Naujienos

Šią vasarą Panevėžio miesto erdves papuoš trys fontanai

2022 05 02


Šiemet šiltuoju sezonu viešąsias miesto erdves puoš trys fontanai – Kultūros ir poilsio parke, Laisvės aikštėje ir Senvagėje. Planuojama, kad centrinėje miesto dalyje naujasis fontanas veiks nuo 8 iki 22 val.

Paruošė fontaną vasarai

Laisvėje aikštėje fontanas ištryško balandžio 27 dieną ir, kaip ir pernai, panevėžiečius džiugins ne tik vandens purslais, bet taip pat suspindės ir margaspalvėmis šviesomis.

Centrinėje miesto aikštėje esantį fontaną po žiemos patikrino bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ specialistai. Įįmonės inžinierius energetikas Linas Kiela teigė, kad didelių pažeidimų fontane nenustatė – fontanas buvo paruoštas šiltajam sezonui.

„Fontanas veiks taip pat, kaip veikė pernai. Kadangi fontanas turi centrinį išmanųjį purkštuką, jis išgauna kelias vandens sroves formas ir aukščius. Vakare įsijungs apšvietimo sistema sudaryta iš 25 vienetų purkštukų su LED spalvotu pašvietimu. Purkštukų srovės trykš vertikalia srove, kuri bus kintanti. Fontano purkštukų aukštis, esant vėjuotam orui, bus automatiškai mažinamas, siekiant kuo mažesnio vandens taškymosi, o esant stipriam vėjui, fontano vandens srovės bus visai išjungiamos“, – aiškino įmonės inžinierius energetikas L. Kiela.

Paleidimą atidėjo

Bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ atstovas teigė, kad fontanas Kultūros ir poilsio parke dar neįjungtas.

„Jo paleidimas atidėtas dėl techninių nesklandumų. Paleidimą planuojame, bet dar negaliu pasakyti tikslios datos, kada fontanas pradės veikti“, – paaiškino L. Kiela.

Plaukiojantis fontanas – už dviejų savaičių

Pernai, švenčiant 518-ąjį Panevėžio gimtadienį, panevėžiečiai ir miesto svečiai turėjo unikalią galimybę pirmą kartą pamatyti Lietuvoje analogų neturinčio plaukiojančio, muzikinio šviesų ir projekcijų fontano pasirodymą.

Kompleksiškai tvarkomos Senvagės projekto vadovas Marius Garbauskas naujienų portalui JP teigė, kad plaukiojantis fontanas džiugins ir šiais metais.

„Fontanas veikti pradės gegužės 15 dieną. Plaukiojantis fontanas atėjusiuosius pasigrožėti stebins suprogramuotu vaizdu, dinamiškai veiks fontano srovės, gros muzika, keisis povandeninis srovių apšvietimas. Šis net 36 metrų ilgio, beveik 18 metrų aukščio plaukiojantis, sinchronizuotas, muzikinis šviesų ir projekcijų fontanas yra pats didžiausias, naujausias, efektyviausias ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Be to, pačio fontano veikimo procesas pagrįstas ir ekologija – jis naudoja Senvagės vandenį, kur srovės prisotina vandenį deguonimi, o tai turi įtakos eutrofikacijos dumblėjimo proceso mažinimui“, – kalbėjo M. Garbauskas.

Informacija: jp.lt