Naujienos

Kokias darbo vietas Panevėžys gali pasiūlyti atvykstantiesiems?

2020 12 30


Panevėžyje įsisteigusios įmonės jau kurį laiką pastebi kvalifikuotų darbuotojų trūkumą ir žmogiškųjų išteklių stygių įvardija kaip vieną didžiausių iššūkių, siekiant sėkmingai plėsti ir vystyti verslą. Visi Lietuvos miestai skelbiasi laukiantys emigrantų, išsibarsčiusių po visus pasaulio kampelius, tačiau daugeliui jų aktualu sužinoti kokias konkrečias darbo sąlygas ir karjeros galimybes juose esančios įmonės gali pasiūlyti. Juk vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių apsisprendimą grįžti į Lietuvą – įsidarbinimo galimybės. Būtent apie laisvas darbo vietas, karjeros galimybes ir pagalbą kuriant verslą Panevėžyje buvo diskutuojama antradienį vykusiame Panevėžio plėtros agentūros organizuotame virtualiame renginyje „Panevėžys laukia! O kaip su darbais?".

Sugrįžtančiųjų laukiančios darbo vietos

Šis renginys pritraukė tiek kituose Lietuvos miestuose, tiek užsienyje gyvenančius lietuvius, kurie svarsto persikėlimo ar grįžimo į Panevėžį galimybes. Informacija apie tai, kokių darbuotojų labiausiai trūksta ir kokias karjeros galimybes naujiems savo įmonės darbuotojams suteikia, dalinosi UAB „Serpantinas" vadovas Justinas Skaržauskas, UAB „Automatikos sistemos" marketingo vadybininkė Karolina Audickienė ir UAB „Schmitz Cargobull Baltic" personalo vadovė Vitalija Mikulėnienė.

Panevėžio miesto ir regiono ekonomikoje dominuoja pramonė ir apdirbamoji gamyba, kurioje svarbią dalį užima aukštesnę pridėtinę vertę kurianti inžinerinė pramonė. Tačiau nors visų trijų įmonių atstovai sutiko, kad labiausiai joms trūksta kvalifikuotų įvairių sričių inžinierių, šios profesijos atstovai nėra vieninteliai darbuotojai, kurių sėkmingai gali įsitvirtinti Panevėžio darbo rinkoje. Įmonių durys atviros ir kitų profesijų atstovams: projektų vadovams, mechanikams, pardavimų ir tiekimo vadybininkams bei kitiems specialistams.

Įmonių atstovai dalinosi informacija apie įmonėje taikomas paskatų sistemas darbuotojams. Įmonėse suteikiamos galimybės mokytis ir tobulėti savo profesinėse srityse, siūlomi kvalifikacijos kėlimo kursai, mokymai, seminarai, pažintinės keliones, išvykos.

„Esame pasirengę investuoti į žmogų, duoti galimybę išmokti ir tobulėti profesinėje srityje. Mums nėra svarbiausia įdarbinti didelę patirtį turinčius inžinierius. Esame atviri darbui su motyvuotu jaunimu, kuris nori tobulėti, gilinti žinias ir augti kartu su įmone," – sakė UAB „Serpantinas" vadovas J. Skaržauskas.

Pagalba kuriantiems verslą

Apie pagalbą ir teikiamas konsultacijas norintiems pradėti savo verslą, renginio metu pasakojo VšĮ „Versli Lietuva" atstovė Neringa Trinskienė. Ji pristatė Panevėžyje veikiantį bendradarbystės centrą „Spiečius", kuris pritaikytas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, pradedantiems savo veiklą.

Čia ne tik kuriamos galimybės bendradarbiauti, bet ir plėsti žinias apie verslo kūrimą ir vystymą. Visus, pradedančius naują verslą, „Versli Lietuva" suburtas ekspertų tinklas konsultuoja apie verslo formos pasirinkimą, įmonės įsteigimą, mokesčius ir kitą naujiems verslininkams svarbią informaciją. Atvykstantiems sukurti verslą, žiniomis apie verslo steigimą su pradedančiaisiais nemokamai dalinasi aštuoni įstaigoje dirbantys mentoriai.

„Galimybių yra, reikia tik jomis pasinaudoti," – teigė N. Trinskienė.

Mažesnio miesto privalumai

Įgyvendindama iniciatyvą „Panevėžys – draugiškas naujiems gyventojams" Panevėžio plėtros agentūros analitikė Jūratė Raukštienė atliko interviu ciklą su neseniai iš svetur į Panevėžį sugrįžusiais lietuviais. Interviu metu gauti duomenys rodo, kad visi interviu dalyvavę asmenys, būdami išvykę , palaikė glaudų ryšį su Lietuva. Dauguma jų, svarstydami galimybę grįžti į Lietuvą intensyviai domėjosi šalies gyvenimo sąlygomis, darbo pasiūla, kainomis.

Renginio pranešėjai atkreipė renginio dalyvių dėmesį, kad Panevėžys gali pasiūlyti ne tik darbo vietų, bet ir patogų gyvenimą mieste. Maži atstumai, automobilių spūsčių nebuvimas, žemesnės kainos nei Lietuvos didmiesčiuose, laisvos vietos vaikų darželiuose ir mokyklose buvo įvardytos kaip pagrindinės priežastys, skatinančios rinktis Panevėžį.

Tokioms įžvalgoms pritarė ir renginyje dalyvavusi Panevėžio miesto savivaldybės vyriausioji komunikacijos specialistė Loreta Kaškelienė. Ji kuruoja iniciatyvą „Globalus Panevėžys", kuri buria po visą pasaulį išsibarsčiusius panevėžiečius ir skatina jų bendradarbiavimą ir bendruomeniškumą, atsako į grįžtantiems kylančius klausimus.

„Miestas yra stiprus tada, kai yra stipri jo bendruomenė, – teigė L. Kaškelienė – atsinaujinančiame Panevėžyje yra puikios sąlygos auginti vaikus, kurti verslą, įsidarbinti, turiningai leisti laisvalaikį."

Renginys „Panevėžys laukia! O kaip su darbais?" organizuojamas įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą verslo plėtros sąlygų gerinimo projektą „Aplinkos verslui gerinimas Panevėžyje".