Naujienos

Panevėžys švenčia inžineriją

2023 03 15


Miesto įmonės ir įstaigos jungiasi prie Pasaulinės inžinerijos dienos ir visą kovo mėnesį kviečia dalyvauti renginiuose, susipažinti su inžinerijos, technologijų svarba, naujausiomis tendencijomis, pažinti inžinieriaus profesiją ir karjeros galimybes.

„PANEVĖŽYS ŠVENČIA INŽINERIJĄ“ RENGINIŲ PROGRAMA:

Kovo 6 d. Seminaras apie suvirinimo technologijų naujoves ir naujausias darbų saugos priemones. Renginys skirtas Panevėžio mokymo centro suvirintojo profesijos mokiniams ir mokytojams.

Organizatoriai: UAB „Arginta Engineering“, UAB „3M Lietuva“, UAB „Serpantinas“.

Kovo 16 d. 14 val. „Inžinieriaus profesija: dabartis, ateitis ir iššūkiai“ – diskusija miesto karjeros specialistams ir fizikos mokytojams. Renginio dalyvių laukia ekskursija įmonėje „HARJU ELEKTER“. Registracija vyksta el. paštu tania.paskeviciene@uzt.lt.
Organizatoriai: Panevėžio regioninis karjeros centras ir UAB „HARJU ELEKTER“.

Kovo 21–23 d. 16–18 val. „Kam tas STEAM-as?!“. Veikla mokinių tėvams Panevėžio regioniniame STEAM centre. Registracija vyksta telefonu +370 687 58243 arba el. paštu zebrytei@gmail.com

Kovo 27 d. 8.30–15.00 val. „Nuo idėjos iki startuolio“. Veiklos STEAM centro laboratorijose, idėjų generavimas ir aptarimas, susitikimas su verslo atstovais.

Renginyje 7–12 klasių mokiniai turės galimybę atlikti užduotis skirtingose laboratorijose: Fizikos ir inžinerijos laboratorijoje susipažins su gamyba, liejimo formų darymu. Biologijos ir chemijos – gamins rankų darbo muilą. Robotikos ir informacinių technologijų laboratorijoje kurs pagaminto produkto sertifikatą. Dirbtinio intelekto galimybių pritaikymo laboratorijoje vyks atviros prekės rinkodaros dirbtuvės – dalyviai išbandys programos „Sales Pitch“ žingsnius. Baigę darbus mokiniais pasidalins įgyta patirtimi, parengs verslo idėjos projektą ir jį pristatys praktinėse veiklose nedalyvavusiems renginio dalyviams.

Mokinių laukia vaizdo žaidimas naudojant „Kahoot“ programą. Taip pat susitikimas-diskusija su verslo atstovais: Alvydu Andrijausku, TPA – TECHNOLOGINIŲ PROCESŲ AUTOMATIKA direktoriumi, Laura Kaziukoniene, šaltyje džiovintus užkandžius ir prieskonius gaminančios įmonės SUPER GARDEN įkūrėja; Monika Miniotaite, Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ direktore.

Kovo 28 d. 14–16 val. pažintis su naujausiomis suvirinimo technologijomis – ESAB suvirinimo demobus (demonstracinio autobuso) vizitas Panevėžyje, Smėlynės g. 112.

Balandžio 6 d. Atvirų durų diena Panevėžio kolegijoje. Susipažinkite su inžinerijos studijomis, apsilankykite laboratorijose ar dalyvaukite kitose veiklose. Daugiau informacijos apie renginį ir registracija: bit.ly/3TYgppu

Panevėžio švietimo centras su partneriais: Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriumi, VšĮ Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“ ir Panevėžio regioniniu karjeros centru – organizuoja mokinių konkursą, kurio tikslas – sukurti ir išrinkti inžinerijos savaitės / mėnesio pavadinimą ir simbolį.

Iki balandžio 6 d. galite atiduoti balsą už labiausiai patikusį simbolį ir pavadinimą: bit.ly/3G21jt3

Informacija nuolat pildoma.