Naujienos

„Panevėžys NOW” švenčia 3–iąjį gimtadienį: kviečia artimiau susipažinti atvirų durų dienoje

2023 05 25


„Profesionali, šiuolaikiška, veržli ir idėjomis pulsuojanti komanda, kviečianti gyventojus, studentus, turistus ir investuotojus miestą atrasti dabar!“ – taip prisistato „Panevėžys NOW“ arba dar kitaip – Panevėžio plėtros agentūra. Iš tiesų, jei kada bendravote su jos darbuotojais, tikėtina, pirmiausia pastebėjote smalsumu degančias akis. Vienu metu specialistai rūpinasi 3 strateginėmis sritimis ir dešimtimis skirtingų projektų. Kaip pavyksta tiek aprėpti? Visų 12 komandos narių atsakymas skamba vieningai: „Panevėžys – kupinas galimybių miestas ir mes norime jas atskleisti. Be to, čia dirbdami rūpinamės ne tik miesto plėtra, čia auginame ir save“. Taigi užaugusi ir sulaukusi 3-iojo gimtadienio, „Panevėžys NOW“ kviečia susipažinti su darbuotojais, o per agentūros atvirų durų dieną birželio 2-ąją atvykti pasilabinti gyvai.

 

Kaip atsirado Panevėžio plėtros agentūra?

3-iąjį gimtadienį švenčiančioje agentūroje dėl Panevėžio dirba 12 profesionalų. Jos atsiradimo istorija prasidėjo dar 2018 m., kai keli programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai atvyko padėti Panevėžio miesto savivaldybei sukurti Pramonės 4.0 vystymo strategiją. Tarp jų buvo ir dabartinė „Panevėžys NOW“ vadovė Monika Miniotaitė. Vizionieriams įgyvendinant programos tikslus kilo mintis, kad miestui būtų naudinga plačiai aprėpianti organizacija, kuri pasirūpintų vystomais ir būsimais Panevėžiui skirtais projektais. Pagal kitų didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos – pavyzdžius ir konsultuojantis su miesto verslo ir švietimo bendruomene, inovacijų ir ekonominės plėtros ekspertais nuspręsta stiprinti ir nauja kryptimi pakreipti mieste jau veikusį Panevėžio turizmo informacijos centrą. Taip agentūra su nauja energija pradėjo darbuotis 2020 metais.

„Panevėžys NOW“ veiklą sudaro trys pagrindinės strateginės kryptys: verslo aplinkos gerinimas; turizmo plėtros skatinimas; miesto ir rajono įvaizdžio gerinimas ir žinomumo didinimas. Organizuojamos ekskursijos, profesinio orientavimo ir specialistų pritraukimo iniciatyvos, informaciniai renginiai, verslo konsultacijos, leidžiami leidiniai. Į skirtingus projektus stengiamasi įtraukti kuo daugiau suinteresuotų šalių: savivaldos darbuotojų, investuotojų, verslininkų, gyventojų, kultūros atstovų ir kitų specialistų, kuriems įdomi Panevėžio miesto ir rajono plėtra.

Kas yra Panevėžio plėtros agentūros šerdis?

„Neišbarstykime savo pastangų skirtingomis kryptimis, susiburkime ir pagalvokime, ką reikšminga galime sukurti drauge“, – sako didelę verslo aplinkos gerinimo, ekonominės ir inovacijų plėtros bei komunikacijos projektų valdymo patirtį sukaupusi „Panevėžys NOW“ direktorė M. Miniotaitė. Planavusi mieste tik padėti kolegoms atidaryti agentūrą, ji pasiliko čia gyventi ir dirbti ilgesniam laikui.

„Matavausi“ įvairius miestus – mokiausi Notingeme, gyvenau ir kituose Jungtinės Karalystės miestuose, kurį laiką praleidau Kinijos uostamiestyje Ningbo, kompetencijas kaupiau Paryžiuje. Nors gyventi ten buvo įdomu, visgi maloniausią kasdienybės ritmą atradau Panevėžyje. Atvykusi pažinau tiek daug įkvepiančių žmonių, mano vakarai tapo labai užimti, o galva – pilna idėjų, dabar semiu tokią gausybę patirčių vienu metu ir kasdienybė atrodo prasminga“, – džiaugiasi agentūros vadovė.

Direktorės manymu, Panevėžys yra galimybių miestas, bet kad jos taptų pasiekiamos ir skleistųsi, reikia dialogo.

„Mes stengiamės matyti bendrą miesto vaizdą: būsimas investicijas, projektus, suinteresuotus asmenis ir pan. Siekiame sukaupti kuo daugiau žinių ir jas perduoti tiems, kuriems būtų naudingos. Kitaip tariant, matome trūkstamas, esamas ir potencialias jungtis tarp skirtingų sričių atstovų, todėl dialogas – mūsų agentūros veiklos šerdis“, – sako M. Miniotaitė.

Galima drąsiai sakyti, kad kilus klausimų, susijusių su gyvenimu ar veikla Panevėžyje, agentūroje galite rasti reikalingų atsakymų ar išgirsti reikšmingų rekomendacijų. „Panevėžys NOW“ durys atviros kiekvienam, čia laukiamos įvairios idėjos. Net jei šiuo metu įgyvendinti nepavyktų, kiekvieną išgirstą sumanymą komanda išsaugo idėjų dėžutėje. Darbuotojai tiki, kad kiekviena yra svarbi ir laukia savo laiko būti išpildyta.

Apie Panevėžio potencialą ir malonumą čia gyventi dalijasi ne tik M. Miniotaitė, bet ir kiti komandos nariai. Daugelis patirties sėmėsi ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose, ir užsienyje. Taigi kas motyvuoja šiuos žmones įsikurti, dirbti Panevėžiui ir išpildyti idėjas, kad jos taptų realybe?

Kuo gyvena verslo aplinkos gerinimo komanda?

Verslo aplinkos gerinimo komandą agentūroje sudaro 3 kolegos: verslo aplinkos projektų vadovė Jūratė Raukštienė, inovacijų projektų vadovas Tadas Čeponis ir talentų projektų vadovė Rūta Sakalauskienė.  Komanda atsakinga už iniciatyvas, kurios padėtų investuotojui priimti sprendimą kurti verslą Panevėžyje, stiprėti diegiant inovacijas gamybos sektoriui ir palengvintų įmonių integraciją tiek į vietinę, tiek ir tarptautinę rinkas, spręstų žmogiškųjų išteklių pasiūlos klausimus.

„Beveik nuo pat agentūros įkūrimo šioje komandoje dirbo trys žmonės. Įgyvendinant vis naujus projektus ir iniciatyvas, per laiką, išsigryninome, kad svarbu turėti už skirtingas verslo aplinkos gerinimo sritis atsakingus asmenis. Taip prie mūsų komandos prisijungė gamybos sektoriuje patirtį kaupęs inovacijų projektų vadovas Tadas ir verslo bei meno projektų srityje dirbusi talentų projektų vadovė Rūta. Nors susipažinti su gausia informacija apie miestą reikia laiko, jų aktyvumas ir iniciatyvumas padėjo greitai įsilieti į komandą“, – pokyčiais ir naujais kolegomis džiaugiasi trejus metus agentūroje dirbanti,  verslo konsultavimo,  profesinio mokymo bei projektų įgyvendinimo patirtį agentūroje pritaikiusi J. Raukštienė.

Daugelis „Panevėžys NOW“ komandos narių baigę mokyklą ir pasirinkę studijas kituose miestuose ketino ten ir likti. Tačiau paskatinti noro būti arčiau šeimos ir siūlomo patogesnio gyvenimo jaunoms šeimoms, įžvelgiamų galimybių sparčiai besikeičiančiame mieste, grįžo gyventi į Panevėžį.

„Atradę gyvenimo Panevėžyje privalumų, norime padėti pamatyti juos ir kitiems – investuotojams, verslo plėtra susidomėjusiems verslininkams, studijų ieškantiems absolventams, svarstantiems grįžti iš svetur specialistams, didesniuose šalies miestuose išsibarsčiusiems panevėžiečiams ir kitų regionų gyventojams“, – įkvėpimu gyventi prie Nevėžio dalijasi J. Raukštienė.

Kas motyvuoja turizmo skatinimo komandos darbuotojus?

Jų kasdienybė sukasi aplink kuriamą turistų patirtį Panevėžio mieste. 10 skirtingų iniciatyvų – tiek kūrybiškų užduočių kasmet žongliruoja turizmo projektų vadovė Vilanda Reikalienė ir turizmo specialistė Agnė Petrauskaitė. Motyvaciją dirbti išlaiko nenuobodi kasdienybė – siekis gerinti Panevėžio įvaizdį ir sukurti mieste išskirtinių turistų traukos taškų.

„Norime vietiniams gyventojams ir miesto svečiams parodyti, kad Panevėžyje yra ką atrasti ir pažinti. Agnė darnaus turizmo idėjomis susidomėjo dar studijuodama Danijoje, o dabar realiu jų įgyvendinimu Panevėžyje rūpinasi beveik metus. Puikiai perpratusi miesto turizmo klausimus dalyvauja projektinėse veiklose ir išdidžiai miestui atstovauja įvairiuose renginiuose. Nors aš turizmo plėtros vairą laikau jau trečius metus, motyvaciją tebejaučiu labai didelę. Matyt, todėl, kad matau veiklos rezultatus“, – dalijasi V. Reikalienė.

Anot specialisčių, prieš kelerius metus Panevėžys retai patekdavo į keliautojų žemėlapius, o dabar turistai pamažu atranda miestą. Inicijuota pramoninio turizmo kryptis ir turtingas miesto kultūrinis gyvenimas traukia smalsius, naujų potyrių ieškančius keliautojus. Negana to, komanda su partneriais siekia sukurti kuo įdomesnių patirčių, todėl nuolat ieško netikėtų kultūros ir pramonės jungčių. Pasirinktų krypčių sėkmę liudija ir nacionaliniai įvertinimai. 2021 m. Panevėžys buvo nominuotas sėkmingiausia turizmo traukos vietove – ypatingo turistų dėmesio sulaukė drauge su partneriais organizuota ekskursija po „Ekrano“ gamyklą, urbanistinio meno freskų lauko galerija ir unikali paroda „Aukštaitijos vandenų“ požeminiame vandens rezervuare.

Kolegės pripažįsta, kad agentūros darbuotojai glaudžiai bendradarbiauja – vieni kitus palaiko, rengia bendrus pasitarimus ir drauge sprendžia reikšmingus klausimus. Tokiais atvejais į susitikimus atvyksta ir administracinius agentūros klausimus sprendžiančios kolegės: projektų administratorė Rita Preidienė ir buhalterė Renata Valčiukienė, kurios darbuotojams padeda nepasiklysti biurokratiniuose labirintuose.

Kaip kūrybiškumo nepritrūksta įvaizdžio gerinimo ir žinomumo didinimo komandai?

Patrauklaus Panevėžio įvaizdžio formavimu rūpinasi 3 kolegės: projektų vadovės Kamilė Niunevaitė ir Greta Buziliauskienė, rinkodaros ir komunikacijos specialistė Indrė Markevičiūtė.

 „Labai artimai dirbame su kitomis agentūros komandomis, padedame jų kuruojamoms iniciatyvoms išvysti dienos šviesą. Kasdiene mūsų komunikacija socialiniuose tinkluose, interneto svetainėje, žiniasklaidoje rūpinasi rinkodaros ir komunikacijos specialistė Indrė. Drauge su rinkodaros projektų vadove Greta imamės skirtingų iniciatyvų, reprezentuojančių miestą: įgyvendiname rinkodaros kampanijas, kuriame leidinius, filmukus apie miestą, nuolat bendradarbiaujame su žiniasklaida ir partneriais ieškodami naujų komunikacijos kanalų, kuriais galėtume atskleisti miesto pranašumus ir potencialą“, – supažindina K. Niunevaitė, ne vienus metus profesines žinias kaupusi Jungtinėje Karalystėje.

Šiems darbams reikia nemažai kūrybiškumo, todėl komanda idėjų semiasi tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Ji sako, jog ambicijas kilsteli siekis, kad Panevėžys būtų tarp geriausiųjų ir džiaugiasi, kai pastangos bei įdirbis atneša vis geresnių rezultatų. Šiemet drauge su Panevėžio švietimo centru „Panevėžys NOW“ sulaukė tarptautinio įvertinimo „Emerging Europe“ apdovanojimuose. Trejus metus įgyvendinama iniciatyva „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ – tarp trijų pretendentų laimėti nominaciją „Metų tvaraus gyvenimo būdo iniciatyvos“. Be to, „Financial Times“ paskelbtuose reitinguose Panevėžys yra net trijuose perspektyviausių Europos miestų dešimtukuose.

Agentūros darbuotojų manymu, Panevėžys yra toks, kokie yra ir jį kuriantys žmonės, todėl smagu, kad kasmet vis daugiau jaunų, veržlių specialistų atvyksta ar sugrįžta čia gyventi.

Trečiojo gimtadienio proga – drąsinimas ir kvietimas atvykti

M. Miniotaitė sako, kad tik susibūrus nuo idėjų buvo sunku užmigti, o paskui paaiškėjo, kad viskas vystosi pamažu, tad svarbiausia – išlaikyti nuoseklią veiklos kryptį ir viziją. Laikantis šios strategijos, pamažu ryškėja rezultatai: vis daugiau miesto įmonių atveria duris švietimo ir mokslo įstaigomis, įsitraukiama į agentūros organizuojamas verslo aplinkos ir įvaizdžio gerinimo, turizmo skatinimo iniciatyvas, pamažu išmokstama ieškoti stiprybių. Todėl vienas iš didžiausių šio gimtadienio tikslų – toliau skatinti bendruomenes susipažinti, bendrauti ir burtis bendriems tikslams.

„Agentūroje – dvylika porų rankų ir jų nepakanka miestui plėsti. Todėl kviečiame kreiptis ir pasidalyti idėjomis, kompetencijomis, patirtimi ir toliau būti miesto kūrėjais ir ambasadoriais. Viskas, ką darome ir apie ką galvojame, gali pasitarnauti ne tik miestui ir jo augimui, bet ir kiekvieno svajonių įgyvendinimui“, – kviečia bendrauti „Panevėžys NOW“ direktorė M. Miniotaitė.

Panevėžio plėtros agentūra gimtadienį mini birželio 2 d. ir skelbia ne tik atvirų durų dieną, bet ir antrus metus iš eilės tądien organizuoja bendradarbiavimo iniciatyvų apdovanojimus. Jais siekia pastebėti, drauge pasidžiaugti ir paskleisti žinią apie besijungiantį miestą. Taigi užsukti, susipažinti ir pabendrauti kviečiami visi, kuriems rūpi mūsų miestas Panevėžys.