Bistrampolio dvaro ansamblis ir parkas

Pasijuskite tikrais dvaro kilmingaisiais – turėsite galimybę ne tik praleisti naktį dvare, bet ir pamatyti puošnias rūmų menes, mėgautis restorano maistu ir susipažinti su gyvūnais iš arti. 

 

Bistrampolio dvaras − vienas reikšmingiausių dvarų Šiaurės Lietuvoje, savo istoriją pradėjęs nuo XV amžiaus pabaigos. Šiandien dvaras laikomas kultūros paveldo objektu, o dvaro ansamblis atviras visiems. 
Vaikščiodami parku pamatysite tvenkinius ir unikalią koplyčią, kurioje įrengtas knygnešystės muziejus. Čia galima apžiūrėti pasaulinio dailininko, profesoriaus Antano Kmieliausko knygnešystės motyvais nutapytą freską, autentišką kryžių, kurį apsikabinęs 1918 m. mirė garsiausias Lietuvos knygnešių patriarchas Jurgis Bielinis, o ant Birutės kalno puikuojasi įspūdinga lauko pavėsinė.  

Muzikos mylėtojus kiekvieną vasarą pasitinka Bistrampolio muzikos festivalis, vykstantis neeilinėje vietoje – dvaro žirgyne, kurioje įrengta moderni 400 vietų koncertų – konferencijų salė. Dvare rasite ir sporto aikštyną, SPA centrą, gyvūnų ūkį ir apylinkių erdvės. 

Gyvūnų ūkis – dar vienas traukos ir pramogų kompleksas. Lankytojai yra įleidžiami į aptvarą, kuriame gali pamaitinti ir susipažinti su danieliais, įvairiausių veislių avimis ir ožkomis, alpakomis, lamomis, Šetlando poniais, grakščiaisiais povais ir daugeliu kitų gyvūnų. Kiekvieną dieną linksmieji sodo gyventojai laukia juos aplankančių svečių su skaniomis lauktuvėmis. 

 

Bistrampolio g. 1, Kučių k., Panevėžio r.

+370 685 66 151

www.bistrampolis.lt

55.596968, 24.356456