Žalioji giria ir poilsiavietės

Daugybė žalių erdvių kviečia susiruošti į iškylą gamtoje ir savaitgalį praleisti ošiančių medžių apsuptyje. Siūlome lankomiausius regiono gamtos kampelius, kuriuose poilsis, veiklos ir turiningas laikas su šeima − garantuotas. 

 

Žalioji giria − gamtos gyvybės kupinas miškas, esantis Panevėžio ir Pasvalio rajonuose, apie 11 km. nuo Panevėžio miesto. Giria itin mėgstama poilsiautojų dėl patogumų ir gamtos žavesio: gerų privažiavimo kelių, sukurtos poilsio infrastruktūros, supančių pušų, beržų, juodalksnių ir kitų žalumos gėrybių. Girioje galima rasti keletą natūraliai susidariusių pelkių ir keliaujant istorijos pėdsakais atrasti partizanų slėptuvių vietų.  

Poilsiavietės laukia visų atvykstančių iškylauti gamtos oazėje:  

Stovyklavietė „Kopa”. Tai rekreacinis objektas, įkurtas žemyninės kopos šlaite, kurį supa didingas ir kalvotas pušynas. Poilsiavietė pasižymi gausiais ir estetiškai patraukliais privalumais: šalia didelės pavėsinės yra laužavietė, aktyviam poilsiui įrengtos krepšinio, futbolo ir vaikų žaidimo aikštelės,  patogi mašinų stovėjimo vieta.  

Sukniškis, Panevėžio r. 

55.820929, 24.534494 

Poilsiavietė „Vilktupis”. Tai vienas lankomiausių objektų Žaliojoje girioje, kuris daugelį žavi savo vaizdinga gamtos apsuptymi. Poilsiavietė įrengta prie pat Lėvens upės, o jos šlaite trykšta natūralus gamtos paveldas − Vilktupio šaltinis. Čia rasite visus patogumus: dvi stogines su stalais ir suolais, šešiomis laužavietėmis, prie kurių galima patogiai atsisėsti. Vietovė pasižymi geru privažiavimu, o automobilį lengvai pasistatysite įrengtoje mašinų stovėjimo aikštelėje. 

Breiviškiai, Panevėžio r. 

55.800550, 24.505743 

Paliūniškio poilsiavientė. Šalia senojo Paliūniškio tilto, poilsiautojų laukia jauki vieta iškylai, kur lėvens upės krantus jungia ir beždžionių tiltas. Patogumui įrengti suolai ir stalai, pastatyta medinė scena, kepsninė ir supuoklės.  

Vabalninko g., Paliūniškis, Panevėžio r. 

55.79408, 24.44076 

Poilsiavietė „Senoji”. Autentiška poilsio vieta – miško aikštelėje įrengta pavėsinė su lauko baldais ir laužaviete. 

Sukniškis, Panevėžio r. 

55.813714, 24.537009 

 

© Rimvydo Ančerevičiaus (JP.lt) nuotrauka