Naujienos

Panevėžys pasitinka turizmo sezoną – keliautojus kvies į neeilinį renginį ir vilios savaitgalio pasiūlymais

2023 05 24


Panevėžys pasitinka spalvingą ir veiklų kupiną turizmo sezoną, o visus karščiausius vasaros pasiūlymus pristatys jau šį savaitgalį Kauno miesto gimtadienio metu vyksiančioje Turizmo gatvėje. Vasaros pramogų išsiilgusiems turistams „Panevėžys NOW“ parengė tris skirtingus savaitgalio pasiūlymus, o vasaros sezono pradžią atidarys netikėtu renginiu – naktiniu žygiu baidarėmis Nevėžio upe.

 

Panevėžys „Kauno dienų“ turizmo gatvėje

Gegužės 26–28 d. Kauno miesto gimtadienio metu, čia tradiciškai šurmuliuos pramogų organizatorius suburianti Turizmo gatvė, kurioje įsikurs skirtingų miestų turizmo informacijos centrų atstovai. Galimybės pristatyti Panevėžio turizmo naujienas bei idėjas nepraleis ir Panevėžio atstovai: agentūros „Panevėžys NOW“ komanda, viešbučio „Romantic“, restorano „Vasaris“ ir Aukštaitijos siaurojo geležinkelio – Siauruko – atstovai. Šventės metu Panevėžio stende bus galima žaisti smagų miesto pažinimo žaidimą ir laimėti vertingų prizų: vakarienę, nakvynę, apsilankymą muziejuje ir daugelį kitų. Lankytojai bus supažindinami su miesto lankytinais objektais, turizmo naujienomis, specialiais sezono pasiūlymais.

„Šis renginys – tai puiki proga skleisti žinią, jog Panevėžys – unikalių patirčių miestas, kuriame gausu lankytinų objektų, pramonės tradicijų, kultūros naujovių bei istoriją menančio paveldo. Unikalus pramoninis turizmas, įtraukiantys pasiūlymai ir atsinaujinančios erdvės sulaukia vis daugiau turistų dėmesio. Duris atvėrė ne vienas unikalus objektas: kūrybiškumo centras „Pragiedruliai”, kviečiantys tyrinėti meną gamtos apsuptyje, meninio stiklo studija „Glasremis”, kuriantys išskirtinius stiklo gaminius, „Ekrano“ marios su vandens dviračių pramoga ir daugelis kitų. Kviesime tyrinėti miestą ir jo paslaptis, susipažinti su naujovėmis ir vasaros dienas nuspalvinti smagiais renginiais. Vienas jų – jau labai greitai“, – teigia Vilanda Reikalienė, „Panevėžys NOW“ vyriausioji turizmo projektų vadovė.

 

Naktį – baidarėmis Nevėžio upe

Turizmo sezoną Panevėžys atidarys netradiciniu renginiu – naktiniu žygiu Nevėžio upe „Baidarių naktynės“. Birželio 9 d. panevėžiečiai ir miesto svečiai yra kviečiami pajausti naktinę gamtos dvasią ir, keliaujant upe, leistis į paslaptingus nuotykius miesto apylinkėse. Miegančios gamtos bei upės čiurlenimo garsai leis susilieti su gamta ir grožėtis horizonte atsiskleidžiančiais nuostabiais nakties peizažais. Dalyvių laukia ne tik įsimintina kelionė, bet ir muzikos bei šviesų pasirodymai ir kitos staigmenos.

„Neabejojame, kad daugelis baidarių plaukimą išbandė dieną, bet ar teko tai patirti naktį? Ši pramoga populiarėja gan sparčiai, nes patirtis ir pojūčiai tampa ryškesni, nei šviesiu paros metu. Ją gali išbandyti tiek plaukimo baidarėmis asai, tiek mėgėjai ar visa šeima, norinti aktyviai ir turiningai praleisti laiką, pasimėgauti naktiniu Panevėžiu bei patirti neišdildomų įspūdžių“, – apie renginio išskirtinumą pasakoja „Panevėžys NOW“ turizmo specialistė Agnė Petrauskaitė.

 

Kviečia rinktis vieną iš trijų savaitgalio pasiūlymų

Miestas pasitinka ne tik smagiais renginiais, bet ir įtraukiančiomis vietovėmis bei veiklomis – Panevėžyje susijungia autentiškos istorijos, gamtos gyvybė, aktyvios pramogos ir meno inovacijos. Nuo šiol turistai visą tai atras kur kas paprasčiau, kai po ranka turės naują savaitgalio pasiūlymų paketą, metantį iššūkį visiems miesto svečiams – „ ar tikrai viską spėsite?“  

„Pasiūlymai parengti patogaus knygų skirtukų pavidalu, kad visuomet būtų po ranka ir vasaros vakarais, skaitant mėgstamas knygas primintų, kad artimiausio savaitgalio stotelė – Panevėžys. Kiekviename galima rasti nuoseklų pasiūlymų sąrašą savaitgaliui Panevėžyje, kurį sudaro lankomiausi objektai, pramogų, laisvalaikio ir edukacijų erdvės bei gamtos supamos vietovės. Trys, skirtingus pasiūlymus turinčios skirtukų rūšys „gyvas, „žalias“ ir „įtraukiantis“ Panevėžys, simbolizuoja dinamišką ir įvairiapusę Aukštaitijos sostinę: „gyvas“ kviečia visas šeimas atrasti įspūdžius gyvybingame ir vaikams skirtų veiklų kupiname mieste, „žalias“ pasinerti į žalumos kupinas vietoves ir mėgautis ramybe, o pažinti tradicijas, kultūrą, meną ir patirti pramogas padės „įtraukiantis“ savaitgalio pasiūlymų paketas. Kiekvienas vedamas smalsumo išsirinks, kokį Panevėžį šį kart norėtų pamatyti ir pažinti“, – teigia V. Reikalienė

 Skirtukuose nuguls ne tik detalus savaitgalio Panevėžyje planas, bet ir specialūs QR kodai, nukreipiantys į siūlomų vietų pavalgyti ir apsistoti sąrašą. Tam, kad informacija būtų pasiekiama bet kurioje vietoje, ji bus patalpinta internetinėje erdvėje, „Panevėžys NOW“ svetainėje. Tai ne tik puikus įrankis leistis į miesto pažinimo kelionę, bet ir kompaktiškas vedlys, kuris tilps į kiekvieno turisto kišenę.