Bendradarbiaujančio miesto balsas

Džiaugiamės galėdami Jums pristatyti 20 praėjusiais metais įgyvendintų iniciatyvų sujungusių Panevėžį. Šios miesto privataus, viešojo bei NVO sektorių pateiktos bendradarbiavimo iniciatyvos pretenduoja tapti „#PanevėžysJungiasi“ apdovanojimų, nominacijos „Bendradarbiaujančio miesto balsas“ laimėtoju, kurį išrinksite Jūs, panevėžiečiai.

Susipažinkite su skirtingas patirtis vienijusiomis iniciatyvomis, skirkite savo balsą ir nuspręskite kuriai iš jų atiteks „Bendradarbiaujančio miesto balso“ apdovanojimas.

Balsuoti galite iki gegužės 31 d. 00.00 val. – atiduoti balsą galite čia.

„Bendradarbiaujančio miesto balso“ nugalėtojas bus paskelbtas birželio 2 d. „#PanevėžysJungiasi“ apdovanojimų metu, drauge su kitų nominacijų – metų švietimo, mokslo bendradarbiavimo jungčių kūrėjo (-ų), verslo bendradarbiavimo jungčių kūrėjo (-ų), bendradarbiavimo jungčių, didinančių miesto žinomumą, kūrėjo (-ų) ir bendradarbiavimo ambasadoriaus (-ių)) laimėtojais, kuriuos vertinimo komisija. 

1. PANEVĖŽIO KOLEGIJOS IR AB „IGNITIS GRUPĖ“ BENDRADARBIAVIMAS

Pagrindinis šių įstaigų bendradarbiavimo tikslas – skatinti elektros inžinerijos ir energijos inžinerijos studijų programų patrauklumą bei populiarumą.  Du Panevėžio kolegijos pirmojo kurso Elektros ir automatikos įrenginių studijų programos studentai vieni pirmųjų Lietuvoje gavo AB „Ignitis grupė“ įsteigtas pinigines skatinamąsias stipendijas. Įmonės parama aukštajai mokyklai neapsiriboja vien stipendijų skyrimu – studijų kokybei ir studentų praktiniams gebėjimams tobulinti skirti susitikimai su įmonės atstovais, studentai kviečiami „pasimatuoti profesiją“ įmonės padaliniuose pagal konkrečias pareigybes.  

2. PANEVĖŽIO KOLEGIJOS IR UAB „JUTRIX“ BENDRADARBIAVIMAS 

Panevėžio kolegijos mokslininkai, vadovaujami dr. Evaldo Sapeliausko, sukūrė srieginių paviršių kokybės kontrolės metodą, panaudojant vaizdų atpažinimo įrangą. Metodo kūrimui ir jo pritaikymui praktiniam naudojimui itin svarbus bendradarbiavimas su miesto verslo įmonėmis. Į šį procesą aktyviai įsitraukė UAB „Jutrix“ – metalo apdirbimo paslaugų įmonė, kuri specializuojasi aukštos kokybės štampuotų, lenktų, gilaus tempimo detalių gamyboje.  

Įmonė suteikė puikias sąlygas studentams išsamiai susipažinti su štampuotų detalių gamybos procesu, štampų projektavimu ir įmonės kokybės užtikrinimo sistema. Vertintos sukurto naujojo metodo panaudojimo galimybės gamybos procese, štampuotų detalių sriegių bei skylių kokybės kontrolėje. Bendradarbiavimo su Panevėžio kolegija iniciatyva ne tik prisidėjo prie tiesioginio studentų gebėjimų tobulinimo, tačiau ir užtikrino galimybę įmonei, nestabdant gamybos proceso, įvertinti, kaip šis naujas kontrolės kokybės metodas gali būti taikomas ir naudojamas praktikoje.  

Šiuo metu numatytas ir tolimesnis UAB „Jutrix“ bei Panevėžio kolegijos bendradarbiavimas sprendžiant gamybos automatizavimo, kokybės kontrolės iššūkius. 

3. PANEVĖŽIO MOKYMO CENTRO IR UAB „DAW LIETUVA“ BENDRADARBIAVIMAS

Panevėžio mokymo centro Statybos sektorinis praktinio mokymo centras jau keletą metų intensyviai bendradarbiauja su UAB „DAW Lietuva“ Panevėžio regiono atstovais ir drauge organizuoja įvairius mokymus Panevėžio regiono profesinių mokymo įstaigų statybos srities profesijos mokytojams, mokiniams ir verslo atstovams. UAB „DAW Lietuva“, atstovaujanti žinomą prekės ženklą „Caparol“, taip pat nuolat konsultuoja mokytojus, skiria įvairią paramą statybinėmis medžiagomis, kurios naudojamos praktinių mokymų metu.  

4.  „UNCOMMON.LT“, PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS, PANEVĖŽIO ATVIRO JAUNIMO CENTRO IR PANEVĖŽIO MIESTO ALUMNŲ BENDRADARBIAVIMAS

2021 m. steigiamasis „Uncommon.lt“ partneris Kazickų Šeimos Fondas parėmė Peter Kazickas sumanytos informacinių technologijų įgūdžių programos įkūrimą Panevėžyje, taip siekiant sukurti daugiau galimybių regiono jaunimui žengti pirmuosius žingsnius į šios srities darbo rinką.  

2022 m. pavasarį pirmoji „Uncommon.lt“ jaunuolių komanda, bendradarbiaudama su Panevėžio miesto savivaldybe ir Panevėžio Atviru jaunimo centru, pradėjo savo šešių mėnesių edukacijos kelionę, kurios metu mokėsi skaitmeninių produktų dizaino, programavimo, SEO ir praktinio žinių panaudojimo. Tobulinti savo žinias jaunuoliams padėjo ir Panevėžio miesto alumnai, dirbantys informacinių technologijų srityje tokiose įmonėse, kaip „Vinted“, „Nasdaq“, „Oracle“ bei kt.  

Programos įgyvendinimo metu dalyviai neatlygintinai sukūrė keturias internetines svetaines Panevėžio miesto bei rajono nevyriausybinėms organizacijoms. 

5. PANEVĖŽIO ŠVIETIMO CENTRO PADALINIŲ – PANEVĖŽIO REGIONINIO STEAM ATVIROS PRIEIGOS CENTRO BEI PRC „ROBOLABAS“, IR HARJU ELEKTER, UAB BENDRADARBIAVIMAS

Užsimezgęs Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centro ir Panevėžyje veikiančios HARJU ELEKTER, UAB gaminančios unikalias elektrotechnines sistemas laivams ir pramonei, bendradarbiavimas atveria dar daugiau įvairių galimybių Panevėžio moksleiviams tobulinti praktines žinias bei pažinti inžinerines profesijas.  

Nuo 2022 m. mokslo metų pradžios STEAM atviros prieigos centras glaudžiai bendradarbiauja su įmonės mokymų akademija – kartą per mėnesį fizikos ir inžinerijos metodininko Algirdo Veversio inžinerinio būrelio mokiniai vyksta į HARJU ELEKTER, UAB kur drauge su įmonės lektoriumi Pranu Skomskiu mokymų akademijoje semiasi žinių ir praktikos, skirtos darbuotis elektros inžinerijoje.  Įmonė ne tik prisideda prie praktinių STEAM atviros prieigos centro mokinių inžinerijos įgūdžių stiprinimo, bet ir palaiko kitas Panevėžio švietimo centro padalinio veiklas: kasmet remia tarptautines „RoboLabo“ robotikos varžybas, robotikos centro erdvėje Fablab yra įrengusi darbo vietą mokiniams su litavimo įranga.  

6. PANEVĖŽIO ŠVIETIMO CENTRO PADALINIŲ – PANEVĖŽIO REGIONINIO STEAM ATVIROS PRIEIGOS CENTRAS BEI PRC „ROBOLABAS“ IR UAB „TPA“ BENDRADARBIAVIMAS 

Ši bendradarbiavimo iniciatyva – puikus pavyzdys, kaip suvienijus švietimo ir verslo jėgas mokinius paskatinti tapti inovacijų kūrėjais elektrotechnikos ir automatikos srityje. Idėją drauge su Panevėžio regioniniu STEAM atviros prieigos centru įgyvendino UAB „TPA“, kurianti inovatyvius procesų automatizavimo sprendimus. Panevėžio įmonės dėka STEAM atviros prieigos centre įrengti mokomieji stendai su „SIEMENS“ valdikliais, kurie daro mokymasi įdomesniu, lavina kūrybiškumą modeliuojant konkrečias situacijas ir sprendžiant inžinerines užduotis, taip pat padeda įgyti pradinių procesų valdymo žinių.  

UAB „TPA“ vadovas Alvydas Andrijauskas teikia metodinę ir konsultacinę pagalbą Panevėžio švietimo centro padalinių pedagogams, aktyviai dalyvauja centro renginiuose vaikams bei jaunimui.

 

7. PANEVĖŽIO ŠVIETIMO CENTRO PADALINIŲ – PANEVĖŽIO REGIONINIO STEAM ATVIROS PRIEIGOS CENTRO BEI PRC „ROBOLABAS“ IR UAB „PROFIBUS“ BENDRADARBIAVIMAS

Geriau vieną kartą pamatyti nei dešimt kartų išgirsti – šį principą patvirtina Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centro bei Panevėžio robotikos centro „Robolabas“ bendradarbiavimas su elektronikos, automatikos ir pramoninių robotų diegimo bei aptarnavimo įmone UAB „PROFIBUS“. 

Įmonės pramoninių robotų ekspozicijos suteikia galimybę jauniesiems kūrėjams iš arti susipažinti su įvairia įranga, palengvinančia sudėtingą žmogaus fizinį darbą, įrangos gamybos procesais, sužinoti, kokių žinių reikia ateityje norint tapti robotų kūrėju.  

8. PANEVĖŽIO REGIONINIO KARJEROS CENTRO „KARJERAS“ IR AB „AUKŠTAITIJOS VANDENYS“ BENDRADARBIAVIMAS

2022 m. AB „Aukštaitijos vandenys“ aktyviai bendradarbiavo su Panevėžio regioniniu karjeros centru „Karjeras“, organizuojant įvairioms mokinių amžiaus grupėms pritaikytas programas. Šios programos buvo orientuotos į STEAM mokslų sričių praktinį pritaikymą bei naudą, AB „Aukštaitijos vandenys“ veiklos procesus ir darbuotojų profesijas. 

Apsilankymo įmonėje metu mokiniai susipažino su ekologijos iššūkiais, geriamojo vandens šaltiniais, vandens gavyba, vandens, tekančio iš čiaupo, savybėmis, nuotekų surinkimo ir tvarkymo problematika. Moksleiviai turėjo galimybę apsilankyti geležies iš vandens pašalinimo įrenginiuose, centrinėje dispečerinėje, vandens tyrimų laboratorijoje, požeminiame vandens rezervuare, pagrindinėje siurblinėje, taip pat galėjo nuotekų valykloje pamatyti visą nuotekų valymo ciklą.  

AB „Aukštaitijos vandenys“ 2022 m. apsilankė daugiau nei 450 miesto mokyklų moksleivių, minėtų įstaigų bendradarbiavimas tęsiamas ir toliau. 

9. PANEVĖŽIO REGIONINIO KARJEROS CENTRO „KARJERAS“ IR ŠIAULIŲ REGIONINIO VALSTYBĖS ARCHYVO PANEVĖŽIO FILIALO BENDRADARBIAVIMAS 

Panevėžyje veikiantis Šiaulių regioninio valstybės archyvo padalinys yra paruošęs edukacines programas moksleiviams, kuriose, bendradarbiaujant su Panevėžio regioniniu karjeros centru „Karjeras“, 2022 m.  dalyvavo daugiau nei 300 Panevėžio mokinių.  

Moksleiviai buvo kviečiami dalyvauti trijose skirtingose programose – „Pasimatuok profesiją!“, „Atrask ir pažink Panevėžį“ bei „Panevėžio krašto istorijos atspindžiai archyvo dokumentuose“. 

Apsilankymų archyve metu jaunieji panevėžiečiai supažindinti su archyvaro profesija, pagrindinėmis šiame darbe vartojamomis sąvokomis, archyvo istorija ir funkcijomis. Moksleiviai išbandė ir darbo archyve specifiką –  pabandė suformuoti bylą, atskyrė nuolatinio saugojimo dokumentus nuo trumpai saugomų dokumentų, užpildė bylos antraštinius ir baigiamuosius įrašus, nustatė dokumentų chronologines ribas, sugalvojo bylos pavadinimą, ją surišo. Jaunuoliai turėjo galimybę aplankyti ir saugyklas, apžiūrėti įdomiausius archyve saugomus dokumentus, aptarti dokumentų laikymo sąlygas.

10. KULTŪRINIŲ RENGINIŲ PLATFORMOS „FAZĖ“ IR ĮVAIRIŲ MENININKŲ BEI KURĖJŲ BENDRADARBIAVIMAS

„FAZĖ“ – jau trejus metus veikianti meninė platforma, skirta  kuriančiam ir kultūrą mylinčiam panevėžiečiui. Kiekvienas inicijuojamas renginys suteikia progą žiūrovui sugrįžti į miesto kultūrines erdves arba atrasti kultūrą bei kūrybiškumą ten, kur įprastai nerastum. Tokie renginiai kaip slemas (performatyvios poezijos varžytuvės), Juodraštis (eksperimentiniai skaitymai be taisyklių), Arbata su menininku, kūrybinių dirbtuvių savaitė, parodų atidarymai gimsta iš noro bendradarbiauti ir plėsti kultūrinį suvokimą mieste. Prie „FAZĖs“ kuriamų fenomenų jau yra prisijungusios įstaigos: rezidencija „Artihost“, Panevėžio teatras „Menas“, G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka, Panevėžio Atvira Jaunimo erdvė, Panevėžio Atviras Jaunimo Centras, J. Miltinio dramos teatras, kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“, Aukštaitijos Siaurasis Geležinkelis ir kt. Platformos renginiai prieinami visiems, yra nemokami ir visados pritraukia žmonių iš aplinkinių Lietuvos miestų. 

11. „IŠKROVOS FEST“ IR MENO KŪRĖJŲ IŠ LIETUVOS IR UŽSIENIO BENDRADARBIAVIMAS

„Iškrovos Fest“ – netradicinė platforma, bendradarbiavimui apjungianti įvairius alternatyvios muzikos ir meno kūrėjus iš Lietuvos bei užsienio.   2022 m. organizuotas festivalis buvo jau 7-tasis, truko net savaitę ir pasiūlė dalyviams unikalių meno sintezės patirčių. Kasmet dalyvių ir jame apsilankiusiųjų skaičiumi augantis „Iškrovos Fest“ suteikia galimybę Panevėžio miesto gyventojams susipažinti su profesionaliais kūrėjais ir atlikėjais iš visos Lietuvos, o miesto svečiams pažinti Panevėžio meno bei kultūros atstovus.  

„Iškrovos“ yra vienintelis tokio pobūdžio ir masto renginys Panevėžyje, pritraukiantis daugybę miesto gyventojų ir svečių. Atgijusioje pramoninėje buvusios gamyklos teritorijoje festivalio dalyviams užtikrinama unikali tarpdisciplininė patirtis, supažindinanti su miesto industrijos istorija, kultūra ir muzika.   

12. KŪRYBIŠKUMO CENTRO „PRAGIEDRULIAI“ IR AB „PANEVĖŽIO ENERGIJA“, UAB „PANEVĖŽIO AUTOBUSŲ PARKAS“ BEI AB „PANEVĖŽIO SPECIALUS AUTOTRANSPORTAS“ BENDRADARBIAVIMAS

Pramonės miestu tituluojamame Panevėžyje vis daugiau menininkų realizuoja savo kūrybą neįprastose ir netikėtose erdvėse. 2022 m. naujai besikuriantis kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“ pakvietė meninę veiklą performanso, dailės, dizaino, fotografijos, literatūros, cirko, tarpdisciplininio meno, muzikos, šokio, kino ar kitų vizualiųjų ir scenos menų srityse vykdančius kūrėjus siūlyti idėjas, atliepiančias tvarumo temą. 

Iš gautų idėjų atrinkti trys rezidentai savo meninius projektus atliko Panevėžio įmonių erdvėse. AB „Panevėžio energija“ nebenaudojama garo katilinė tapo menui paklūstančia erdve, kuomet trys kūrėjos – Algina Bedulskė, Ana Filipovič bei Agnė Muralytė bendradarbiaudamos su šia įmone pristatė tarpdisciplininį judesio performansą „1.5”. Kūrėjas Paulius Šaparnis, bendradarbiaudamas su UAB „Panevėžio autobusų parkas“, miestiečius pakvietė išbandyti savo kūrybos rezultatą – nuo prisilietimų grojantį, tvarumu spinduliuojantį ir inžinerijos gebėjimų reikalaujantį autobusą – sintezatorių. Videomenininkų Pauliaus Oficerovo ir Dino Marcinkevičiaus kūrybinėmis dirbtuvėmis trims mėnesiams virto UAB „Panevėžio specialus autotransportas“ erdvės. Menininkai pristatė trumpametražį eksperimentinį dokumentinį filmą, kuris pasitelkiant menines priemones, autentiškai atskleidė realybę, kas nutinka su atliekomis. 

„Pragiedruliai“ tapo dar viena svarbia jungtimi tarp kūrėjų ir privataus bei viešojo miesto sektorių. Tokiu būdu ne tik atkreipiamas visuomenės dėmesys į tvarumą, bet ir suteikiamos dar kokybiškesnės sąlygos menininkams kurti, tobulėti bei realizuoti savo unikalias idėjas, o bendradarbiaujančioms įmonėms kūrybiškai, efektyviai šviesti bendruomenę ir supažindinti ją su savo veikla. 

 

13. PANEVĖŽIO JAUNIMO FORUMO „PRAMUŠANT SIENAS“ IR ĮVAIRIŲ SRIČIŲ PROFESIONALŲ, ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ, VERSLO ATSTOVŲ, NVO BEI NEFORMALIŲ JAUNIMO GRUPIŲ BENDRADARBIAVIMAS

2022 m. buvo paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo bei Savanorystės metais. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka 2022 m. minėjo 100-uosius gyvavimo metus, o jos Atvira jaunimo erdvė – 10-metį. Tokią gausą progų sudėjus į modernų formatą gimė jaunimo forumo veiklos. Forumas apėmė įvairias sritis: psichologija, verslo kūrimas, pinigų įdarbinimas, stiliaus ir grožio paslaptys, meno patirtys, performatyvioji poezija slemas. Jos atskleistos  pasitelkiant jaunimo lyderius, meno terapeutus, influencerius, psichologus, mitybos, komunikacijos specialistus, karjeros konsultantus, mados žinovus. Forumo dalyviams pasiūlytos kūrybinės dirbtuvės, sėkmės istorijos, pokalbiai ir diskusijos, atsipalaidavimo erdvės ir gyva roko muzika. Vyko bestiarijų dirbtuvės su viešnia iš Islandijos rašytoja, iliustruotoja Kristina Ragna Gunarsdottir, edukacinis-praktinis užsiėmimas apie pozityvumo paieškas su psichologe Justina Buikauskiene, susitikimas su finansų mentoriumi Martynu Gedvilu ir dar daug kitų. Jaunimas dalyvavo slemo skaitymuose, keramikos, grafikos edukacinėse veiklose. Panevėžio miesto savivaldybės jaunimo reikalų taryba, bendradarbiaudama su Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, organizavo dirbtuves pažinti Panevėžį ir jo galimybes. Panevėžio jaunimo forumas – pirmas tokio tipo renginys jaunimui mieste. Vyko 40 veiklų (dirbtuvių, pasirodymų, diskusijų ir pan.), kurios truko 2 dienas.

14. KTU PANEVĖŽIO TECHNOLOGIJŲ IR VERSLO FAKULTETO IR VŠĮ AUKŠTAITIJOS KREPŠINIO MOKYKLOS BENDRADARBIAVIMAS

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ Aukštaitijos krepšinio mokykla. Šios sutarties pasirašymas tapo bendradarbiavimo įprasminimu, kuriuo abi įstaigos susitarė dėl mokslo integracijos, glaudesnio studijų ir praktikos santykio bei nuolatinės partnerystės. 

Įstaigos drauge organizavo didelio Panevėžio miesto bei rajono moksleivių susidomėjimo sulaukusį renginį „KTU Orientavimosi varžybos“. Šios varžybos buvo skirtos Tarptautinei Europos dienai bei Lietuvos ir Europos jaunimo metams paminėti. Renginio metu dalyviai turėjo atliko įvairias užduotis bei galvosūkius, turėjo surasti užuominose aprašytus objektus. Tokio pobūdžio varžybos skatina moksleivių fizinį aktyvumą, integruojant jų teorines bei praktines žinias. 

Įstaigų bendradarbiavimas atsispindi ir kituose mieste gerai žinomuose renginiuose – „KTU moksleivių dienos“, sporto festivalis „#Aktyvuoksave“. 

   

15. UŽIMTUMO TARNYBOS PANEVĖŽIO SKYRIAUS IR SOCIALINIŲ PARTNERIŲ BENDRADARBIAVIMAS

Darbo rinkai besirengiantys asmenys dažnai susiduria su viena ar keliomis užimtumą ribojančiomis kliūtimis: motyvacijos ir socialinių įgūdžių stoka, poreikiu prižiūrėti ar slaugyti šeimos narį, neįvykdytais finansiniais įsipareigojimais, nutolusia gyvenamąja vieta, žalingais įpročiais.  

Specialistai, Užimtumo tarnyboje dirbantys su darbo rinkai besirengiančiais asmenimis, vertina jų galimybes ir poreikius bei organizuoja pagalbos paslaugų teikimą drauge su socialiniais partneriais. Bendradarbiauti teikiant šias paslaugas Užimtumo tarnyba Panevėžyje subūrė įvairias organizacijas –- Panevėžio miesto savivaldybę, VšĮ „Septynios akimirkos“, Bendruomeninius šeimos namus, Panevėžio miesto Visuomenės sveikatos biurą, Socialinių paslaugų centrą, Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungą, „Neįgaliųjų žmonių centrą“, Panevėžio agentūrą „SOS“ vaikai, Respublikinio priklausomybės ligų centro Panevėžio filialą, Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio teritorinį skyrių, Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos Panevėžio skyrių, „Caritas“, Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką, Panevėžio miesto neįgaliųjų draugiją bei kt. 

Pagal kiekvieną individualų atvejį gyventojams teikiamos įvairių specialistų konsultacijos, organizuojami mokymai, seminarai.  

16. PANEVĖŽIO KRAŠTO PRAMONINKŲ ASOCIACIJOS IR PANEVĖŽIO MIESTO ŠVIETIMO IR MOKSLO ĮSTAIGŲ BENDRADARBIAVIMAS

Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos prezidentas Mantas Gudas ir valdybos nariai aktyviai bendradarbiauja su mieste veikiančiomis profesinio ir aukštojo mokymo įstaigomis, siekiant plėsti studentų profesinės praktikos galimybes, tobulinti mokymo programas.  

Motyvuojant absolventus rinktis profesinę karjerą Panevėžyje buvo organizuojami susitikimai, kuriuose pristatomi verslo įmonių poreikiai bei Panevėžio gamybos įmonių pasiekimai, jų patrauklumas, aptariamos įvairios galimybės jaunam specialistui.  

17. PANEVĖŽIO BENDRUOMENIŲ RŪMŲ IR PANEVĖŽIO RESTORANŲ BENDRADARBIAVIMAS

519-ojo Panevėžio miesto gimtadienio šventės metu Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai kvietė miesto viešojo maitinimo įstaigas į gastronominį konkursą „Čičinsko troškinys“. Projekte aktyviai dalyvavo įvairios įstaigos – restoranas „Vasaris“, viešbučio „Romantic“ restoranas „Déjà vu“, kavinės „Kafenhauz“, „Rojaus paukštė“, „Karčema Ružava“, restoranas „Čičinskas“, greito maisto restoranas „Amazonė“.  

Savaitę trukusio konkurso metu miestiečiai buvo kviečiami skanauti įvairių patiekalų, asocijuojamų su Panevėžio kraštui svarbiu XVII a. istoriniu asmeniu Vladislovu Viktorinu Sicinskiu. Konkurso apdovanojimams prizus įsteigė UAB  „Arginta Egineering“. 

Dėka šio gastronominio konkurso dalyvavusiose įstaigose padidėjo klientų srautai, o laimėtojas – restoranas „Vasaris“ drauge su konkurso sumanytoju G. Kerbedžiu dar labiau išplėtė idėją. Šiandien gastronominė-edukacinė programa „Upytės baladė“ jau beveik metus rengiama miesto svečiams ir kitiems užsakovams. Pasitelkiant bajoro Sicinskio istoriją bei jo literatūrinį personažą „Čičinską” programa supažindina su Panevėžio krašto istorijos ir kulinarijos paveldu.

18. JAUNUOLIŲ DIENOS CENTRO IR TARPTAUTINIŲ PARTNERIŲ TINKLO BENDRADARBIAVIMAS PROJEKTE „SOCIALINĖS ĮTRAUKTIES AGENTAI“

Jaunuolių dienos centras drauge su tarptautiniais partneriais vykdė projektą „Socialinės įtraukties agentai“, kurio vienas tikslų – susipažindinti su gerosios praktikos pavyzdžiais, įgalinant bei integruojant neįgaliuosius asmenis į darbo rinką.  

Tikslinės Jaunuolių dienos centro socialinių darbuotojų ir asmenų su negalia grupės vyko į skirtingas Europos sąjungos šalis ir susipažino su tose šalyse veikiančiais intelekto negalios asmenų įdarbinimo modeliais. Vizitų metu dalyviai aplankė įstaigas, veikiančias neįgaliųjų įdarbinimo srityje, diskutavo bei domėjosi jų veiklos principais.  

Tikslinės dalyvių grupės buvo sudarytos iš asmenų su intelekto negalia bei su jais dirbančių darbuotojų.  

19. UAB VIA UNICA” IR VIETOS GAMINTOJŲ, KŪRĖJŲ BEI PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS BENDRADARBIAVIMAS

UAB „Via Unica“ 2022 m. aktyviai vykdė žiedinės ekonomikos strategijos etapus, siekdama paskatinti regiono verslo įstaigas ir kitas organizacijas diegti žaliojo kurso principus. Bendradarbiaujant su ekologiškos produkcijos tiekėjais, vietiniais kūrėjais, ūkininkais, „Romantic“ viešbutyje, restorane „Déjà vu“ bei „ETNO SPA“ centre buvo diegiami ir stiprinami tvarumo principai, skatinamas vartotojų sąmoningumas, tuo pačiu į miestą pritraukiant tvarų turizmą palaikančius turistus. Savo gerąja patirtimi, susijusia su beatlieke ir žiedine ekonomika, įmonė dalijosi su viešojo ir privataus sektorių atstovais Panevėžio miesto savivaldybės organizuotame forume „Visuomenė ir Aplinka“.   

Įmonės žiedinės ekonomikos plėtojimas pastebėtas tarptautiniu lygmeniu – UAB „Via Unica“ buvo pakviesta dalyvauti Europos Komisijos organizuotoje Europos Turizmo dienoje Briuselyje. Jos metu įmonės atstovas skaitė pranešimą apie Panevėžio miesto ir UAB „Via Unica“ tvarumo strategijos įgyvendinimą viešajame bei verslo sektoriuose. Renginyje dalyvavo Europos sąjungos šalių turizmo įstaigų vadovai, atstovai.  

20. UAB „POVYDĖ“ IR GIDĖS EGLĖS LIKAITĖS, PANEVĖŽIO APSKRITIES GABRIELĖS PETKEVIČAITĖS-BITĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA, LEIDYKLOS  „AMALKERA“ BENDRADARVIAVIMAS

Visą gyvenimą besidominti savo tėvo veikla, buvusio Cukraus fabriko direktoriaus Kęstučio Likos dukra Eglė Likaitė, nusprendė, jog reikia tęsti „cukrininkų“ egzistavimą. Radusi bendramintę, panevėžietę verslininkę Miglę Gruzdenę pradėjo vystyti turimą idėją ir 2022 m. pabaigoje įkūrė ekspoziciją „Cukrininkai“. Bendradarbiaujant su Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos saugyklų fondų komanda, kuriai vadovauja Greta Kėvelaitienė bei ekspozicijos apipavidalinimą parengusia leidykla „Amalkera“, miesto gyventojams ir svečiams pateikta Panevėžio cukraus fabriko istorija – direktoriaus ir ilgamečio „cukrininko“ Kęstučio Liko asmeninė cukraus gabalėlių kolekcija. Seniausiems cukraus gabalėliams jau apie 40–50 metų, jie surinkti iš įvairių pasaulio šalių. ią ekspoziciją papildė gausi buvusių maisto pramonės darbuotojų bendruomenė iki šių dienų pasakojanti prisiminimus apie kadaise šalies pramonei didelę įtaką turėjusį pastatą ir jo veiklą.

Maisto gamyba, kaip apdirbamosios pramonės sritis, nuo seno buvo itin klestinti būtent Panevėžio regione. Tad restorano „Vasaris“ komandos planuose – mieste atidarytas maisto pramonės didingumą pabrėžiantis muziejus. 

Taip pat, pradėjus plėtoti idėją, kad mieste galėtų būti įkurtas maisto muziejus, buvo pastebėtas lankytojų poreikis daugiau sužinoti apie tam tikrus objektus, kurie jau išnykę ar panaikinta jų funkcija. Dėl šios priežasties Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekoje buvo sukurta novatoriška edukacinė programa „Dingęs pasaulis. Aukštaitija“. 

Skirkite savo balsą ir išrinkite „Bendradarbiaujiančio miesto balso“ laimėtojus čia.