Naujienos

Pirmą kartą Panevėžyje bus įvertintos geriausios bendradarbiavimo iniciatyvos

2022 07 05


Panevėžio plėtros agentūra skelbia naujos iniciatyvos pradžią – Panevėžio miesto Bendradarbiavimo iniciatyvų apdovanojimus. Drauge su miesto bendruomene  norima pastebėti, pasidžiaugti ir paskleisti žinią apie bendras, skirtingas organizacijas apjungusias veiklas, prisidėjusias prie miesto vystymosi.

„Pastebime, kad sparčiai ryškėja viena tendencija – Panevėžyje kuriasi vis daugiau skirtingas patirtis vienijančių bendradarbiavimo iniciatyvų, kurias mes vadiname vienu žodžiu – jungtimis. Jos stiprina miestą, daro jį atsparesnį netikėtiems įvykiams, patrauklesnį gyventojams ir investuotojams, – sako Panevėžio plėtros agentūros direktorė Monika Miniotaitė.  – Norime, kad tokių iniciatyvų būtų kuo daugiau,  juolab kad ir naujoji miesto plėtros vizija yra būtent apie produktyvias jungtis tarp skirtingų bendruomenių, kurios tampa tvirtu pagrindu pažangiam ir patraukliam gyventi, mokytis, dirbti, investuoti ar keliauti miestui. Manome, kad geri pavyzdžiai yra užkrečiami, todėl svarbu apie juos pasakoti kuo garsiau. Labai kviečiame panevėžiečius padėti mums tą padaryti siūlant kandidatus apdovanojimams.“

Laukia penkios skirtingos nominacijos

Nominuoti skirtingus sektorius apjungusias bendradarbiavimo iniciatyvas kviečiamos verslo įmonės, viešojo sektoriaus įstaigos, nevyriausybinės organizacijos ir netgi pavieniai asmenys.

Iš panevėžiečių pasiūlytų iniciatyvų numatoma išrinkti ir apdovanoti net penkis laimėtojus šiose kategorijose:
 

Bendradarbiavimas ugdant ateities talentus;
Bendradarbiavimas plečiant žmogiškųjų išteklių potencialą;
Bendradarbiavimas gerinant verslo aplinką;
Bendradarbiavimas didinant miesto patrauklumą gyventi ir keliauti;
Bendradarbiaujančio miesto balsas
Teikti siūlymus bendradarbiavimo iniciatyvų nominacijoms galima užpildžius trumpą el. formą. Paraiškų laukiama iki 2022 m. rugpjūčio 1 d.

Miesto pagrindas – glaudūs ryšiai

Iniciatyvą koordinuojanti Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos projektų vadovė Jūratė Raukštienė pasakoja, kad nemažai miestui svarbių bendradarbiavimo iniciatyvų, apjungiančių skirtingus sektorius, pavyko atrasti rengiant 2021 metų Panevėžio verslo aplinkos apžvalgą.

„Bendradarbiavimo iniciatyvos arba, paprasčiau tariant, jungtys gali būti labai įvairios. Panevėžio miesto savivaldybės ir Panevėžio laisvosios ekonominės zonos bendradarbiavimas atliepiant investuotojų poreikius yra vienas tokių pavyzdžių. Gausu ir verslo bei švietimo bendradarbiavimo iniciatyvų: įmonės „HARJU ELEKTER“ įkurta mokymų akademija, įmonės „TPA“ iniciatyva Panevėžio regioniniame STEAM centre įrengti mokomieji stendai arba su UAB „Roquette Amilina“ pagalba sukurtas hidroponinis šiltnamis moksleivių ugdymo kokybei gerinti. Didžiausią Lietuvoje galeriją po atviru dangumi „Ekrano“ gamyklos teritorijoje pavyko atverti todėl, kad jėgas suvienijo miesto menininkai ir verslo bendruomenė,“ – teigia J. Raukštienė. – „Neabejojame, kad su aktyvios miesto bendruomenės pagalba atrasime daug daugiau 2021 metais vykusių bendradarbiavimo iniciatyvų, turėsime progą žinią apie jas paskleisti plačiau ir įkvėpti kitus.“

Komisijoje – ir ekspertai, ir miesto bendruomenė

Išrinkti nominacijų laimėtojus padės specialiai suformuota vertinimo komisija. Komisiją sudarys Panevėžyje gyvenantys arba kitų sąsajų su miestu turintys verslo aplinkos, švietimo ir mokslo, nevyriausybinio sektoriaus, komunikacijos ir rinkodaros bei inovacijų sričių ekspertai.  Aiškiam ir vieningam iniciatyvų vertinimui paskelbti ir vertinimo kriterijai, kuriais vadovausis komisijos nariai.

„Į apdovanojimų iniciatyvų vertinimą norime įtraukti ir visą miesto bendruomenę, todėl esame numatę Bendradarbiaujančio miesto balsą laimėjimą. Surinkę visas į apdovanojimus pretenduojančiais iniciatyvas jas paviešinsime mūsų agentūros interneto svetainėje ir „Facebook“ paskyroje bei pakviesime miestiečius balsuoti už, jų nuomone, reikšmingiausiai prie miesto vystymosi prisidėjusią iniciatyvą“, – kalbėjo J. Raukštienė.

Vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje Panevėžyje vyksta ne vienas miesto bendruomenę suburiantis renginys – tai ir „Susitikime penktadienį“ ciklas, ir miesto šventė,  taigi simboliškai bendradarbiavimo inciatyvų nugalėtojus planuojama paskelbti vieno iš jų metu.

Pagrindinę informaciją, nuostatus ir nuorodą iniciatyvų nominavimui rasite čia.

Papildomą informaciją teikia Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos projektų vadovė Jūratė Raukštienė, +370 616 56028, jurate@panevezysnow.lt.

Apdovanojimai organizuojami įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą verslo plėtros sąlygų gerinimo projektą „Sujungti Panevėžį: bendradarbiavimo stiprinimas gerinant Panevėžio verslo aplinką“.

Informacija: jp.lt