Naujienos

Panevėžyje atidaryta vienintelė Lietuvoje porceliano galerija: eksponuojama virš 1 tūkst. dirbinių

2021 09 09


Panevėžio rajone Įstros lėktuvų muziejaus patalpose, duris lankytojams atveria porceliano galerija. Daugiau kaip 250 kvadratinių metrų patalpoje eksponuojama daugiau kaip tūkstantis porceliano meno dirbinių. Muziejaus ir galerijos lankytojai nuo penktadienio 2021 09 10, 10:00, galės susipažinti su įspūdingiausiais Vakarų Europos, Kinijos, Japonijos ir kitų manufaktūrų porceliano gaminiais nuo XVIII a. iki šių dienų. Galerijos įkūrėjai ir mecenatai – Virmantas ir Irena Puidokai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Atveriame dvidešimt metų šeimos rinktas meno vertybes Lietuvos gyventojams ir svečiams. Tikime, kad ši galerija taps dar vienu turistų traukos tašku ir nauja erdve diskusijoms apie meną, grožį ir estetiką“, – sako vienas iš galerijos įkūrėjų Virmantas Puidokas. Anot jo, idėja įkurti pirmąją porceliano galeriją Lietuvoje išsikristalizavo pandemijos metu. „Pasaulinė pandemija aiškiai parodė, kad negalima į žmogaus poreikius žiūrėti primityviai – esą jam reikia tik maisto, šilumos ir miego. Aiškiai pamatėme, kad egzistuoja kultūrinis alkis, todėl nusprendėme atverti savo kolekciją visuomenei“, – teigia V.Puidokas.

Be porceliano ekspozicijoje demonstruojami XIX a. Napoleono III laikų stiliaus baldai, piešiniais tapytos vitrinos, rankų darbo ąžuoliniai kabinetiniai baldai ir gausi XIX – XX a. klasikinės dailės kūrinių paroda. Galerijos steigėjų teigimu, bilieto kaina aplankyti galeriją bus simbolinė, tinkama ir gausesnėms šeimoms. Dėl šių priežasčių porceliano galerija turėtų tapti patraukli po Lietuvą keliaujantiems turistams.

„Žmonės turi skirtingų poreikių, todėl norėjome vienoje vietoje suderinti tai, kas būtų įdomu ir vyrams, ir moterims, ir vaikams. Šalia esantis aviacijos muziejus labiau patiktų tiems, kas domisi technika ir inovacijomis, o porceliano galerija – grožio, meno, estetikos gerbėjams“, – teigia viena iš galerijos įkūrėjų Irena Puidokienė.

Anot kolekcionierės, polinkį trapiam menui ji atsinešė iš vaikystės – iš tėvų namų atkeliavusi pirmoji porcelianinė figūrėlė jai kolekcijoje ir yra pati brangiausia. „Šis hobis užvaldė mane, iš pradžių pirkdavau figūrėles blusų turguose Lietuvoje, vėliau kelionių po užsienį metu, o dabar – internetiniuose aukcionuose“, – prisipažįsta kolekcininkė.

Visą straipsnį skaitykite portale 15min.lt

Informacija ir nuotrauka: 15min.lt