje erdvėje dalyvių laukia Kazimiero Simonavičiaus universiteto Teisės ir technologijų instituto studijų ir mokslo vadovo Olego Beriozovo pranešimas „Ką daryti, kai nežinai ką pasirinkti?“. Kaip save pristatyti,  CV ir motyvacinio laiško mokymus ves ISM lektorius Eimantas Žilevičius. Pranešimą „Darbas žiniasklaidoje: kaip atsiranda naujienos ir iš kur žurnalistai viską sužino pirmi?“ skaitys Panevėžio „Minties“ gimnazijos alumnas, Delfi“ žurnalistė Gabrielė Grinkaitė, o šeimos verslo MB „Pjauk grybą“ galva, Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos alumnas Mindaugas Balčiūnas – „Kaklaraištis ar kaliošai. Ką rinktis?“. Šioje erdvėje dalyvių laukia ir tokie pranešimai, kaip „Baigiu mokyklą. Kas rūpinsis mano sveikata?“ ar „Kokių įgūdžių reikės ateities darbuose“.

Antrojoje erdvėje lauks pranešimas apie Vilniaus universiteto partnerystės sutarčių su Panevėžio Juozo Balčikonio ir Panevėžio 5-ąja gimnazijomis pasirašymą, kuriame dalyvaus VU Organizacijos vystymo ir bendruomenės reikalų prorektorė Prof. dr. Vilmantė Pakalniškienė, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas ir Panevėžio 5-osios gimnazijos direktorė Daiva Dapšauskienė. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto mokslininkas, produktų vystytojas Dr. Donatas Pelenis atskleis dirbtinio intelekto galimybes pranešimu „Blogiukas – intelektukas: dirbtinio intelekto įrankių taikymas mokymosi procese“. Apie studijas užsienyje kalbės Artur Jefimov, Kastu International organizacijos vadovas. Dalyvių laukia ir Panevėžio kolegijos, Panevėžio mokymų centro, Vilniaus TECH ir Kalba.lt pranešimai – „Panevėžys – ne tramplynas, o vandenynas!“, „Profesinio mokymo perspektyvos Panevėžyje“, „Galimybės VILNIUS TECH“, „Renkuosi Ateitį Sau – karjera ir studijos užsienyje“.

Susitikimai su Panevėžio verslo ir įstaigų atstovais

Šiais metais „Studijų dienos 2023“ dalyviai kviečiami apsilankyti ir Panevėžio miesto stende, kur kiekvienas turės galimybę susipažinti su karjeros, ugdymosi ir tobulėjimo galimybes mieste siūlančiomis įmonėmis ir įstaigomis.

„Jaunuolius kviesime pažinti ateities talentus ugdantį ir puikias karjeros galimybes galintį pasiūlyti Panevėžį – miestą, kuriame pilna kultūros, gera, saugu ir prasminga. Užsukę į Panevėžio stendą dalyviai galės pabendrauti su miesto darbdavių atstovais ir susipažinti su įvairiapusėmis profesinio augimo galimybėmis, čia pat bus pristatomos ir unikalios miestui reikalingų įgūdžių ugdymo programos. Neabejoju, kad gerai laiką praleis bei šį tą naujo apie Panevėžį sužinos kiekvienas“, – apsilankyti kviečia „Panevėžys NOW“ direktorė Monika Miniotaitė.

Renginio dalyviams atrasti miesto siūlomas galimybes padės Panevėžio kolegija, Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas bei Panevėžio mokymo centras. Svarbia informacija, aktualia savo sveikata besirūpinantiems būsimiems pirmakursiams, pasidalins Panevėžio teritorinė ligonių kasa. Panevėžio regioninis karjeros centras „Karjeras“ ir miesto stende įsikūrę darbdaviai – UAB „Kriautė“, UAB „Arginta Engineering“, „HARJU ELEKTER“, UAB, METALISTAS LT UAB, Lietuvos policijos mokykla ir VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė bus pasiruošę papasakoti apie karjeros bei augimo perspektyvas, kuriant profesinį kelią Panevėžyje. Čia pat dalyvių lauks ir susipažinti kvies Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“, technologijų ugdymo programa „Uncommon LT“, Panevėžio kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“.

 

Renginys nemokamas.

Renginio programą rasite ČIA.