Kodėl Panevėžys?


Panevėžys – sparčiai atsinaujinantis, gyvas, žalias ir kultūros pilnas miestas. Čia gera ne tik gyventi, dirbti, bet ir keliauti, pramogauti bei ilsėtis. Panevėžyje dirba savo miestą mylintys talentingi ir kūrybingi žmonės, kurie garsina jį visame pasaulyje. Didžiuojamės išskirtiniais ir unikaliais objektais – daugiau nei šimtą metų per Panevėžio kraštą riedančiu siaurabėgiu traukiniu, Lėlių vežimo teatru, meninio stiklo studija „Glasremis“.

Mieste susipina pramonės tradicijos, kultūros inovacijos, miesto istoriją menantis paveldas. Panevėžyje aktyviai inicijuojamas pramoninis turizmas, kuriasi netikėtą pramonės ir meno sintezę išryškinančios iniciatyvos – pramoninių erdvių pritaikymas kultūros renginiams, pramonės darbuotojų kasdienybę pasakojančios parodos.

Nors Panevėžys turi pramonės miesto titulą, mieste nepamirštamas ir teatras, muzika, keramika, fotografija, istorija. Kviečiame aplankyti Panevėžio kraštotyros muziejų ir nerti gilyn į miesto istoriją, apžiūrėti meno kūrinius atnaujintoje miesto dailės galerijoje, pažiūrėti spektaklį bent viename iš keturių miesto teatrų.

Tiek ramų, tiek aktyvų laisvalaikį mėgstantys miesto gyventojai ir svečiai džiaugiasi puikiais pėsčiųjų ir dviračių takais, atnaujintais visiems gyventojams draugiškais parkais ir miesto simboliais tapusiomis erdvėmis. Kviečiame atvykti ir įsitikinti patiems, koks atsinaujinęs, įdomus ir gyvas yra Panevėžys. Visus lankytinus objektus rasite skyreliuose Lankytini miesto objektai“ ir „Lankytini rajono objektai“.