Naujienos

Panevėžys stebina turistiniais traukos objektais: štai, ką žadama įtraukti į lankytinų vietų sąrašą

2021 10 04


Panevėžio rajone daugėja turistams įdomių vietų. Greta žinomų gamtos, architektūros, dailės, archeologijos bei mitologijos objektų, į Panevėžio rajono lankytinų vietų sąrašą rengiamasi įtraukti Žaliojoje girioje, buvusioje sovietinėje karinėje bazėje, įkurdintą idėjų parką, Raguvos kino muziejų, Miežiškių eglutės žaisliukų muziejų, Radviliškių kaimo kepyklą.

Laukia turistų

Lankytinų objektų sąrašą sudariusi bei Panevėžio rajono savivaldybės tarybai tvirtinti pateikusi specialistė Sandra Budreikienė teigia, jog šiuos objektus oficialiai pripažinus lankytinais, būtų galima kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją leidimo įrengti ir link jų vedančias nuorodas. Tokias pat ryškias rudame fone, kokios matomos keliaujant per Lietuvą ir kokių jau nemažai yra ir Panevėžio mieste bei rajone.

S. Budreikienės teigimu, esamos nuorodos įrengtos už ES lėšas, o naujosios būtų statomos už pinigus, kurių rajonas tikisi gauti iš direkcijos. Ženklai, vedantys į kol kas nepažymėtas įdomias rajono vietas, turėtų atsirasti maždaug po metų.

Vienintelis Lietuvoje

Iki šiol nenurodytas kelias ir į vienintelį Lietuvoje, Miežiškiuose jau aštuonerius metus veikiantį Eglės žaisliukų muziejų. Šio muziejaus, surinkusio tūkstančius žaisliukų bei kitų eksponatų, kuriais pastarąjį šimtmetį Kalėdų bei Naujųjų metų šventėms būdavo puošiamos eglutės, įkūrėja miežiškėnė Violeta Karklytė teigė, jog daugeliui atvykstančiųjų telefonu tenka nemažai aiškinti, kur yra ši garsenybė. „Jei būtų prie senojo Panevėžio–Ukmergės kelio pastatyta nuoroda, tiek aiškinimų nereiktų. Perskaitę, kad turime tokį muziejų, atvyktų ir tie, kurie gal nė žinot nežinojo jį esant. Muziejus juk garsina ir pačius Miežiškius, ir visą rajoną“, – mano V. Karklytė.

Visą straipsnį skaitykite portale „Delfi“.