Naujienos

Pramonės revoliucija – tarp mitų ir tikrovės

2020 08 19


VšĮ Panevėžio plėtros agentūros vadovė V. Narkevičienė sako nė neabejojanti dėl savo miesto, žengiančio ketvirtosios pramonės revoliucijos keliu, perspektyvos.

„Tikiu Panevėžiu ir noriu kurti šiam miestui. Džiaugiuosi, kad juo tiki ir kolegos iš kitų miestų, patirtimis dalijasi Panevėžio kultūros ir verslo atstovai, svarbi Pramonė 4.0 patarėjų tarybos veikla ir bendradarbiavimas.“

Panevėžys aiškiai įvardija siekiantis įtvirtinti strateginę Pramonės 4.0 kryptį, tapti mokslo, inovacijų, technologijų ir pramonės centru, pritraukti talentus dirbti miestui. Kas, jūsų nuomone, gali padėti miestui pagreitinti procesus? 

Panevėžio plėtros agentūros įsteigimas, „RoboLabas“, STEAM centro kūrimas yra svarbūs žingsniai siekiant įtvirtinti strateginę Pramonės 4.0 kryptį Panevėžio mieste, rajone ir regione. Glaudus bendradarbiavimas su miesto, rajono ir regiono savivaldybėmis, jau įsteigtomis agentūromis kituose miestuose, švietimo ir verslo atstovais, tokiais partneriais kaip „Investuok Lietuvoje“, Lietuvos inovacijų centras, MTEP, „Global Lithuanian Leaders“, „Work in Lithuania“, „ChangeMakersOn“ ir kitais pagreitins šiuos procesus.

Kaip manote, kaip technologijos keičia mus, žmones, ir kuo jos mums pravers ateityje? 

Žinoma, technologijos labai palengvina gyvenimą, bet tuo pačiu ir keičia daugelį dalykų. Pasaulinė COVID-19 pandemija ir jos padariniai technologine prasme tapo atspirtimi verslui ir kitoms institucijoms keisti ir tobulinti darbo procesus juos perkeliant į skaitmeninį interneto pasaulį. Karantino metu duris atvėrę virtualūs muziejai ir turai po lankytinus objektus suteikė galimybę keliauti virtualiai ir pamatyti įspūdingiausius pasaulio kūrinius, išgirsti populiariausius muzikinius šedevrus, aplankyti didžiausius pasaulio muziejus ir galerijas. Tačiau visuomet yra kita šių technologijų pusė – ji didina visuomenės atskirtį ir turi reikšmės žmonių santykiams, bendravimui.

Kviečiame skaityti visą straipsnį >>>